Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • DcsabaS

    senior tag

    válasz Sidaries #39 üzenetére

    A VooDoo5-6000 4 db VSA-100-at, a VooDoo5-5500 (AGP) 3s VooDoo5-5000 (PCI) 2db VSA-100-at, a VooDoo5-4500 pedig 1 db VSA-100-at tartalmazott. A VSA-100 processzor 32 bit-en 20-30 százalékkal gyorsabb, mint a VooDoo3-3000.

    A VSA-100 fel volt készítve arra, hogy akár max. 32 db is össze legyen belőle kapcsolva, de sajnos túl nagy volt a fogyasztása (0.25 mikronon gyártották), így sem a PC tápegységek nem bírták, sem a 4x AGP-hez nem lehetett illeszteni.

    Ha a 3Dfx 0.18 mikronon gyártotta volna (az nVIDIA akkor már 0.18 mikronon nyomult), akkor a VooDoo5-6000-hez sem kellett volna külön tápegység, a 4x AGP kompatibilitás megoldható lett volna, továbbá nem lett volna akadálya 166-200 MHz-es, DDR üzemmódú interface-nek, ami párosulva a chip-enkénti 128 bit-es szélességgel, igen komoly 3D sebességet adott volna. Sajnos a 3Dfx-nek már nem maradt ideje és pénze erre a technológiai fejlesztésre.

  • DcsabaS

    senior tag

    válasz TitiRii #37 üzenetére

    2 db AGP-s kártya ugyanazon az alaplapon ugyebár nem lehet.

    A szóbanforgó ún. feature csatlakozó a kártyákon lévő Video DA konvertert megelőző fokozathoz illeszkedik, ezért onnan kihozható a digitális jel, hogy mondjuk egy második VDAC-ot is működtethessünk a kártyán (pl. TV kimenethez, vagy második monitorhoz). Azt is meg lehet tenni, hogy egy külső digitális jelet adjunk be a szóbanforgó grafikus kártya VDAC-jának bemenetére, hogy ilyen módon a monitoron az a bizonyos jel jelenjen meg.

    A VooDoo2 kártyák SLI üzemmódban úgy működtek, hogy az egyes kártyák csak minden második sort számolták ki, továbbá a Slave üzemmódú V2-es a SLI csatlakozón keresztül adta át az általa kiszámolt sorokat a Master V2-esnek, ahol a sorok egymásba fésülődtek, majd a Master VDAC kiszámolta a grafikus kimenő jelet.

    A feature csatlakozóval ellátott PCI-os grafikus kártyák közül (megfelelő driverekkel) több is képes lehet hasonló mutatványra. Vagy ha a soronkénti váltás nem is menne zökkenőmentesen, akkor lehet egész képenként is váltani (lásd Rage Fury Maxx), amit össze lehetne kapcsolni LCD-s igazi 3D megjelenítéssel. Sajnos a kártya gyártók nem adnak ki ilyen trükközéshez való infókat. Pedig egyáltalán nem biztos, hogy a gyártó tudja a legjobban programozni a termékét. Annak idején pl. a Wicked3D féle társaság 50-90 százalékkal gyorsabb OpenGL drivereket csinált a VooDoo-khoz, mint a 3Dfx...

  • DcsabaS

    senior tag

    Na ezen a helyen (még 2000-ből) 8 db VooDoo2 összekétésére hivatkoznak írnak:
    http://www.vortexonline.com/rants/101699.html

    Nem a kártyákra, de a chipsetekre vonatkozóan van valami hasonló itt is:
    http://www.bluesnews.com/archives/feb99-1.shtml

  • DcsabaS

    senior tag

    A SLI összekötő kábelen keresztül a VooDoo2-ők tényleg kommunikálnak egymással, valahogy úgy, mint egy buszon keresztül.

    Annak idején, amikor a 3Dfx még csak fejlesztette a VSA-100-as chip-eket a későbbi VooDoo4 és VooDoo5 kártyákhoz, a beígért effektek tesztelésére egy 4 (vagy talán 8?) VooDoo2-es kártyából összeállított rendszert használtak, vagyis ilyen rendszerrel állították elő pl. az első 2x és 4x FSAA képeket. (Szóval a feladat tényleg megoldható, más kérdés, hogy a sportteljesítményen kívül mi haszna lenne.)

Új hozzászólás Aktív témák

Hirdetés