Hirdetés
- iPhone topik
- Xiaomi 15 - kicsi telefon nagy energiával
- Fotók, videók mobillal
- Külföldi prepaid SIM-ek itthon
- Redmi Note 14 5G - jól sikerült az alapmodell
- Így spórolhat az Apple az iPhone 18 kijelzőin
- Samsung Galaxy A52s 5G - jó S-tehetség
- Xiaomi 17 Ultra - jó az optikája
- VoLTE/VoWiFi
- Nagy aksival és erős hardverrel megjött Magyarországra a Poco X8 Pro és Pro Max
Új hozzászólás Aktív témák
-
jasszer
őstag
válasz
Stalker-2572
#992
üzenetére
Na, én kb. napi 10 órát hordtam évekig, félévente jártam kontrolra, majd teljesen leálltam kb. 3-4 évre (ezalatt csak szemüveg). Ezután újra elmentem lencséért, ahol uezt közölték: "eres a szemem", nem hordhatok lencsét... ergo a lencse hordásának
a) nem volt semmi köze az eresedéshez
b) ha volt is köze az évekkel később jött elő
c) vmilyen áttételes hatása volt csak, de nem ez volt az egyedüli kiváltó okSzóval tudja a fene.

#1000.

-
Stalker-2572
veterán
válasz
ferkoboy
#997
üzenetére
Hagyományos alapanyagból (etafilcon, metapilcon,...) készült lencsék is kaphatóak, ezek az olcsóbbak, ha naponta hosszabb viselési idöre kell, akkor megéri a kis plusszt.
Mármint a szilikon hidrogél éri meg a plusz pénzt?
Most ilyenem van: Focus Dailies One Day 12k volt 30 pár
Arra már rájöttem, hogy portól és a füsttől nagyon hamar tönkremegy egy lencse és szerintem mindegy miből van. Clóros víztől tönkre tud menni?
Járok uszodába, persze úszószemüveggel, de így is jut a szemembe egy kevés víz. Napi lencsét muszáj lesz tartanom... abból milyen anyagút nézzek? (a mostani 31% nelfilcon)
Illetve amiket mondtál hol nézzek?

-
qdak
addikt
válasz
ferkoboy
#997
üzenetére
hello nekem pont Ciba van de nekem pl bejött, 1x volt gondom vele de az nem a lencse hibája
, hanem elaludtam benne s igy kb 30h volt benn akkor begyulladt töle a szemem, bár hozzá kell tennem h amugy is hamar begyulladnak, de hála isten a lencsét elviselik 
tulhordás azt valahogy én is gondolom ahogy irtad jol meg kell tisztitani, azt kész.és 1 érdekesség: volt h a lencse folyadékot anyu virágjára öntöttem s kihalt tőle
ez valoban a folyadéktol le7ett? -
ferkoboy
senior tag
válasz
Stalker-2572
#996
üzenetére
Hi!
Kontaktlencse.
Lehet napi 12 órán többet is bennt lencse. Léteznek napi 24 órában használható, night&day-nek nevezett lencsék. Én ezeket nem ajánlanám, van akinek beválik, de jobb az amikor éjszakára pihenhet a szemed.
Kontaktlencsegyártás is fejlődik, igy míg régeben napi 8-12 órát lehetett egy lencsét hordani, mára ez normál cserés lencsénél (adott alapanyagból!) kényelmesen lehet napi 16-18 óra is.
Szilikon-hidrogél lencsék kezdenek elterjedni, illetve 1-2 éve már piacon vannak, pozitiv visszajelzésekkel. Hagyományos alapanyagból (etafilcon, metapilcon,...) készült lencsék is kaphatóak, ezek az olcsóbbak, ha naponta hosszabb viselési idöre kell, akkor megéri a kis plusszt. Föleg hogy a szemedröl s a látásodról van szó.
Ha korszerő, jó lencsét szeretnél, akkor 2 példa, amivel kapcsolatba vannak pozitiv tapasztalataim, visszajelzések is igazolják.
CooperVision - Biofinity
Johnson&Johnson - OasysCiba-AirOptix lencsékkel nekem inkább negativ tapasztalataim vannak, de ez személyenként változik, van akinek az "jön be".
Más: lencse hordása.
A hordási idö inkább attól függ, hogy ténylegesen mennyit hordod.
Pl egy 2 hetes lencsénél, ha csak minden második nap hordod, s megfelelöen van ápolva-tárolva, akkor nyugodtan hordhatod 1 hóanpig (össz 2 hét.) Birni fogja.
Tulhordás.
Inkább egy ujfajta lencsét hordj túl (pl 2 heteset 3-4 hétig), mint egy régebbi technológiájut akár 2-3 nappal.
Különbség? A szaruhártyádnak (a szem első felszine) oxigénre van szüksége, meg könnyfilmre (abban is van oxigén). Nem a viztartalom számit a lencséknél (komfortérzetet ad), hanem az oxigénáteresztés, Dk/t érték... de ebbe most nem folynék bele.
Köszi annak aki végigolvasta.
Reméelm tudtam segiteni.Üdv: Ferkó
-
Stalker-2572
veterán
válasz
Thulcandra
#995
üzenetére
Mert gondolod, hogy az orvosnak röntgen szeme van és meg fogja mondani, hogy bírni fogod-e látástól-vakulásig?
Egyébként nem erre mondják, hogy "inkorrekt". Kösz a kioktatást
-
Thulcandra
senior tag
válasz
Stalker-2572
#994
üzenetére
" Felhívás: NE HORDJATOK KONTAKLENCSÉT NAPI 12+ ÓRÁBAN csak akkor amikor tényleg szükség van rá. "
Erre értettem, hogy badarság. Mint írtam előbb is, akinek bírja a szeme az horhadhatja látástól mikulásig.
Ha azt ordibáltad volna pl. "hallgassatok az orvosotok által ajánlott viselési időre" akkor kussolnék
...sajnos nem bírom ha valaki inkorrekt dolgokat terjeszt, semmi rosszat nem akarok, csak ne beszéljünk félre, köszönöm
-
Stalker-2572
veterán
válasz
Thulcandra
#993
üzenetére
Van akinek nem tolerálja a szeme, van aki meg tökéletesen el van vele.
Így van, nem vagyunk egyformák. Nincs miért kétségbevonnom az orvos szavát, az én szemem nem bírja; komolyabban kellett volna vennem a 8 órás határt (de szerintem még az is sok lett volna). Jobb ezzel nem kisérletezgetni, hanem betartani a biztosnágos használatot. Úgyhogy nem mondtambadarságot
-
Thulcandra
senior tag
válasz
Stalker-2572
#992
üzenetére
Neharagudj, sajnálom, hogy veled ez történt, ha egyáltalán a doki diagnózisa pontos volt...
De ilyen badarság ordibálása helyett, hogy senki ne hordjon 12+ órában lencsét, inkább azt magyarázd meg, hogy van több ismerősöm is aki évek óta hord éjjel-nappali 2hetes lencsét, azaz a lencse folyton bent van, még sincs egyiknek semmi baja... szemük sem romlott semmit évek óta...Lencsevásárláskor felhívják a kockázatokra is elvileg. Van akinek nem tolerálja a szeme, van aki meg tökéletesen el van vele. Például én éjjel-nappalit nem tudok hordani, és crt monitort se szeretek lencsében bámulni, de azon kívül minden tökéletes...
-
Stalker-2572
veterán
Ti milyen kontaklencsét vennétek? Elmondom mire kéne:
-úszás
-motorozás
-esti szórakozás
Azaz bírnia kéne a vizet/párát, homokot és a füstöt és legyen oxigén áteresztő is, mert nem bírja a szemem....
Havi lencsém volt (több fajta is) de azok pár nap alatt elkoszolódtak az extenzív felhasználásnak köszönhetően
Most napi van, de kissé drága (500HUF/pár) napi 2-3 órára felvenni.
Még valami: melyik boltot ajánlanátok, aminek jó árai vannak és több városban is megtalálható. (Unom már, hogy az optikusoktól/szemészektől mindig olyan típust kapok, amit csak náluk lehet beszerezni)Felhívás: NE HORDJATOK KONTAKLENCSÉT NAPI 12+ ÓRÁBAN csak akkor amikor tényleg szükség van rá. Én kb másfél évig csak kontaklencsét használtam (egész nap) és nemrég a szemész azt mondta, hogy felejtsem el, a szememben az erek annyira megvastagodtak, hogy ha tovább játszom ezt nem fogok egyáltalán látni


Úgyhogy kényszerpihenőre voltam fogva, szokható a szemüveg is, de pár helyen kész nyomorék vele az ember 
-
moma
őstag
szerintem azért nem rossz a szemüveg sem a lencse mellett. először én is utáltam, főleg mert korlátozza a látóteret, szóval nem olyan szabadon nézelődhetsz mint lencsében, meg esztétikailag sem annyira szeretem benne magam. de azóta otthon, monitort bámulni, pl rászoktam erre, meg amúgy is néha használom ha kedvem van. szerintem ha találsz egy szimptaikus keretet akkor csináltas egy szemüveget is (kereteket szabadon lehet próbálgatni az optikákban ha épp látsz egyet menj be és nézegesd magad bennük, aztán gyere ki).
a lencse milyensége függ attól, hogy mennyit lenne bent naponta. ha többet akkor nagyobb oxigénáteresztésű lencsét érdemes választani(meg a víztartalom is jobb ha több állítólag). Ezeket az értékeket meg tudod nézegetni a lens-hu-n is. De mindenképp el kell menni kontaktológushoz. Ő fog adni próbalencsét, ami ha nem jön be semmi nincs(a vizsgálatért lehet fiztetni kell)(de arra számíts hogy ha ilyen helyen veszed akkor kicsit drágább lesz a lencse mint a webről).
Pl jó és elég népszerű lencse egyébként az air optix. ez nem a legolcsóbb de nem is a legdrágább. De arra is készülj fel, hogy nem minden optikában van mindenféle lencséből próba lencse. Általában azokat a márkákat nyomják amiket gondolom jó szerződéssel kapnak. Egyébként van ahol úgy adnak próba lencsét, hogy egyik szemre ilyet a másikra meg olyat, hogy érezd a különbséget. Ez nem rossz, csak ekkor persze ezt így nem biztos, hogy akarod hordani egy hónapig
-
Thulcandra
senior tag
Az első lencsét mindenképp optikusnál kell megvenned! Dokinak meg kell állapítani a szemed hajlásszögét, meg a pontos dioptrát, meg bekell határolni milyen lencséket tolerál a szemed - ha tolerál egyáltalán valamilyet, pár embernek nem jó a lencse sajnos.
Nem tudom merre felé laksz, de lencsés ismerősök között kéne érdeklődnöd, ők kihez járnak, helyben melyik a legfelkapottabb optika, ha Butapesten laksz az a legjobb, ott állandóan vannak akciók, hogy az első, tesztelésre szánt 2hetes adagot ingyen kapod
Aztán ha élőben sikerült belőni valamilyen lencsét ami megfelelt, akkor lehet netről rendelgetni ugyanolyat!!! De emelett is mindenképp ajánlott megmutatni magad dokinak évente 1x!
Én ugyanahoz a dokihoz járok vissza már 10 éve, mert nagyon normális fazont sikerült kifognom. -
bandus
veterán
sziasztok!
biztos ezerszer kérdezték már, de így matekvizsga előtt nem nagyon van időm végigolvasni a topikot
szóval elég sokat romlott a látásom, és ideje lenne beszerezni egy kontaktlencsét (szemüveget nem szeretnék, mivel nem tudnék rá vigyázni, meg amik tetszenek azok nagyon drágák). szóval mi is ilyenkor a teendő? szemészet? optikus? hova kell mennem? hol vehetek kontkatlencsét? (a lens.hu-t néztem). melyikek számítanak jó márkának, elfogadható áron?
köszi szépen a választ
-
jasszer
őstag
válasz
Thulcandra
#984
üzenetére
Najah. Én pl. hetente(!) 3 órát hordom mostanában a lencsémet, a telet leszámítva meg kb. heti 15-öt...
Megértem a dokikat is, de szvsz ez túlbiztosított, nyilván magukat védik a felelősségrevonás ellen, no meg a lencsegyártók/forgalmazók sem örülnének ha meghosszabbítanák egy adott lencse kihordási idejét. Bennem is csak azért merült fel a kérdés, mert itt a topikban is és máshol is láttam már h uazt a lencsét különböző üzletekben / hálózatokban / országokban más-más hordhatósági idővel adják el...

-
Thulcandra
senior tag
Dokik tolják, hogy a bontástól, első használattól számolva, lényegtelen, hogy az most 2 hetes lencse, de neked csak 7 napot volt bent, vagy 1 hónapos de... bla bla...
Ezenkívül pár doki elmondja azt, hogy kizárólag saját felelősségre, és kizárólag akkor, ha a lencsét megfelelően tároltad, minden használat után friss fehérjeoldós oldatban volt, és nem irritálja a szemed, akkor 1-2 alkalommal túl lehet hordani.
! a túlhordás szemgyulladást, a látás további romlását okozhatja ! - persze ezt okozhatja a megadott használati ideig hordott lencse is, ha nincs megfelelően ápolva.
Személyes tapasztalat: 3 hónapos lencsét szoktam túlhordani, mert csak heti 3 napot van bent általában, 5 év alatt romlott a szemem -0.75 ill. a másik -0.5 dioptriát. Dokim szerint mert túlhordok, szerintem meg azért, mert még fiatal vagyok, és napi 9-10 órát bámulok monitorokat gyakran 30-40 centiről.
-
jasszer
őstag
A lencsék élettartama mitől függ, a viseléstől inkább, v szimplán a bontástól eltelt időtől?
-
lorcsi
veterán
lehúzás
nem semmi hogy 2hónapra van pofájuk ennyit elkérni -
Zewa
senior tag
Üdv.
Hát. ha midnen igaz 1hét mulva én is lencsés leszek. Ma voltam vizsgálaton. Kicsit lecsekkoltak, aztán kaptam egy ideglenes lencsét a nő berakta(1. kicsit nehezebben 2.már gyorsan) Azt mondta menjek el sétálni egy 1/4 h-ra. jövő héten mehetek "betanításra"
Szemüveget nem nagyon hordtam, csak ritkán. Igen jó érzés volt hogy élesen láttam mindent.
Vároma következő hetet
Jobb -2,25 Bal -1,5
ps: Közelre elég furcsa volt de azt monta a nőci hogy megszokom 1-2hét alatt. majd meglátjuk..
Hogy is van.. Jah ige. 6*1hó 51xx Ft,s ztem nem olyan drága. Folyadékból miet ajánlotok?
-
Drizzt
nagyúr
Fél évet mennyiből lehet legaeslegalább megúszni? Meg szemüveg gondolom kötelező a lencse mellé. Most van szülinapom, aztán nem tudom, hogy mi is kéne nekem, új szemüveg, vagy tartósan használható kl... :-\
-
moma
őstag
itt [link] meg ezt írják:
# Avoid getting tap water on your contact lenses and accessories, as it can carry a microorganism called Acanthamoeba that causes serious eye infections. While regular contact lens disinfection procedures do kill Acanthamoeba, they typically don't kill its cysts.# Lens cases can be rinsed with hot tap water and dried when not in use.
-
moma
őstag
válasz
joysefke
#973
üzenetére
vízzel szerintem pont, hogy nem kéne nagyon mosni. Vagy ha igen, akkor is fontos, hogy megszáradjon már mire megy utána a lötty. nekem a folyadék tájékoztatója azt írja, hogy öblítsem ki kevés löttyel. aztán hagyjam megszáradni. De hogy őszinte legyek én most épp úgy szoktam, hogy nem hagyom megszáradni, hanem egyből rakok bele újat és este abba rakom a lencsét.
De én is kíváncsi vagyok, hogy más hogy csinálja.ezt találtam(szerk: bár ez a lencsére vonatkozik) [link]:
Why can't water be used for rinsing contact lenses?
Tap water contains chlorine, minerals and metal particles, which can damage both the lenses and the eye. Among other things, water contains organisms, which can lead to serious infections of the eye through microbial contamination. Home made saline, purified or distilled water does not disinfect contact lenses and should not be used for rinsing the lenses. -
joysefke
veterán
Szevasztok!
Éppen a próbalencsémet hordom. (-1, -0,5 J&J Acuvue Oasis 2hetes)
A betanulás nagyon gyorsan ment, egyvalamit azonban még nem tudok:
A tokot is kell tisztítani, kimosni vizzel minden nap, mielőtt belerakom a friss löttyöt, vagy elegendő, ha kiöntöm az öreg löttyöt és belerakom a frisset?
üdv
J. -
moma
őstag
lencsét váltottam: biomedics55 ről biofinityre. Ég és föld. Baromi jó ez a lencse (legalábbis nekem). csak gondoltam elmondom az örömem
ja annyi trükk van vele, hogy ez ilyen szilikon lencse, és gondolom e miatt csúszósabb. tehát, a kivételhez muszály a tök száraz kéz máskülönben meg kell küzdeni. -
scorpy02
aktív tag
Rá se ránts, majd holnap sikerül. Nekem két (!) órán át tartott mire mindkettő szemembe betuszkoltam őket.
(legelső alkalomkor fél óra szenvedés után én is feladtam, de aztán egy hónap múlva járni kezdtem kresz tanfolyamra és úgy gondoltam, hogy a későbbiekben a vezetéshez azért a kontaktlencse mégis csak kényelmesebb lesz, mint a szemüveg.) Így úgy voltam vele második alkalomkor, hogy ha az egész délutánomat is a dokinál kell emiatt töltenem, de akkor is be fogom tenni őket, és sikerült is. 
Most már két hónapja viselek lencséket, és egy percig nem tart mire beteszem\kiveszem őket.
-
tildy
nagyúr
Megéri. Pár év alatt visszahozza az árát. (Ha azt számolod, hogy évente-kétévente cisnáltatsz szemüveget, akkor 5-10 éven belül, kontaktlencse esetén szintén. )
Életem LEGJOBB döntése volt "kés alá "* feküdnöm.lorcis: még a páramentes rétegű szemüvegek is párásodnak . (tapasztalat... pl. ősszel bukósisak alatt, vagy buszra felszállva) Amellett , hogy tényleg van azért macera is vele. Ahogyna kontaklencsével is. Teljesen más érzés úgy felébredni, hogy rögtön látsz mindent, nem kell szemüveget keresgetni, vagy kontaktlencséért nyúlni, és pepecselni vele.
2003. szept. 16-án műtettem meg a szemem. Tehát pontosan 4 éve. Hát ha én ezt korábban tudom, lehet már 22 évesen megműttetem.*: igazából ugye lézer

Drizzt: első egy két hétben még nem látsz jól, utána már igen, de még akkor is tisztul szépen a látás, folyamatosan.
az én eredményem :Erről indultam:
Jobb -5.50 Asztigmia -2.50 10°
Bal -4.25 Asztigmia -2.25 160° -
na, megjött a próba-kontaktlencsém, így ma elmentem "betanításra".
hát bazzeg, 40 percen keresztül próbáltam berakni, és nem sikerült, annyira aktív a pislogási reflexem.

végül abban maradtunk, hogy holnap újra megyek, mert ma extra fáradt és érzékeny a szemem (aludtam 5 órát).
hát, ha nem sikerül, akkor megműttetem, a f.szom kivan már a szemüveggel is, meg azzal is, hogy nem látok.

kicsit el vagyok keseredve, na. -
Chieftec
őstag
Hali
Par honapja vettem kontaktlencset, mert ma nem jott be a szemuveg. Lassan elhasznalodtak azt nem vettem masikat. Ahol voltam szemesznel o arul lencseket is. Azt mondta nagyon zsirok a varosban csak o forgalmazza oket, na vaz. MediSoft Comfort topicban nem lattam ilyet.. 1 honapos lagy lencse, nekem teccet nagyon fain volt szemuveg utan. Most azt nemtom, hogy azt akarja h tole vegyem vagy tenyleg jok ezek a lencsek? Ha nem akkor mit ajanlatok helyette? -
scorpy02
aktív tag
Hi!
Valaki tudna nekem olyan webshopot linkelni, ahonnan 1-2 (max. 3) munkanapon belül szállítani tudják a megrendelt termékeket? (lencse+ápolófolyadék esetemben)
Pls help, nagyon sürgős lenne.
Lens.hu jó lett volna, csak pont nyári szabadságon vannak.
[Szerkesztve] -
-
DarkSmile
tag
Cső!
Nekem ilyen köcsög UV-re világító lencse kellene, nem tudjátok hol lehet venni?
-
dórika
újonc
ma is megpróbáltam, nem lett jobb
asszem jövő héten első dolgom lesz h kicseréltessem. de különben az első cilinderes kontaktlencsém és nagyon gáz, mert semmit nem mondtak róla. tök nehéz berakni, mert olyan lágy h alig áll meg az ujjamon. lehet ezért is sikerült rögtön tönkretennem
tudtok a cilinderesről vmit, hogy hogyan kéne berakni h gyorsan beálljon a helyére? -
manutdzoli
senior tag
Ha nagyon éget,akkor ne rakd be,mert bevörösödik a szemed!Régen nekem egy kicsit beszakadt a széle,erőltettem,és annyira bevörösödött a szemem,hogy alig bírtam kinyitni!NE erőltesd ha fáj!A szem nem tudja megszokni a fájdalmat,ugyanúgy fájni fog!Piros szemre ne rakd be!Piros volt a szemed amikor beraktad?Ha igen akkor lehet azért fáj!!Volt olyan esetem,hogy megsérült a lencsém,beraktam,10mp-ig fájt,pislogtam egy párat és jó lett!Próbáld még meg egyszer-kétszer,ha akkor is fáj,akkor dobni kell sajna!Velem is előfordult ilyen,nem is egyszer!
-
dórika
újonc
sziasztok!
nektek karcolódott már meg a kontaktlencsétek? mert nekem most azt hiszem hogy igen, mert nagyon éget, ha beteszem és mintha látnék rajta vmit. most mit csináljak? tegnap kaptam meg, nem állíthatok vele vissza... lehet ettől baja a szememnek? vagy majd megszokom?
-
Ariadne
őstag
Önkéntes egészségpénztár rulez. Pszáf honlap összehasonlító táblázatot megnéz, guglin kikeres, belép, egészségpénztári számlájára befizet havonta néhány ezer forintot, ha költendő van, nagyobb összeget rátesz, ebből műtét kifizet, 30%-át (max. 100k) következő évben adókedvezményként a számlára visszakap. Működik.

[Szerkesztve] -
Baarbara
csendes tag
wow gratula!! és milyen?? és hol csináltattad meg??
-
manutdzoli
senior tag
4 évig volt kontaktlencsém,fél éve lett megműtve a szemem,mostmár nem kell semmi,se szemüveg,se kontaktlencse!Nagyon fasza így!
-
Baarbara
csendes tag
Ja kösziiii
mondták csak elbizonytalanodtam

-
Baarbara
csendes tag
Hi! a kontaklencse folyadékot mikor kell kicserélni?? és naponta kell???

-
Baarbara
csendes tag
Hello! sikerült voltam szemészeten és lesz kontaklencsém
! Kedden megyek betanításra!! Ja és nagyon köszi az infókat!!!

-
scorpy02
aktív tag
Hali!
Ma rávettem magam, hogy újra megpróbálkozzam a kontaktlencsékkel. (a vizsgálat már korábban megtörtént, de akkor képtelen voltam behelyezni a lencséket
) Azt meg pláne nem tűrném el, hogy más kezei turkáljanak a szememben.
3 éve hordok szemüveget, de mivel most nyár elején beíratkoztam KRESZ-tanfolyamra, és nemsokára vezetni is fogok, így úgy döntöttem, hogy a kontaktlencsékkel mégis kényelmesebb lesz majd a dolog.
2 óra (!!!) kemény kínszenvedés után sikerült betuszkolnom a lencséket. Ebből is az első fél óra az tömény röhögés volt...
Eszméletlen jó érzés szemüveg nélkül újra élesen látni.
(-2.50, ill. -2.75) A behelyezés után újabb vizsgálat következett, és azt mondta a doki, hogy jó lesz.
Most ezt a Bausch & Lomb féle Soft Lens próbalencséket kaptam, és jövő héten pedig a kontroll-vizsgálaton eldől, hogy hogyan is tovább, addig is szorgalmasan gyakorlok tovább, mert ezt a két órás berakási szintidőt lejjebb kellene vinnem.
Meg hát szoktatnom is kell hozzá a szemeimet, mert első berakást követően még picit furi volt egy ideig. (gondolom már a szemeimet is kifárasztottam rendesen)
A kivétel viszonylag egyszerűen ment. A bal szememből ''hagyományos'' módon szedtem ki (két ujjal összefogtam), viszont a jobb szememből való kivételkor már egy sokkal egyszerűbb módszert sikerült alkalmaznom, amit még Youtubon lestem el. [link]
Egyébként az első napokban nem gáz ha több órán át is bennt hagyom őket? Mert holnap elutazom, és nem szeretnék majd a kellő gyakorlottság hiánya miatt órákon át szerencsétlenkedni velük.
Vagy ezt majd úgyis a szemeim fogják eldönteni, hogy meddig maradnak bennt? 
[Szerkesztve] -
Baarbara
csendes tag
wow az nagyon jó köszi
Ja és még annyit ha a szemem ''nagyon'' rossz akkor is lehet kontaklencsém vagy az nem befolyásolja?? -
lorcsi
veterán
most voltam 3 havi lencséket venni.
soft lens 59 szoktam használni
tavasszal kipróbáltam a Johnsons acuvue-t és a ciba precisionuv-t, de semmikülönbséget nem éreztem és ezek sokkal drágábbak is -szal' nem váltottam
rákéárdeztem a folyadékokra, de itt sincs -az eladó elmondása szerint- semmi különbség úgyhopgy valami akciós lesz -
Baarbara
csendes tag
Köszike ebbe még bele se gondoltam!

-
Baarbara
csendes tag
Lenne még egy kérdésem: Ha például télen bemegyek valahová(hodegből >>melegbe) akkor a szemüvegem bepárásodik! A kontaklencse nem ??
tudom lehet hogy hülye kérdés -
Baarbara
csendes tag
ha igen akkor légyszíves írd be ide !!!Köszike
-
Baarbara
csendes tag
Köszi pécs nincs is messze, ha esetelg elmennénk érte akkor tunál adni címet ,meg adatokat, hogy mit kell vinni?
-
Loretto
veterán
Nos itt van, remélem nem gond a tar.hu [link].
Én mint mondtam régóta használom. Természetesen mert költséghatékony is, továbbá a szemem nem romlott, irritációk nincsenek, a Bausch & Lomb Renu folyadékával (nem amit visszavontak) ápolom.Mivel ez a magasabb víztartalmű (55% a 38-al szemben), így a napi 14-16 óra viselés is kényelmes. Az ár: 2005/Q4 olyan 15000 forint volt a párja.
Amennyiben most is van, nem habozok megvenni, itt Pécsen vásároltam, akit esetleg érdekel, privátban reklámozom a helyet neki. -
Baarbara
csendes tag
Zozzant és azt hol vetted?? és milyen árban?
-
Baarbara
csendes tag
De jó most nagyon örülök!! és hol lehet ilyent kapni?? és mennyibe kerül?

-
Loretto
veterán
Van éves lencse, 13 éve ilyent használok. Igaz most sokszor volt szemcsim, de mivel újra visszamegyek sportolni, így mindennapos viselet lesz a lencse, úgyhogy lassan érdeklődök majd. Ha valakit érdekel, tudok képet lőni a dobozkáról. Remélem van még belőle. 2005 decemberi vétel volt mintha.
-
Baarbara
csendes tag
hát hogy ne kelljen folyton venni... és mennyibe kerül egy negyed éves adag???
-
Baarbara
csendes tag
hát úgy értettem hogy nincs olyan lencse amit pl:1 évig hordok úgy hogy este kiveszem??
-
Baarbara
csendes tag
kösz a válaszod nem vártam ilyen gyors reagálást

-
L|zsidoboz
őstag
válasz
L|zsidoboz
#919
üzenetére
tévedtem, mégis van 3 havi kontaktlencse.

-
Baarbara
csendes tag
kontaklencsében csak olyan van hogy havi,napi meg 3 havi??? vagy van nagyobb időközönként használható??

-
Kötelező
senior tag
SZiasztok!
Ma véletlenül elaludtam a lecsékben ugy 2 órára. Amikor felkeltm picit vörösek voltak a szemeim, és alig jöttek ki a szememből.3 éve hordok lencséket. Meg a akartam tisztitani őket mert tiszta fehérek voltak a lencsék mikor kivettem a szememből, de nem jön le róla az össze fehér micsoda. Hiába teszek rá folyadékot és dörzsölöm a tenyeremben. Mivel lehetne vagy hogyan megtisztitani őket?? Előre is köszi.
-
ferkoboy
senior tag
válasz
burgatshow
#915
üzenetére
Eléggé elterjedt. Próbalencse nincs sajnos belőlük, complett dobozzal lehet vásárolni.
Egyáltalán nem lehetetlen ilyen lencséket beszerezni.
-
burgatshow
veterán
Itthon mennyire elterjedtek a színes lencsék? Szeretnék kéket, de nem tudom, hogy itthon kaphatóak-e...
Véleményeket előre is köszönöm!
-
ferkoboy
senior tag
válasz
adnoctum18
#913
üzenetére
Látod-látod... nem kell rögtön kétségbe esni.
Örülök, hogy sikerrel jártál!
További jó barátkozást a lencsékkel!
Üdv: Ferkó -
bobsys
veterán
na nemrég kaptam sms-t megjöttek az egynapos próbalencséim, du. megyek is értük
van itthon havi lencsém, de hétköznap nemtudom őket hordani, hétvégékre meg egyszerűbb a napi -
ferkoboy
senior tag
válasz
adnoctum18
#908
üzenetére
Mindig lepje el a lencsédet az ápolószer a tárolóban.
Vigyázz a körmöddel.
Elöfordul néha-napján egy-egy lencse, mely elszakad. Lehet pont kifogtál egy ilyen hibásat.
Ha rám hallgatsz visszamész és elmondod hogy jártál, lehet adnak másikat. Ha meg nem, akkor sem vesztettél egy kérdéssel semmit. -
adnoctum18
senior tag
Hi!
elsö nap kettészakadt a lencsém
...igaz probalencse volt csak meg 1 honap ingyen meg ilyesmi de akkor is...
elvette a kedvem az egész szarakodástól... pedig olyan jó volt pedig amikor végre fölkerült mint a mennyország
most menjek vissza uj lencsét venni?
egyáltalán mitöl történhet ilyen ha az áztatás nem megfelelö gondolom attol merevedik mega cucc nem?
ehh nehéz kezdet

-
moma
őstag
Hello, Tudtok olyan helyet konkrétan, ahol van vizsgálattal Air Optix próbalencse?
-
ferkoboy
senior tag
Hali!
AOSEPT Plus csak a saját tokjával hazsnálható! Ez egy hidrogén-peroxidos oldat, ami a saját tartójában lévö katalizátor-karikával (fogaskerék alakú valami) lép reakcióba. Ez a karika kell hozzá, hogy beinduljon a bomlási folyamat. Ezután kell min. 6 ótát bennehagyni, had menjen végbe a reakció. Szigorúan csak ez után lehet a lencsét az oldatból a szemre helyezni.
Közvetlen szembe cseppentésre nem alkalmas! Csak ''leöbliteni'' sem szabad vele a lencsét.
Jó ápolószer, sokkalta jobb tisztító hatással, mint bármelyik más szernek, csak körülményesebb a használata. Valamit-valamiért.
Az O2 Optix lencsét váltotta a cibánál az Air Optix. Létezik csak nappal hordható, és Night&Day(24h/nap) változata is. Kb. ugyanaz a lencse mint korábban. -
tökfey
tag
Ha jól emlékszem a tartája alján van 1 kis fogaskerék szerű valami. Meg nem mondom miből van, de azzal reagál a szer és úgy történik a közömbösítés. Tehát nem ajánlott más tartóval használni. Ennek az oldatnak kell a 6 óra! Én is ezt használtam évekig. A dokim pár hónapja javasolt 1 másik szert. Sauflon all in one a neve. Ennek gyakorlatilag semennyi idő nem kell a közömbösítéshez és valamivel olcsóbb is mint az aosept.
-
Josipp
csendes tag
Szevasztok, lenne egykét fontos kérdésem, amit megköszönnék ha valaki megválaszolná!
Szóval az AO SEPT PLUS ápolószert használhatom-e sima tokban (mert valami speciális hülyeséget adnak hozzá
), és használhatom-e min 6 órás áztatás nélkül? Vagyis használhatom-e úgy mint a solo aquát?
Az O2 optix új neve az air optix? Remélem ugyanolyan az oxáteresztő képessége... -
ferkoboy
senior tag
Hello!
Kevés az elfogulatlan a szakmában. Mindenki mást fog ajánlani. Köszönhetöen annak, h mi az érdeke, de emellett minden lencse elég szubjektiv. Egyiknek ez jön be, másiknak az. Személye válogatja.
Orvosi felügyelettel kapcsolatban pedig annyit, hogy mindeképp jó, ha egy orvos-kontaktológus, vagy egy optometrista megnézni,hogy az adott uj lencse hogy illeszkedik a szaruhártyádon.
Persze müködhet a dolog közvetve is. Magyarán ugyis észreveszed, ha van valami gond a lencséddel. Kényelmetlen lesz. De az nem mindegy, hogy magadat szivatod meg eközbe, vagy sem.
Nem mellesleg pedig a szemeddel ''játszol''. Jó odafigyelni mindenre. Természetes dolog, hogy látunk, de ha valami gond van vele, rögtön megérzi az ember mennyit is számit a szem.
Vannak dolgok, amin nem éri meg spórolni. Egy bevállt kényelmes lencsét anyagi megfontolásbol nem biztos hogy megéri lecserélni. Persze az is lehet, hogy nem fogsz nagy különbséget érezni, és jobban megéri a váltás.
Üdv: Ferkó
[Szerkesztve]
Új hozzászólás Aktív témák
Hirdetés
- Kezdő fotósok digitális fényképei
- Szellem.: ATK Blazing Sky X1 V2 Extreme 2.0. Tényleg 2.0-a!
- Robotporszívók
- BestBuy topik
- Mibe tegyem a megtakarításaimat?
- Hogyan verte le egy telefon chip az egész laptop ipart? – x86 vs ARM
- Kodi és kiegészítői magyar nyelvű online tartalmakhoz (Linux, Windows)
- Milyen belső merevlemezt vegyek?
- HiFi műszaki szemmel - sztereó hangrendszerek
- Milyen TV-t vegyek?
- További aktív témák...
- BESZÁMÍTÁS! VALVE Steam Deck LCD 512GB SSD kézikonzol garanciával hibátlan működéssel
- Dobozos Új DELL XPS 13 9340/ULTRA 7-155H/32 GB Ram/1TB SSD/AI BOOST+INTEL ARC
- Licencek
- iPhone 16 pro 128GB Sivatagi Titán - 27% ÁFA (0395)
- BESZÁMÍTÁS! ASRock A520M R7 5700 32GB DDR4 512GB SSD RTX 3060 Ti 8GB Rampage SHIVA Corsair 650W
Állásajánlatok
Cég: Laptopműhely Bt.
Város: Budapest



Járok uszodába, persze úszószemüveggel, de így is jut a szemembe egy kevés víz. Napi lencsét muszáj lesz tartanom... abból milyen anyagút nézzek? (a mostani 31% nelfilcon)
, hanem elaludtam benne s igy kb 30h volt benn akkor begyulladt töle a szemem, bár hozzá kell tennem h amugy is hamar begyulladnak, de hála isten a lencsét elviselik

Most napi van, de kissé drága (500HUF/pár) napi 2-3 órára felvenni.
Úgyhogy kényszerpihenőre voltam fogva, szokható a szemüveg is, de pár helyen kész nyomorék vele az ember

Szemüveget nem nagyon hordtam, csak ritkán. Igen jó érzés volt hogy élesen láttam mindent.
Vároma következő hetet
(legelső alkalomkor fél óra szenvedés után én is feladtam, de aztán egy hónap múlva járni kezdtem kresz tanfolyamra és úgy gondoltam, hogy a későbbiekben a vezetéshez azért a kontaktlencse mégis csak kényelmesebb lesz, mint a szemüveg.) Így úgy voltam vele második alkalomkor, hogy ha az egész délutánomat is a dokinál kell emiatt töltenem, de akkor is be fogom tenni őket, és sikerült is.


Eszméletlen jó érzés szemüveg nélkül újra élesen látni.

