- Milyen okostelefont vegyek?
- Apple iPhone 17e – mágnesek ereje
- Visszatérhet a csepp notch és a 90 Hz
- Készül a 200 megapixeles iPhone
- Apple iPhone 13 Pro Max - őnagysága
- Xiaomi 17 Ultra - jó az optikája
- Apple iPhone 17 - alap
- Bővül a One UI 8.5 béta, régebbi Galaxy készülékek is csatlakozhatnak
- Brutális összegeket fektet a Samsung az AI fejlesztésekbe
- A Honor profi iPhone másolásban
Új hozzászólás Aktív témák
-
PandaMonium
őstag
válasz
trisztan94
#4221
üzenetére
Egyébként, hogy témára térjünk, ami fontos lehet: Bizonyos számú aknát (ez akár lehet tartomány is, pl. 15-20 között) helyezz el csupán a képernyőn, tehát véletlenül se legyen majdnem mindenhol akna. Az aknák számát esetleg nehézségi szintenként (ha van ilyen) kedved szerint növelheted. Egy sima random funkció elég ide, de ha úgy érzed, hogy szeretnél valami újat tanulni próbálj ki valami zajt, pl. perlin noise vagy simplex noise. Összességében az egész projekt nem bonyolult ha nem akarod cifrázni, egy délután alatt (inkább 2-3 óra alatt) simán megoldható. Miben tervezed amúgy kivitelezni a user interface-t? Sima konzolba printelés, swing, vagy android?

-
modder
aktív tag
válasz
trisztan94
#4221
üzenetére
előbb algoritmust kell tudni írni, (ami MINDENKÉPP folyamatábra [struktogram])
Volt, amikor én is csináltam folyamatábrát olyan problémára, aminek nehezemre esett a megértése, de egyébként az esetek 90%-ában, kigondolsz egy algoritmust, amit egyből le is kódolsz, aztán finomítod, hogy a végén az elvárásoknak megfelelően működjön. Egyből le is tudod tesztelni, hogy működik-e.
Szóval a gyakorlatban minden problémát folyamatábrával kezdeni fasság.
Amúgy meg az aknakereső pont olyan egyszerű, mint a faék. Legalábbis generálni:
Random leteszel aknákat, majd sorba mész az aknamezőn, és minden mezőhöz (ami nem akna), rendelsz egy számot, ami azt jelzi, hogy a közvetlen szomszédai közül hány mezőn van akna. Rettentő nehéz.Ami kihívást okozhat, az az aknák eloszlása, hogy szépen csoportosan legyenek.
-
PandaMonium
őstag
válasz
trisztan94
#4221
üzenetére
Ebben van némi igazság, csak hogy ez csak akkor érne valamit ha az algoritmust (vagy pszeudokódot) is te találnád ki, vezetnéd le magadnak. Abból, hogy csak gépelsz nem tanulsz semmit, tetszik tudni a programozás lényege a problémamegoldás, nem a billentyűzetkoptatás.

Új hozzászólás Aktív témák
A topicot kiemeltem. Valaki nem akar egy nyitó hsz-t írni?:))
- DELL Latitude 5420 Core i5-1135G7
- Eladó LG 43UN71003LB 43 4K UHD Smart TV
- Kicsibe van ennél jobb ár-ér arány? Phanteks - Enthoo Evolv ITX - PH-ES215P BK INGYEN Szállítva!
- A kis CUKISÁG! IWIN A1 ITX 600W PSU Ingyen MPL-el Érdekelhet?
- Eladó Sennheiser Momentum 3 bluetooth fejhallgató aktív zajszűréssel
- ÁRGARANCIA!Épített KomPhone i7 14700KF 32/64GB RAM RTX 5080 16GB GAMER PC termékbeszámítással
- Konzol felvásárlás!! Nintendo Switch
- Lenovo LEGION 5 PRO Ultra 7 255HX 32GB RAM 1TB SSD RTX 5070 8GB 16" QHD+ 3év Prémium GAR
- AKCIÓS ! MacBook Pro 16" M1 Pro 32GB RAM 1TB SSD! 1 év garancia!
- Eladó új állapotban levő Redmi Note 10S 6/128GB szürke / 12 hónap jótállás
Állásajánlatok
Cég: Laptopműhely Bt.
Város: Budapest




