Aktív témák
-
-
Mondjuk az, hogy az AMD fizeti a lincenszdíjat az Intelnek, egyértelmű, hiszen annak idején az AMD egy kis ''másolócég'' volt, és ez a 486-os időkig így működött. Ha jól tudom, a 486-os procik gyártása idején jött el a megállapodás ideje, amely értelmében díjat kell fizetni az Intelnek.
A Pentium procikat már nem kopizhatták, így nekiálltak fejleszteni az K5 procit, majd a NexGen céget felvásárolva annak fejlesztéseit (NexGen 5x86) felhasználva alkották meg a K6 procit, és ennek továbbfejlesztett változata volt a K6-2, ami végre sikeressé vált. Viszont ezek még mindig a (Super) Socket 7 architekturára épültek.
A Pentium II idején jött el az a pont, hogy nem fejleszthettek az Intel buszrendszerére processzort, ezért kellett az Alpha EV6-ot alkalmazni (mellegleg ez igen jó választás volt, már az elején megmondták, hogy el lehet érni vele a max 400MHz DDR FSB-t).
Namost, ezek után ha az Intel átveszi az AMD fejlesztéseit és alkalmazza is őket, ez azt jelenti, hogy az Intel procikra optimalizált programok az AMD procikat is támogatni fogják valamilyen mértékben, (remélhetőleg minél magasabb szinten), így az AMD (és az AMD userek népes tábora) ennek csak örülhet. -
-
Dehogynem, kifacsarnék minden centet belőle, amit csak tudok. De nem is ez a baj, ez üzlet, és abban ''nincs barátság'', tudom. Csak éppen az háborít fel (mégegyszer elmondom), hogy az AMD fizeti a licenszdíjat az x86-kompatibilis procik gyártásáért, de amit az AMD SAJÁT MAGA KIFEJLESZT, ANNAK A HASZNÁLATÁÉRT AZ INTEL NEM FIZET EGY KIB*SZOTT CENTET SEM!
Hát ez a bajom. -
Persze, hogy színtiszta üzlet. Ez a dolog számomra azért gusztustalan, mert az AMD fizet az Intelnek licenszdíjat (mert különben egyáltalán nem gyárthatna x86-kompatibilis procit), de ellenben az Intel nem fizet semmit az AMD-nek az új AMD-s fejlesztésekért. És hogy miért? Mert az Intelnek VOLT MÓDJA kikényszeríteni az AMD-től egy olyan megállapodást (kereszt-licensz szerződést), amely értelmében ő az AMD bármilyen fejlesztését felhasználhatja anélkül, hogy bármit fizetne neki. És persze emellett az AMD folyamatosan csenget az Intelnek, és még kénytelen át is adni a fejlesztéseket.
Tudom, ez színtiszta üzlet - de az ember jóérzését erősen piszkálja! -
Aktív témák
Hirdetés
- Audi, Cupra, Seat, Skoda, Volkswagen topik
- Azonnali notebookos kérdések órája
- Melyik tápegységet vegyem?
- Milyen belső merevlemezt vegyek?
- Samsung Galaxy Z Fold5 - toldozás-foldozás
- Mobil flották
- Telekom otthoni szolgáltatások (TV, internet, telefon)
- Intel Core i5 / i7 / i9 "Alder Lake-Raptor Lake/Refresh" (LGA1700)
- Milyen okostelefont vegyek?
- Békéscsaba és környéke adok-veszek-beszélgetek
- További aktív témák...
- Update 07.18. Bomba árak 2025-ben is! Üzleti - Consumer laptopok DELL FUJITSU HP LENOVO
- Bomba ár! Dell Latitude E7240 - i7-4GEN I 16GB I 256SSD I 12,5" HD I HDMI I Cam I W10 I Garancia!
- Honor 400 Lite 256GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
- HP Rack szerverek és tartozékok egyben vagy külön-külön
- AKCIÓ! MSI B450 R5 5500 16GB DDR4 512GB SSD RTX 2060 Super 8GB GDDR6 Rampage Shiva Zalman 500W
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest