- Drága bluetooth tagek olcsóbb alternatívái (MiLi MiTag, LiTag, OTAG, stb.)
- Yettel topik
- Vivo X300 - kicsiben jobban megéri
- Samsung Galaxy A54 - türelemjáték
- Fotók, videók mobillal
- VoLTE/VoWiFi
- OnePlus Nord 5 - lehűti a kedélyeket
- Xiaomi 15T Pro - a téma nincs lezárva
- Xiaomi 15T - reakció nélkül nincs egyensúly
- Huawei Watch GT 5 Pro - egészség + stílus
Új hozzászólás Aktív témák
-
jim bcs
nagyúr
Sziasztok! Itt egy friss hír aki még nem olvasta volna, MÉGSEM LESZ BGA TOKOZÁS MÉG AZ ALSÓ SZEGMENSBEN SEM EGY JÓ DARABIG, az illetékesek hivatalosan még nem reagáltak, de ez igencsak elképzelhető, ha meglépik a BGA tokozást akár az alsó szegmensben azzal igencsak kivágják maguk alatt a fát, érthető ha elgondokoztak.

[link]Az Intel a jelek szerint a vártnál jóval nagyobb ellenállásba ütközött azon tervével, amely keretében a processzorok és az alaplap egybeépítését, és ezen keresztül azok külön-külön frissítésének ellehetetlenítését vezette volna be a cég jövőbeni architektúráiban. Annyira, hogy a vállalat a jelek szerint kénytelen-kelletlen megmásította úgy döntött: mégse vezeti be ezen, komoly korlátozást jelentő változtatást asztali platformjai új kiadásában.
Legalábbis ezt állítja tajvani forrásokra (gyk. alaplapgyártókra) hivatkozva a DigiTimes magazin, amelynek értesülései szerint az Intel még két év múlva megjelenő architektúrájában is kivétel nélkül - az alsókategóriás szegmensben is - teljes mértékben cserélhetők maradnak majd a processzorok az alaplapokban.
A korábbi tervek szerint ezt a lehetőséget az Intel csak a felsőkategóriás szegmensben biztosította volna, az olcsóbb modellek esetében azonban a chipeket csak olyan tokozásban (BGA) szállította volna, amely csak annak az alaplapra fixen történő ráforrasztására adott volna módot a gyártók számára - ezáltal ellehetetlenítve azok utólagos cseréjét, frissítését a végfelhasználók által. Az első ilyen platform a várhatóan jövő év első felében megjelenő, 14 nanométeres technológiával készülő Broadwell lett volna, a magazin értesülései szerint azonban az új tervek szerint erre még a másfél évvel később, 2015-ben megjelenő Skylake architektúra esetében sem kell számítani.Ugyanakkor ennek ellenére az Intel vélhetően finoman megpróbálja majd a korábbi agendát is tolni, aminek legjobb bizonyítéka, hogy azért már a Haswell esetében is lesznek olyan lapkák, amiket a cég a fixen beépítést lehetővé tevő BGA tokozásban fog szállítani.
Az értesüléseket a chipgyártó egyenlőre hivatalosan nem erősítette meg.
Új hozzászólás Aktív témák
- NVIDIA® driverek topikja
- Trollok komolyan
- 3D nyomtatás
- Mibe tegyem a megtakarításaimat?
- Nyaralás topik
- Witcher topik
- Spórolós topik
- Milyen asztali (teljes vagy fél-) gépet vegyek?
- Android játékok topikja
- Drága bluetooth tagek olcsóbb alternatívái (MiLi MiTag, LiTag, OTAG, stb.)
- További aktív témák...
- HIBÁTLAN iPhone 11 Pro 256GB Space Grey -1 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, MS3173, 100% Akkumulátor
- GYÖNYÖRŰ iPhone 11 64GB Red -1 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, MS3121
- GYÖNYÖRŰ iPhone 13 mini 128GB Midnight -1 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, MS4077
- HP EliteOne 800 G5 All-in-One i5-8500 32GB 1000GB 23.8" Érintőkijelző!! 1 év garancia
- ÁRGARANCIA!Épített KomPhone i5 14400F 32/64GB RAM RX 9060 XT 16GB GAMER PC termékbeszámítással
Állásajánlatok
Cég: Laptopszaki Kft.
Város: Budapest
Cég: BroadBit Hungary Kft.
Város: Budakeszi



