Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Chaser

    titán

    válasz Tikakukac #91941 üzenetére

    anno mértem q8300-at teljes gépre, előtte e3400 volt, kevesebbet evet idle a k_vad ( : terhelve persze köröket vert a kicsire, azzal 45-6-7w volt, a q-val 42-3-4 az idle
    ha sikerül beszerznem értelmes áron egy ivy moobil k_vadot, méregetek ezekkel is

    on is legyen: sajnos a 420s panelje elég gyatra, nem semgített rajta a win ( :
    akkuja nyilván cellazárlatos
    aida-t toltam neki akkuról, egy perc alatt felszaladt 90 fokra a maghő, pedig benn max 15 fok volt, jól kiszellőztettem reggel:d
    nem néztem órajeleket, de gondolom mivel akkus üzemmód így 1600 környékén mehetett a 2540m, és ennyire gané tré csak nincs a pasztázás, de nem volt kedvem még szétkapni, esélyes hogy defektes a hőcső

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • thgergo

    tag

    válasz Tikakukac #91941 üzenetére

    Még egy 2960XM 55W-os és 2520M-et tudtam ilyen szempontból összehasonlítani.

    - Az idle fogyasztás kb elhanyagolható volt. Maximum 0.5W-al lehetett több, vagy anyival se.
    - Ami miatt szerintem a rendes 4 magosok többet fogyasztanak az a több letilthatatlan L3 cache. 1 magosan terhelve ugyanazon a frekvencián az i7-XM +20-40% többet fogyasztott, miközben a 3Mb-8Mb cache emelés sem növelte az egyszálú teljesítményt. Pedig még ahogy emlékszem több feszültséget sem adott az XM ugyanarra a frekvenciára.
    - Az integrált GPU is ugyanúgy ~12W-ot evett max turbóval.

    Más: A minap rádugtam a rendszeremet egy i5-2400T-s Thinkcentre-re. Érzetben nem volt erősebb a 2520M-nél böngészési élményben, és általános exceltábla stb nyitogatásban. Tehát ha nem tudod leterhelni 2+ magot akkor felesleges a rendes 4 magos :)

    [ Szerkesztve ]

    -

Új hozzászólás Aktív témák