- Android alkalmazások - szoftver kibeszélő topik
- CMF Buds Pro 2 - feltekerheted a hangerőt
- iPhone topik
- Samsung Galaxy Watch7 - kötelező kör
- Megjelent a Poco F7, eurós ára is van már
- Telekom mobilszolgáltatások
- One mobilszolgáltatások
- Vivo X200 Pro - a kétszázát!
- Mobil flották
- Okosóra és okoskiegészítő topik
-
Mobilarena
Az eddig párhuzamosan futó T, X, A és W, valamint R, Z és SL topikokat összevontuk, hogy egy topikban lehessen ezekről a notikról beszélni.
Új hozzászólás Aktív témák
-
vicze
félisten
válasz
eszgé100 #107074 üzenetére
Amennyiben nem akarod túl sokat hordozni, nyugodtan menj a legnagyobb i7-re amire rászánod az X összeget. A i7-en belül kvázi lényegtelen, mer legjobb esetben is max. 10% a különbség és az is csak rövid időkre.
Röviden tömören i7 fűt és fogyaszt, mind a kettőből sokat. -
vicze
félisten
válasz
FoxiestFox #107042 üzenetére
Hát ki lehet vezetni a PCIe-t kábellel, annyira nem nagy cucc. A PCIe 1x a korlátozó tényező, meg még pár apróság...
eBayen épp van 1db 400$-ért.
-
vicze
félisten
válasz
FoxiestFox #107037 üzenetére
Moddolt Advanced Dock?
-
vicze
félisten
válasz
Dhampir #107020 üzenetére
"eltűnt a magnéziumváz és szomorúan konstatálható"
Hát az E-ben sose volt.(Nincs mi eltűnjön)
Most már jóval több anyag van benne mint régen, ha a 2,5" is kikopik és aksi kerül a helyére, már csak minimális HW konfigurációs különbségek lesznek az L-hez képest.
E és L-ben is 2 memória foglalat van, nincs forrasztott, az csak felső kategóriában van.Azt le is hagytam, hogy T/L dokkolható, E nem.
-
vicze
félisten
válasz
Dhampir #107014 üzenetére
"nem 1 év, hanem 3 év garanciával adják (legalábbis Magyarországon)"
Az bizonyos SKU-kohoz csomagolt garancia upgrade. (Szépen lehet rájuk szűrni.) Ezek magasabb árú modellek általában, és hozzájuk vágják a 3év depot. Az már régió függő, hogy van-e on-site, lehet venni 5év on site-ot is hozzá venni, ha kifizeted."frissebb kiadású E15, észrevételem szerint, még gyengébbre sikeredett."
Gyengébbnek biztos nem gyengébb, mert a E15 kapott 6magos CPU-t a T15(és a többi T) meg jelenleg nem, mondjuk EMEA-ban nem elérhető. -
vicze
félisten
válasz
Dhampir #107010 üzenetére
It többé kevésbé leírtam mi az Edge "lényege". Azt kihagytam, hogy ami talán nyilvánvaló, hogy az E nagyobb és nehezebb mint a T vagy az L, nincs ujjlenyomat olvasó(10gen-től most már van), nincs NFC, nincs kártyaolvasó és ilyenek. 20%-kal kisebb aksi, viszont kapsz egy 2,5"-es helyet, a M.2 mellé.
"például az nem tetszik, hogy billentyűzetvilágítás nélküli konfigurációban (is?) kapható"
Talán az X1C-t kivéve opcionális, E595-en nincs háttér világításos billentyűzet opció(E15-ön van már)."esetleges billentyűzetcserénél az érintőpad két felső gombjának műanyag lapkáit is ki kell feszegetni"
8gen óta ilyen mind T és L is."Viszont videófelvételek alapján talán magnéziumidomon fekszik az alaplap"
8gen óta a E is kapott egy minimális fémet, hogy valamennyire merev legyen, ettől még nyekereg az ABS miatt továbbra is.
Kapsz egy nagyon jól horpadó és kopó aluminium fedlapot is...A Zen+ még jócskán nincs versenyben az Intellel(teljesítmény/üzemidő), annak ellenére, hogy főleg az üzemidő a FW frissítésekkel javult, ami a tesztekből nem jön le.
-
vicze
félisten
válasz
FoxiestFox #106913 üzenetére
Ok, ezek már erősen egyéni preferencia kérdése, ahogy számomra egy numpad nélküli bill teljesen használhatatlan.
-
vicze
félisten
válasz
FoxiestFox #106911 üzenetére
"Nem hogy mechanikus, semmilyen."
Ez miért nem alternatíva? -
-
vicze
félisten
válasz
bigrock #106878 üzenetére
Ez rajtad múlik.
Lassítani lassít, de egy modern gépen nem észrevehető mértékben.(H/W gyorsított I/O overhead.)
Ha nincs rá szükséged nyugodtan kapcsold ki, eltarthat egy darabig mire végez.
Bizonyos ritka esetekben okozhat gondot, így a recovery key-t nem árt elérhetően tartani, azzal még másik gépben is feloldható. -
vicze
félisten
válasz
bigrock #106856 üzenetére
Minden új gép alapból bekapcsolt Bitlockerrel(TPM unlock) jön, ilyen a Lenovo Win10 pro gyári image, 2018-óta ha jól emlékszem. A felkiáltójel arra utal, hogy jelenleg nem aktív(suspended mode) a Bitlocker és be kell fejezd a konfigurációt, ami lényegében a recovery kulcs lementése valamilyen formában.
Tehát dobozból kivéve egy köztes állapotban van a rendszer mikor titkosítva vannak az adatok , nincsenek a kulcsok aktívan használva még, ehhez be kell fejezd a konfigurációt. -
vicze
félisten
válasz
zsolti75 #106837 üzenetére
"Software name Fibocom L850-GL Wireless WAN Driver for Windows 10 Version 1709 or Later
Versions 2.0.1.82 (Driver)
- 0.9.4.338 (Intel XMM7360-P WWAN)
- 0.9.4.338 (ModemControl Device)
- 3.18362.2019.2 (Fibocom GNSS Sensor)
- 18500.5903.16.1 (FirmwareUpdateDriver)"Ha nincs akkor a "Fibocom GNSS Sensor" mire jó?
-
vicze
félisten
válasz
Bibby #106823 üzenetére
Leginkább azért mert laptopon még rosszabb a hatásfoka mint telefonon.
A leggyakoribb kérdés ezekkel kapcsolatban, hogy hogyan lehet kikapcsolni. Ennyire gyakori. "This feature can be more annoying than helpful, either leaving your screen too dark or frequently adjusting the brightness levels."
Gyakorlatilag egy random generátort kapsz fényerő állításra, ami az esetek túlnyomó többségében rosszul állítja be. Így inkább kikerül, minthogy belekerülne a készülékekbe.
Speciel telefonon is az első dolog amit kikapcsolok, mert mert hülyék kapok tőle. Nyilván egyéni szoc probléma... -
vicze
félisten
T14 AMD max. konfigja: R7 Pro 4750U, 8/16, Up to 4.1/1.7, 12 MB, 15W (10-25)
T14 Intel max.: i7-10610U 4/8, Up to 4.9/1.8, 8MB, 15W(10-25)Ez minimum katagória különbség minden multi core appban.
-
vicze
félisten
válasz
kenwood #106775 üzenetére
A levegőt alulról szívja nem oldalról, nyílás csak a jobb oldalon van, ahol a venti ki fuj. Ha a levegő beszívást elfojtod akkor melegszik, ez mindegyikkel így van, mindegy hogy hány watt. "Idle"-ben megy az indexelés és a viruskereső is Win10 esetében, hogy ne zavarja a teljesítményt.
BIOS-ban/Vantage-ben úgy állitod a F prioritást ahogy akarod.
Az ujjlenyomat olvasó hiányát beszéld meg az adott beszerzéssel, ők kérték nélküle. -
vicze
félisten
-
vicze
félisten
válasz
MrPetya19 #106740 üzenetére
Már most is megvan a legtöbb modellben 9-es sorozattól, szóval inkább csak kiterjeszik a "kissebbekre". Úgy hogy az audio lentről felkerült a kijelző elé sokkal jobb a hangzás, a mikrofon win driverrel meg nagyon rendben van. (Linuxon viszont használhatatlan ezért, nagyon kell hozzá SW.)
-
vicze
félisten
8.5W a burst. 5.4W az átlagos.
-
vicze
félisten
válasz
FoxiestFox #106730 üzenetére
Hogy érted hogy nuku? X13, T14/14s
Sajnos az AMD-nek nagyon korlátozott a kapacitása, ami erősen látszik is. -
vicze
félisten
-
vicze
félisten
Nyilván a végeredmény nem fordítható át valóságra ez egyértelmű, de mostanra elértük, hogy a 20h valósan megmutatkozik 10óra körüli üzemidőben,(Ezt a notebookcheck tesz is igazolja.) ez nyilván csak a 9-es sorozatra igaz, bár szerintem a 8-asok se rosszak.
Csupán a tesztelés a felsorolt modelleknél 100%-osan konzisztens, és nincs más változó, azért írtam be.A Samsung 970 Pro 8,5W-nak van írva az adatlapja szerint. a PM-ek általában 5,4W, és amúgy a többihez képest ezek is sokat esznek még.
Munka miatt erősen dinamikus webappokra vagyok "kényszerülve", és kompatibilitás miatt FF ha nem is esik ki, de lassabb mint a többi.
-
vicze
félisten
válasz
FoxiestFox #106712 üzenetére
Még egyszer akkor megkérdezném, miért megy le a 4GB-ra bezárok mindent?
Miért ugyan ennyi Linuxon(Ubi 20.04) ugyan ennyi tabbal és alkalmazással?
Az a rész, hogy a böngészők közel 8GB-t esznek meg totál ignor?A webes alakhamzások erőforrás pazarlásánál, nincs a világon rosszabb, pont azért kell telefonra is az irdatlan RAM mennyiség, mert az összes szar webes alkalmazások, porolva 3x. Ez ilyen abszolút hülyeség a Windows-ra fogni bármit is.
-
vicze
félisten
A gyári számok szinte minding MobileMark2014-el vannak megadva, nyilván a legoptimálisabb konfiggal tesztelve. Ezt tudni is fogják.
Valamivel újabbakat nézve ez jóval konzisztensebb, ezek ugye mind 15W-s CPU-k.
T440s - 48Wh - 8h
T450s - 48Wh - 10h
T460s - 48Wh - 10h
T470s - 48Wh - 10h
T480s - 57Wh - 15h
T490s - 57Wh - 20h (LP IPS...)
T14s - 57Wh - 20h (AMD/Intel)Nagyon szépen látszik hol volt valósan stagnálás és hol volt valós fejlődés.
SSD-nél nem látod azt, amikor a Windows teker.
Ugye ott a háttérben a prefetch és a Windows Search, amik tolják folyamatosan, és ott a böngésző is ami szünet nélkül írja az apró fájlokkal, nem kell annak 3000MB/s, és mégis megeszi a 8.5W-t így, egy PM meg enne 5W-ot, +1óra üzemidő akár, SATA ahogy írtad még több.
-
vicze
félisten
Mire elég 8GB RAM örök témája.
36 tab, 4 MS office app, és nagyjából ennyi fut épp és ezek is eszik. Semmi normál office munkát meghaladó dolgot nem csinálok, sőt most kicsit visszafogott a tabszámom többnyire azért 50 felett van. 7,4GB csak a két böngésző...
Csak onnan vettem épp észre, hogy nem indult el a 4GB-s VM-em.(Indításnál ellenőrzi, hogy megvan-e utána dinamikus, és leesik.)
-
vicze
félisten
Azért az is látod ugye, hogy egy 900p TN-t hasonlítasz egy FHD IPS-hez, még a 48Wh vs. 94Wh (kis különbséget) figyelmen kívül is hagyod. Gyakorlatban akárhogy is nézem dupla üzemidőt kapsz, ez az általános "nincs" különbség felfogás. A 35W helyett a 15W az pont ennyi dupla üzemidő.
De ha desktop SSD helyett, egy normális laptopba szántat használnál, már az is megdobná ugye az üzemidőt."csodák nincsenek, 10+ órát normálisan modern gép is csak szerencsés konfiggal, használattal, vagy nagy akkuval megy."
Csodák nincsenek technológiai fejlődés és különbségek viszont igen.
Annyi de annyi komponense van, ami változtathat a dolgokon. Már csak egy IPS-nél se mindegy, hogy egy 400nit-es LowPower, vagy egy 300nit-es sima van. Több óra is lehet az üzemidő különbség. És akkor ez még csak a HW oldal és az SW-be bele se mentem, az még többet számít. -
vicze
félisten
válasz
Polarstar #106588 üzenetére
Mivel az rettenően nagy különbség árban is, hogy míg 3gen-ből kell a kimaxolt konfig, hogy használhatót kapja, addig 5gen-ből a legolcsóbb alapmodell is jobb, ami azt jelenti, hogy esetlegesen az 5gen-t olcsóbb an megkapod használható kiszerelésben ami nagyon nem mindegy.
-
vicze
félisten
válasz
Polarstar #106584 üzenetére
Csak az 5gen 300g-mal könnyebb (20%), 10%-kal kisebb, nincs szerencsétlen TN opció, 8GB RAM min., USB-C(TB3) töltés, teljes Nvme támogatás, touch ujjlenyomat olvasó, diszkrét TPM Intel integrált helyett, 14%-kal nagyobb aksi(1,5x-es üzemidő CPU miatt), akár 7gen-es CPU.
Kb. nem 1 liga a két gép. -
vicze
félisten
Aki esetleg unlockolni akarja a jövőben, a Core i 3 vagy 4gen-es gépeket, az figyeljen, hogy ne rakja fel az utolsó BIOS frissítést, ami foltozza a BIOS sérülékenységet 3rd party BIOS-ok felrakásához.
-
vicze
félisten
válasz
hszilard666 #106527 üzenetére
Szerintem elég világosan leírtuk, hogy ezt a gépet igen kevesen viselik el úgy egyáltalán, még ha 100%-os is. Én egy fillért nem adnák érte, nem hogy 83-at. Egy Gen3 se ér 110-et, nagyon nem. Mint írtam ezek a gépek még vékonyságot se súlyt nem nyújtanak az újabb generációkhoz képest.
CapsLock vajon mi?
-
vicze
félisten
válasz
FoxiestFox #106510 üzenetére
Gen3-mal az a bajom, amit korábban írtam, hogy súlyban, méretben, vastagságban azonos a T460s-sel, és egy esetleg minimálisan drágább, de szintekkel jobb gépet kapsz.
Gen3 FHD megintcsak TN.
"és van trackpointja."
Hát az még marad egy ideig. -
vicze
félisten
válasz
FoxiestFox #106500 üzenetére
Személyes vélemény továbbra is, hogy az X1c 4gen-től mondhatja magáról, hogy egyedi és olyat nyújt amit más(gyártó) nem. Akkor érte el a mai méretet és súlyt, meg végre dobták a TN-t a sorozatból.
Nem tudom fontos-e, de szintén csak 4gen-től van Nvme támogatás.
A oldalsó élek nagyon hajlamosak a kopásra, ha valahol megkezdődött végigmegy.
Storage-et kivéve felejts el minden bővíthetőséget. -
vicze
félisten
Mikor a power EC firmware-t frissíti akkor értelemszerűen nincs semmi kijelzés, mert nincs áramlátása a kijelzőnek. De lehet ugyan ilyen pl. kijelző FW vagy digitizer FW frissítése közben is, ezek is a BIOS frissítésben vannak.
Százalékos kijelzés egyáltalán nincs, csak egy folyamat csík egy "DOS" képernyőn és ennyi. (új GUI módban még nem frissítettem BIOS-t úgy lehet, hogy valami elegánsabbat raktak már.) Eközben is megeshet, hogy elmegy pár pillanatra kijelző.
Amúgy pl. mikor új RAM kerül a gépekbe akkor is nagyon sokáig tart mire bármi életjelet mutat bekapcsolás után.
-
vicze
félisten
BIOS frissítés:
Mi a modellszám? Mi a jelenlegi BIOS verzió? Mi a hibaüzenet? (C:\DRIVERS\Flash\xxxxxx\Winuptp.log Sikertelen után ez többnyire ott marad.)
Megesik, hogy ha túl nagyot akarsz ugrani akkor nem fut le és egy régebbivel kell próbálkozni előbb, lehet több lépcsős is a dolog."- Flash bios updating by end-users: On"
Igazából csak akkor számít, ha supervisor jelszó van megadva, amúgy mindegy.
"- Secure rollback prevention: On"
Azt akadályozza meg, hogy olyan régebbi BIOS verzióra frissíts, amit nem lehet a jelenlegi verzió után felrakni, többnyire CPU mikrókód frissítés miatt. Azonos verzióra se enged "frissíteni"(Logo cserénél futok bele).
"- lock uefi bios settings"
Ez szintén csak akkor érvényesül, ha van supervisor jelszó különben nincs hatása.BIOS frissítés eltarthat 10-15percig is ha nagyobb az ugrás, mert akkor sok mindent kell felülírni, (CPU mikrókód, enbeded chippek firmwareje.) Lehetnek hosszan tartó fekete képernyők újraindoklásoknál, ha pl. a táp EC-t frissíti.
-
vicze
félisten
válasz
TunerJoe #106480 üzenetére
Tavaly Ubuntuval próbálkoztak, nem volt hosszúéletű. Talán egy Workstation OS-re lesz kereslet.
-
vicze
félisten
válasz
hszilard666 #106457 üzenetére
X1Cgen2 csak HD+ és WQHD opciókkal árulták, elég nagy eséllyel a nem fog működni a fényerő állítás Windows alatt bármilyen FHD-val.
-
-
vicze
félisten
válasz
hszilard666 #106423 üzenetére
Nézd meg a Gen2 és bármi más billentyűzetét és leesik szerintem. Erre rájön a core i gen4-es sorozat használhatatlan touchpadje.
Egy T450s és egy X1C gen2 között van 1.7mm különbség, a T460s meg már vékonyabb, és talán 90 körül találsz némi szerencsével, azokat elvileg idén kezdik majd leselejtezni cégeknél.
Ami valóban vékony az a X1c gen5... -
vicze
félisten
válasz
FoxiestFox #106417 üzenetére
4 usernél jár amíg nem nyugdíjaztam, 1évig bírta a legtürelmessebb, miután havonta kérte, hogy cseréljem le. Mivel high end kiszerelés ezért mindenki tűrte egy ideig, de az a billentyűzet és touchpad kombó agyrém. Ha valaki nem gépel rajta naponta és dokkolva használja tök jó, de önmagában...
@hszilard666: Carbon csak is kizárólag akkor éri meg ha kell az amit nyújt, és minden gramm számít, mivel minden forrasztott, mindig erős rizikó marad, főleg gari nélkül drágán.
Inkább egy s-es T modell ha belefér a +300g, anyagmiőségre kb. azonosak. -
vicze
félisten
válasz
hszilard666 #106412 üzenetére
"Egy X1 carbonra gondoltam 2"
Használhatatlanabb szerencsétlenséget nem gyártottak még, és valószínűleg nem is fognak...
Leginkább arra figyelj, hogy ne vedd meg a Gen2-t... -
-
vicze
félisten
A dupla 10óra lenne. Nyilván egy battery teszt minding több lesz mint a valós használat.
A régi Edge nagyon erősen integrálva volt a Windows energia managment-jébe, és jó 30%-kal jobban teljesít ezért az aksi tesztekben.
A "fringe" distrók esetében különösen bármilyen rollingnál, iszonyú nehéz megmondani, hogy van-e bármi egyéb probléma. Különösen igaz ez "új" HW esetében.Amúgy a BIOS le van frissítve a legújabbra? Leginkább teljesítmény és órajel szabályozás problémákat old meg Linux alatt, ez azért befolyásolhatja az aksi időt is.
-
vicze
félisten
Reálisnak hangzik.
A 3500U még Zen+ és nem Zen2, így rosszabb ~20%-kal az üzemideje egy Inteleshez képest, ez csak a Zen2-vel a 4000-es mobil sorozattal fordul.
A notebookcheck 8órát hozott ki, a böngésző teszben, de ők Edge-et használtak, ami jócskán energia hatékonyabb, mint egy Chrome, Windows-on is. (új Edge valószínűleg nem)Az se mindegy milyen Linux-on vagy, mert 5.0 előtti kernelek sokkal rosszabbul fogják kezelni, a Ryzen APU-kat, illetve Linux-on a Chrome is többet eszik mint Windows-on.
-
vicze
félisten
válasz
Pyttawrx #106318 üzenetére
Egyes csatolók virtuális USB-t csinálnak driver szinten, ebből gondolja, hogy USB. (Ahogy pl. COM portot is lehet emulálni.)
Egy PCIe fizikai felület semmilyen formában nem lehet USB mivel ahhoz egy aktív HW átalakítás kell, ilyen nyilván nincs az maradék északi hidakban. -
vicze
félisten
válasz
MrPetya19 #106315 üzenetére
Könyörgök ne terjesszük már hülyeséget.
Hány Thinkpadról kérsz screenshot?
De ha nagyon unatkozol akkor Arch Wiki-n végignézheted szinte az összes device listáját...A WWAN-ok, pont ugyan így PCIe x1-ek mind, az USB az az eszköznek max. emulálva van SW szinten, HW szinten PCIe.
-
vicze
félisten
válasz
FoxiestFox #106309 üzenetére
BIOS emulátorban kikeresheted. Ilyen beállítás már elég rég óta nincs.
A Windows csinálja az energiagazdálkodást USB-re és PCI-ra is.
Ott van a Windows wifi logban, hogy pontosan miért csatlkozik le, az is ha leállít egy eszközt, stb. -
vicze
félisten
válasz
FoxiestFox #106307 üzenetére
Még ha létezne is ilyen beállítás a Yoga S1 BIOS-ában(nincs), a wifi kártya nem USB interfészen keresztül csatlakozik hanem PCI-on.
Szerk: Elírtam a gép típust.
-
vicze
félisten
válasz
vicze #106165 üzenetére
Sajnos rosszul írtam az Optane Memory-t.
A jelenlegi opció a Gen 8,5(vagy mi) és 10-es Intel CPU-khoz, az kimerül egy normál 2280-as SSD-ben, amire egy 32GB-s Optane SSD van integrálva (Intel H10 SSD), így a WWAN *90-as Thinkpad-ektől csak WWAN-ra használható és semmi másra.
Asztali gépekbe van csak gyorsítónak külön Optane Memory. -
vicze
félisten
válasz
Tim82 #106175 üzenetére
Élezést a többiektől a további spamért.
Abszolút és pusztán csak megjegyzés semmi több tisztában vagyok vele, hogy nem érv egyáltalán.
*20 és *30 gépek HMM-je:
"Important:
• If the computer is equipped with both a hard disk drive and an mSATA solid-state drive, do not use the mSATA solid-state drive as a bootable device. The mSATA solid-state drive is used for the “cache” function only."*40 és *50 gépek HMM-je:
"Important:
• If the computer is equipped with both a hard disk drive and an M.2 solid-state drive, do not use the M.2 solid-state drive as a bootable device. The M.2 solid-state drive is designed and developed for “cache”function purpose only." -
vicze
félisten
válasz
Tim82 #106171 üzenetére
"*40-es és *50-es szériában ez az egy méret-opció van M.2 foglalatra?"
Ez nem igaz megint. X1C gen2 és X1C gen3-ban(aka. *40 és *50) nincs a WWAN-ban SSD támogatás. Miért is lehet ez?
Tudom tudom a kivételek erősítik a szabályt..."miért van beledrótozva SATA csatorna? "
Képzeld nem létezett Nvme SSD 16/24GB méretben.
Jé később kikerült...Miért nem lehet az X1C-k vagy A T460s/70s/80s/90s 2242 portjába SSD-t rakni, ha a Lenovo erre szánta? Kínzó kérdések válasz nélkül...
"zsákutca 2242-höz."
Ha akkora zsákutca miért van mai napig használva? Miért csinálta pontosan ugyan így a Dell és a HP is? Mindenki hozott a user számára szar döntést?"Ez egy teljesen jó definíciója a "felhasználókra nézve szar üzleti döntésnek"."
Azt mondod, hogy a usernek az szar, ha gyorsítva a HDD-je?
Ha jól értem te azt akartad volna, ha a 2242 sose támogatott volna SSD-t? :S -
vicze
félisten
válasz
Tim82 #106169 üzenetére
"miért pakoltak bele SSD-t is, miért alkalmas annak fogadására is?"
Talán, hogy támogassák az Smart Response Technology(Ez maximum 24GB-s gyorsítótárat támogatott, így csak ekkora került bele.), mert az Intel pénzt ad a szarjai terjesztésért. Meg mellesleg a csiga HDD-k használhatók voltak vele valamennyire, talán esetleg feltűnt, hogy kiemeltem, hogy csak HDD-k mellé rakták. Talán nem véletlen?
Jelenleg az Optane Memory miatt megmaradt a WWAN SSD támogatása, de már csak NVme-t támogat, és nagyon kevés gép esetében aktív. Talán ez se véletlen?Megsúgom, hogy az SSD only gépekben mint pl. az említett X1C a 2242 kizárólag WWAN-t támogat és SSD-t nem.
"a *40-es és *50-es szériák esetében"
Egyáltalán nem igaz. Mert *40 óta pontosan ugyan ez a méret mehet bele semmit se változott ez az ég világon semmit. A WWAN ugyan úgy M.2 2242. Nem csak két generációban volt, hanem az összes generációban így van.
Elég nyilván valóan, hogy a méretszabvány megváltozása miatt cserélődött le a miniPCIe és nem akármilyen hibás tervezési döntés. -
vicze
félisten
válasz
Tim82 #106166 üzenetére
"megoldhattak volna úgy is, hogy a 2242 méretű WWAN kártya mellett minden nagyobb méretű M.2 SSD-t is fogadhatott volna.
A példát, ahol meg is oldották, magad hoztad."
Mit felhoztam, az nem WWAN-ra van, hanem egy fullos 2280 ÉS van egy 2242 is mellette, ahogy minden gépben jelenleg. Semmit se oldottak meg a példában, egyszerűen a 2,5" helyett egy 2280 van. Ennyit a szavak kiforgatásáról.
Ezt szerintem nem atomfizika megérteni mi miért van/volt.Befejeztem.
-
vicze
félisten
válasz
Tim82 #106162 üzenetére
Tehát szerinted a kizárólag opcionális 16GB SSD cache-re való használat kizárólag HDD-k mellé, az a 2242-es SSD erőltetése?
És persze totálisan figyelmen kívül hagyva, hogy 2242 lett a szabvány WWAN kártyákra, most is az van az összes modellben, és minden egyes gyártó más modelljében.
Mert akkor nagyon erőltetik ezt a szabványt...Tehát ha a Lenovo soha nem adott el gépet úgy, hogy 2242-ről bootolt volna, akkor még egyszer mit erőltetett a 2242-es SSD-ken?
Csak megsúgom, hogy azért nincs 2242-es SSD és válaszék, mert 1 kezemen meg tudom számolni hány gyártó használta OS drivenak, így sose gyártott belőle senki nagyobb méretet mert nem volt rá igény.
Intel Turbo Memory az Core i-ban már nem volt, Smart Response Technology volt az utódja, ahhoz vannak a 16/24GB-s SSD-k. A Optane opció simán "Optane Memory".
-
vicze
félisten
válasz
Tim82 #106158 üzenetére
"elég sok kiépítés esetén a *40-es, *50-es szériából gyárilag SSD volt abban a foglalatban"
Psref-ről linkelnél egyetlen egy darabot is? Fel van tüntetve. Opciók amikre szűrhetsz: "Storage", "WWAN / M.2 SSD", és "Smart Card Reader / M.2 SSD" 16GB-ket fogsz találni kizárólag HDD-s modellekben.
*40 és *50 esetében is van egy második M.2 foglalat(Smart card helyett), ahova a kis 16 vagy 24GB-s SSD került, ami HDD mellé volt cache SSD minding!(Már nem emlékszek mi az Intel gyorsítótár technológia neve.) Egyetlen gépet se adott el a Lenovo, amiben a 2242-es helyen OS drive van. Több okból se létezett ilyen."Ha ezen apróságok nincsenek meg, akkor elnézést"
Számodra van meg valami nagyon nagyon hibásan. -
vicze
félisten
válasz
Tim82 #106147 üzenetére
Ezen mit változtat, hogy 2242 NEM SSD-nek volt szánva elsősorban?
Az az nem látom az erőltetését az "M.2 2242 SSD"-knek.
Mellékesen M.2 2280 először a X1C-ben(gen1) volt, 1,5-2évvel azelőtt, hogy a M.2 2242 be lett volna vezetve a WWAN-hoz egyetlen gépben is, ugye a miniPCIe lett cserélve M.2-ra a Core i Gen4-eseknél.
-
vicze
félisten
válasz
Tim82 #106145 üzenetére
"kissé mellényúltak az M.2 2242 SSD-k erőltetésével."
Ezt nagyon nem értem. A 2242-es M.2 foglalat a WWAN kártyának van, amiknek ez a méret szabványa, így mit erőltettek az SSD-kel kapcsolatban? (Mondjuk pl. pont az X1C-k és már az S-es T-k se támogatják a WWAN-ban a SSD-t.)
A 6. Core i óta támogatott a 2280-as Nvme minden gépben, a 2,5"-es átalapítóval, mivel a 2,5"-es csatolófelület onnantól kezdve SATA Express valósan(6 és 7gen), a 8-tól már más az egész.Személy szerint én már ilyenben gondolkodok./OFF]
-
vicze
félisten
válasz
Tim82 #106121 üzenetére
"megfizethető és mindenki számára hozzáférhető kategória SSD-ből a 2,5" SATA"
Nézted mostanában? Én konkrétan M.2-t vennék az asztali gépembe is 2.5" helyett mert olcsóbb és jóval nagyobb a választék. Ez van jó másfél éve. Sőt a SATA M.2 drágább már az Nvme-nél."nekem sem járt a kezemben az utolsó 2-3 generációból gép"
Én meg napi szinten és ezért írom amit. Gen7 és 8 közt először húztam a számat, de elég gyorsan rá kellett jöjjek, hogy hiába az alacsony órajel, a több mag akkora előny és a magas burst sokkal jobban használható, mint a gen7. Nem mellesleg az Intel sebezhetőség javítások főlg a régi generációkat lassítják, így tovább nyitják az ollót. -
vicze
félisten
"A Dell is meg tudta csinálni a két slotot, 60Wh akkuval, szép vékony, könnyű házban a 7490-esen"
Nézd meg jobban a két gépet. A 7490 térfogata valósan jóval több, nehezebb is(1,3kg vs. 1,6kg). A T480s ék alakú minden oldalon. Ha megnézed a belsőket látod, hogy a Dell 60Wh-s aksija jóval kisebb mint a Lenovo 57Wh-sa, azért mert jóval vékonyabb mert kisebb helyre kell elférjen, a ék alakú ház miatt. A Dell a nagyob térfogat miatt el tudta rakni az SSD-t és így így felszabadul a hely a Slotoknak. Amúgy a T480 mutatja, hogy nem lehetetlen nyilván, mivel az bár egy minimálisan nagyobb mint a Dell, de belemegy 2 RAM slot mellett, egy 2,5"-es meghajtó és GPU is, cserélhető aksival(Akár 96Wh-ig). Az aksi pedig 57 helyett csak 48 alapkonfigban egyből. Ott nincs az ék alak, ami átvettek már a T490-nál és egyből csökkent is a térfogat, és búcsúztunk egy RAM-slottól, hatása 50Wh és -200g lett."T480s/T490s alaplapon ott van az értelmetlen dedikált VGA helye is üresen, nem is kevés"
Hol én nem látom? T480/T490-nek van, de az egy opció, egyszerűen nem csinálnak 3 fajta alaplapot (azaz 4 most már). Jobb lenne, ha A SKU 2 RAM slotos lenne a B meg 1?A sima T miatt én se vagyok túl boldog, mert ugrik a 64GB RAM, és feleslegesnek látom az ék formát. Szerintem úgy nézd, hogy az S az egy X1C light szó szerint, és a sima T lett az s, súlyra és kinézetre is.
Inkább az a baj/bajom, hogy a P-ből nincs rendes 14". (A P43s az a T490.) Ugye a P-nél normális hogy feláldozod a bővíthetőséget/súlyt a hordozhatóságért, és igazából ez kellene egyeseknek.@Tim82: Egy szinten túl nem preferencia, hanem csak egy elavult dologhoz való ragaszkodás. Pl. egy új gépen nincs 2,5"-ös hely mert egyszerűen elhaladtat felette a technológia, az ezért való sírást nem fogom megérteni. Ahogy a laptop gyártókat hibáztatni a cserélhetetlen CPU-ért, mikor a CPU gyártottak úgy, hogy nem adnak többet ilyen opciót.
Épp most néztem hogy az AMD-s T14 dulpa(vagy több) sebességet tud harmad fogyasztással a jelenlegi i7-4700MQ-mnál. Erre azt mondani, hogy nincs fejlődés meg... khm.
-
vicze
félisten
válasz
cellpeti #106106 üzenetére
Tehát W540.
Nem aszt mondom, hogy nem megy, menni fog gond nélkül bármelyik hűtéssel, csak 35W vs. 57W, és nem kevés többlet terhelésnek van némi ára nyilván.
Nekem a T440p nyilván kevésbé jól tolerálta a +22W (azt hiszem 65W-ig megy néha) elszállításnak a feladatát. Csak ennyi.
Ha ez nem probléma, akkor hajrá. -
vicze
félisten
válasz
Tim82 #106102 üzenetére
WLAN csere megy most is. T460 felett megy az AX csere, vagy az van alapból.
Jelenleg az X1C-kben és az s-es T-kben nem megy WWAN helyére +SSD(az változó SATA vagy Nvme, erre figyelni kell épp melyik), minden másban igen.
Kijelzőt cserélheted gond nélkül, mondjuk a TN egyre ritkább. Inkább a fos IPS érdemes jobbra.
CPU-t párszor kitárgyaltuk, hogy nem gyártank már cserélhetőt, ez teljesen kiesik már."kimondva-kimondatlanul a saját, "kisebbségi" preferenciái alapján érvel pro és kontra a régebbi vagy az új gépek mellett."
Ezt teljesen megértem és elfogadom egy szintig.@HSM:
CPU lásd feljebb. Ezzel nem lelhet mit kezdeni.Pl. az integrált ram pontosan ugyanannyi helyet foglal az alaplapon, mint egy slot.
Több oka is van, hogy integrálják, a legáltalánosabb a több hely. Nézd meg az újabb Txxx és a Txxxs modelleket, az s kisebb súly mellett nagyobb aksit kap, mert az integrált RAM miatt több hely marad az aksinak. A RAM ugye a huzalozás miatt fix távolságon kell legyen, ha a másik oldalra integrálják, sokkal több hely marad másnak.
Pl. EliteBook 840 G5 vs. T480s +7Wh 1 RAM slotért cserébe. Az X1 meg fél klióval könnyebb mind a kettőnél azonos 57Wh aksival és azonos specifikációval.A vékonyítás célja, hogy minél könnyebb és minél hosszabb üzemidős legyen emellett a termék. Pontosan ezt is látom felfelé haladva a palettán és generációról generációra. (Persze akad néha 1-1 Intel botlás, de ettől idén búcsúzunk szerencsére.
)
-
vicze
félisten
válasz
cellpeti #106104 üzenetére
Kapsz két magot, dupla teljesítményt! Veszíted az aksiidő felét használattól függően, viszont lesz egy tök jó fűtőtested télire.
Nem tudom milyen modell, de talán lehet hozzá mondjuk egy GPU-s hűtőre cserélni, amivel hidegebb lesz.
Személy szerint nem mentem 4700MQ főlé. -
vicze
félisten
válasz
Tim82 #106096 üzenetére
"Persze tudom, jöhet a lesajnálás: "roncsvadász kultúra" ésatöbbiésatöbbi..."
Erről szó sincs, még véletlenül se, mert akkor magamat is lesajnálom, hisz olcsó régi üzelti gépeket veszek családnak én is. Nyilván a hülyének is megéri. Sőt magam is egy Frankenpadot használok. És szurkolok mindenkinek aki ilyen átalakításba kezd, hajrá! Sosincs jobb érzés annál mikor valamin javítasz vagy jobbá teszel.
De fel tudom fogni, hogy miért veszem ezeket, és fene se szenvedne régi géppel, a 2 marokkal szórhatnám a pénzt csak úgy. Még RAM-ot is nagyon kevesen bővítenek( max. elviszik valahova), egy gépben nem hogy háttértárat vagy CPU-t. A laptopok soha sz életben nem erről szóltak.Csak egy kérdés, mivel bővíted? Mármint belerakod a SSD-t és a RAM-ot, és még?(Nyilván tudom, hogy CPU, WLAN, aksi, kijelző, kutyafüle, de ezeket senki se cserélni normál esetben, ez nem bővíthetőség) Ezt most is cserélni a legtöbben. Nem naponta cserélgeted a komponenseket. Tehát nem azért fontos a bővíthetőség, hogy megvétel az újat upgradeld, hanem hogy az olcsó használtban cseréld ezeket és ez a fontos számodra.
A billentyűzetet abszolút el tudom fogadni érv ként, ahogy akár a 4:3-as kijelzőt is, de a többi inkább csak egy elvhez való ragaszkodás mint valós hasznos dolog lenne az emberek túlnyomó többségének. Sőt szerintem ez az elv sose létezett a termékben, csak a fejekben.
Az aksit is megérteném, de úgy hogy tudom nagyon jól, hogy az újabb gépek sokkal jobban bírják kisebb aksival, mint a régiek nagyobb aksival ,ez egy kicsit a régi megszokotthoz való ragaszkodásnak tűnik. Mármint a biztonsági tudat, hogy a nagyobb a jobb, pedig sokkal több tényezője van az aksiidőnek.
Kp azt mondjátok, hogy a világ összes laptop gyártója és minden üzleti laptop gyártója puszta gonoszságból szüntette meg a bővíthetőséget. Csak akkor marad a kérdés, hogy a Low end miért bővíthető és a high end miért nem?
Mármint a Lenovo elég sokáig vesztett igen sok piacot azért mert ragaszkodott a régi dolgokhoz és a Dell/HP évekkel korábban elkezdte elhagyni. -
vicze
félisten
válasz
Tikakukac #106087 üzenetére
Aha értem, hol vannak a számok meg a bizonyíték, ez nem bizonyíték az a bizonyíték amit én tapasztalok és senki más ne mondja meg neked, mi a valóság mert csak az amit te tapasztalsz. Értem, azaz ennek így semmi értelme. Csak a terelés a a vagdalkozás számok és valóság helyett.
Mint írtam napi szinten dolgozok ezekkel és én tapasztalom a jelentős különbséget. F*asz se sírna a vezetőségnek új gépekért, ha nem látnám mit szenvednek a userek a régiekkel újakhoz képest. Erre a válaszod az, hogy az én véleményem semmit nem ér és telibe szarod. Kösz én meg akkor a tiédet... Ennyit a számokról... -
vicze
félisten
válasz
Tikakukac #106083 üzenetére
"A 2,5X szorzó az miben jön ki?"
Sok mindenben. Ami számít a legtöbb user számára az a burst speed, mert böngészés és alkalmazás nyitás használatnak ez kell. Nem véletlen hogy erre kezdte el kihegyezni az Intel a mobil CPU-kat, de még a throttling mellett is elverik a 35W-t. Csúnya gonosz konkrétumokkal oldalakat linkelgethetnék végig, és ez még csak nem is egy gen10... (Nyilván legszívesebben egy Zen2-t raknák mellé nyilván, ami nem 2x lesz hanem lehet, hogy 4x vagy több.)
Látom a 15W vs. 35W-t elegánsan lehagytad. Dupla akkora fogyasztással fele teljesítmény, erről van szó. Makacsok ezek a számok és tények valóban.Mint írtam, ha te ezeket nem veszed észre, az neked tök jó, de ne hantázzuk már azt, hogy fejlődés megállt, és az új gépek nem szintekkel gyorsabbak.
-
vicze
félisten
válasz
Tikakukac #106066 üzenetére
Szerintem te egy pár évvel le vagy maradva. Egy 4magos i5 generációtól(gen 8,5/10) függően úgy 2,5x gyorsabb egy gen 3 vagy akár gen 4-es 2magosnál úgy, hogy A régiek 35W-sek az újak meg 15W-sek. Végül is nem számít...
Egyszerűen irdatlan a különbség mikor a 4genes gépek utána 8genest használom, még a 4magos i7MQ-mat is elverik simán, pedig ez nem 15W..."van 16 giga. Akinek ez kevés,"
A 8 a kevés, és a régieket mindenki ennyivel veszi és nem nagyon látom, hogy upgradelik. A mostani alap konfigok 8GB-k."SATA: valóban réteg dolog"
Mégis napi szinten érzem, hogy a BitLocker nem 3-4óra hanem 30perc.
És sűrű kis fájlműveleteknél mint pl. a böngészés látványos tud lenni a különbség, bár ez leginkább csak kényelem.Pl. a használható touchpadet kihagytam, az mondjuk csak gen5-től létezik.
"X220/X230-ból jó állapotú 9 cellás akkumulátorral ki lehet hozni azért 7-8 óra közötti akkuidőt."
8év után mennyi ilyen van?
Ennyi erővel elírhatnám, hogy a X1C 7gen-ből ki lehet hozni 18órát fele akkora aksival. Vagy az X270 72Wh-s aksival, az tudod hány óra? Nem 8.Továbbra is úgy tesz itt mindenki, mintha ezeket a gépeket nem azért vennék mert olcsók. Új áron ugyan úgy nem vette volna meg itt senki, gyakorlatilag erre épül a nosztalgia.
Egy Gen7-en ugyan úgy megvan majdnem minden amit felsoroltál, mégse venné sose senki. Mert nem 10e, ez a valós különbség, nem a szerelhetőség vagy egyéb blabla.
10e lenne az X1C ember nem lenne aki mást venne és inkább cipelne 3 kábelt hozzá. -
vicze
félisten
válasz
hszilard666 #106042 üzenetére
"itt jegyezném meg hogy nagyon tetszik a pici lámpa a webcam mellett, aranyos megoldás"
A xx3x az utolsó generáció ami ilyennel rendelkezik, 4. generációs Core i-től háttér világításos billentyűzet van.
Új hozzászólás Aktív témák
Hirdetés
- Vezetékes FEJhallgatók
- Steam, GOG, Epic Store, Humble Store, Xbox PC Game Pass, Origin Access, uPlay+, Apple Arcade felhasználók barátságos izgulós topikja
- Hálózati / IP kamera
- A Micron újszerű módszerrel javítja QLC-s SSD-jének sebességét
- Otthoni időjárás-állomás
- Dune Awakening - Máris túl az 1 millión
- Konzol Screenshot
- Mesterséges intelligencia topik
- sziku69: Szólánc.
- sziku69: Fűzzük össze a szavakat :)
- További aktív témák...
- Dell Latitude 5521 - FullHD érintőkijelző, i7-11850H (16 szál), 32GB DDR4, 500GB NVME, Geforce MX450
- Új Lenovo LOQ - i7 13650, RTX 4060 és 16gb DDR5 + GARANCIA
- Újszerű Anker 778 12 in 1 Thunderbolt 4 Docking station dokkoló (Windows, MAC OS)
- Asus TUF Gaming A15 FA506 - 15.6"FHD 144Hz - Ryzen 5 7535HS - 16GB - 512GB SSD - RTX 3050 -3 év gari
- Legion 5 16IRX9 16" QHD+ IPS i5-13450HX RTX 4060 16GB 512GB NVMe magyar vbill gar
- AKCIÓ! Gigabyte H610M i5 12400F 32GB DDR4 512GB SSD RTX 3060Ti 8GB Rampage SHIVA Be Quiet! 730W
- Dymo LabelWriter 400 - Hőpapíros címkenyomtató
- Tablet felvásárlás!! Samsung Galaxy Tab A8, Samsung Galaxy Tab A9, Samsung Galaxy Tab S6 Lite
- KATONAI ÜTÉSÁLLÓ!!! Getac S410 i5-6300u, G3: i5-8365u, G4: i5-1145G7
- Csere-Beszámítás! Asztali számítógép PC Játékra! I5 12400F / RTX 3070 / 32GB DDR4 / 500GB SSD
Állásajánlatok
Cég: CAMERA-PRO Hungary Kft
Város: Budapest
Cég: Promenade Publishing House Kft.
Város: Budapest