Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Tepsifüles

    tag

    No akkor a tippeknek köszönhetően kis copypaste és itt folytatnám:

    Abban kérném a segítségetek, hogy otthonra szeretnék (kb 4 gép kiszolgálására) egy szervert összerakni. Legfőképp (szinte 90%ban) adat tárolásra (filmek, zenék, fényképek párom és az én "házifeladataim" ) kellene.
    Utánaolvasgattam a dolgoknak, és arra gondoltam, hogy egy RAID1 -s Ubuntu/openSUse OP rendszeres géppel valósítanám ezt meg. A Raid azért kell, mert rengeteg családi kép/videó van és készítünk, és "majd egyszer ha lesz időnk kiválogatjuk " alapon összegyűjtenék egy helyre a sok gépről, és mivel 3 éve volt egy vinyó elszállásom rengeteg nem mentett kép/videóval, ezért ezt gondoltam biztonságosabb megoldásnak. Annyi kis plusz feladata lenne a vasnak, hogy hébe-hóba melóhelyről, vagy vidékről feltöltenék rá kisebb filéket (képek, napi feladat, ilyesmi).

    Ugyanakkor a cégnél ahol dolgozom (kis vállalkozás pár fő max 6 munkaállomás), szintén szükség lenne egy ilyenre, hogy a kollégák a melómentéseiket(tervek, rajzok, táblázatok, doksik az nc gépek a munkafiléket) egy helyen tárolják. Ugye itt a raid azért kellene, mert őőőő nos lusta vagyok havonta mentegetni, és inkább év végi leálláskor csinálnám meg, ha viszont gond van év közben akkor legyen miről pikk pakk újrainduljon a rendszer, és ne vesszenek el adatok.

    No ami a post lényege lenne:
    1. HPQ szerver ProLiant ML110-G7 QC E3-1220 3.1Ghz, 2x2GB UDIMM, 2x500GB LFF NHP SATA, B110i, DVD-ROM, 1x350W + 3év NDB Care Pack (ez az a vas amit kinéztem) szerintetek alkalamas e ezekre a feladatokra (a céges büdzsé 250bruttóig terjedhet)?
    2. A Raid1 ugye bőven elég egy ilyen feladatra?
    3. A rendszert úgy gondoltam felépíteni, hogy lesz 1db kicsi (max 120gigás) rendszer vinyó, és 2db 1,5-2 terrás raidbe kötve. VAGY 2 db 1,5-2 terrás vinyó?.
    4. Milyen OP rendszer legyen? (Valamennyire Windowsban és Linuxban is otthon vagyok).
    5. Kicsit off a kérdés, csak nem akarok annyi topicot nyitogatni: milyen routert ajánlatok ezeknek a kiszolgálására? (igazság szerint most elég hányás módon van megoldva a kábelezés, és wirelessben gondoltam megoldani a hálózati elérhetőségeket (kivétel a win3.11-98as gép, mert nem tudom találok e drivert egy usb stickes/kártyás megoldáshoz).

    Linuxot azért tennék rá, mert szervergépként talán biztonságosabb, mint egy windows illetve a melóhelyen mindenféle OP rendszer van a gépeken (win 3.11-win98-win7) továbbá kivételesen minden legális, wiszont egy windows server OS már túl drága :).

    [ Szerkesztve ]

    Sabee

Új hozzászólás Aktív témák