Hirdetés
- Minden a BlackBerry telefonokról és rendszerről
- Samsung Galaxy S25 Ultra - titán keret, acélos teljesítmény
- iPhone topik
- MIUI / HyperOS topik
- CES 2026: Új autót mutatott be a Sony Honda Mobility
- Motorola G86 - majdnem Edge
- Apple Watch
- Samsung Galaxy S25 Edge - a tegnap határán
- Félmillió felett a kiszállított Xiaomi autók száma
- CES 2026: Látható gyűrődés nélküli hajlítható kijelzőt hozott a Samsung
Új hozzászólás Aktív témák
-
magyarzoltan
tag
szerk: ohh b+ véletlen a válaszra nyomtam, természetesen ez egy önálló bejegyzés akart lenni

Sziasztok
Ma hirtelen fel indulásból vettem egy N40L-t. Egy Acer H341-et fogok lecserélni vele amit szerettem, kedveltem de végleg kinőttem (kv@ 2gb RAM limit)
Namost, kérdésem az volna honnan tudom megállapítani hogy milyen BIOS van a cuccon? Ugye ODD nem kell, oda menne egy msata ssd megfelelő át alakítóval ( mivel a 64-128-asok hegyekben állnak itthon)
HDD-k:
2x4tb és 2x2tb menne bele -> ez van itthon, RAID ,meg ilyenek nem kellenek. Stablebit Drive Pool-t használok, szenzitív mappák duplikálva többi meg nem érdekel, OS meg ugye külön meghajtón. Ez mennyire jelenthet neki gondot? Fandom Wiki-n azt írják megy röhögve 4tb-os hdd-kel
Amit bukok a RAID hiányán azt visszahozom egy PCI-e kártyával amire e-satán fel van fűzve ~ 200gb SSD cache-nek, a többit pedig a Drive Pool intézi
(SSD élet tartam nem érdekel, elfogadtam hogy használódik cserélni kell és van kb 70-80db <60%-os msata SSD-m az erre pont jó)RAM:
A konkrét megvásárolt típusban 6GB non-ecc van ez mennyire jelenthet "gondot"?
Net:
500/300-as Digi fogja hajtani a cuccot, rengeteg torrentel ( igen a torrent is használja az SSD cache-t, mint mondtam nem érdekel az élettartam) ez mennyire fekteti meg? Jellemzően éjszaka megy 100-200db torrent fel le irányban ami a csövön kifér elv alapján, Acer bírta a D510-el 600mb memory cache-el, igaz 99-100% CPU terhelésen, de ugye éjjel pont nem érdekelt. Ide még annyi hogy a letöltési hely az úgy néz ki hogy Individual RAID rack 2x2TB RAID0-ban e-satán a szerverre kötve kb 100gb SSD cache-el megtámogatva valamint uTorrentnek is adnék azért 3.5-4 gb memóriát hiszen éjjel minek álljon üresen

Általános használat:
File szerver:
Ipari mennyiségű doksi duplikálva -> cca. 70k db -> remote acces ftp-n meg persze smb otthon
Ipari mennyiségű fotó -> cca. 200k+ db
Még több doksi meg egyéb apró szar 1TB onedrive-al szinkronizálva -> cca. kurva sok és a felfoghatatlan darabszám közt
Folyamatos google photos feltöltés -> 2001 óta ami digitális tartalmat készítettem fényképező géppel
VNC távoli elérés
Utorrent remote acces-el torrent
Kliens gépek BackUp-ja
Média szerver TV fele ( 720 és 1080p)Tudom ez soknak hangzik, de nincsenek nagy elvárásaim, ha a harmatos Acerrel meg tudtam csinálni akkor ezzel is, ott megtanultam hogy gyenge cél hw-n fontos az ütemezés, tehát minden ütemezve volt, nagy file műveleteket csináljon pl akkor amikor én tudom hogy nem akarom használni stb, szóval ezt túlélem, nyilván miközben full hd-t streamelek nem fog nyélen menni a torrent és hasonlók.
A fentiek tükrében nagyjából látható hogy Microsoft párti vagyok (onedrive weheheh) jelenleg server 2012 R2 liszenszem és Windows home server 2011 liszenszem van(valszeg ezt oda adom az Acerhez ha elmegy a háztól meg amúgy is kissé phased out már) az N40l gondolom én azért 2012R2-vel el fog döcögni de javítsatok ki ha tévedek! Viszont mivel ugye a 2012 napjai is meg vannak számlálva ( 2022-2023) ezért fel kell tennem a kérdést, próbálta már valaki 2016 standardal? Nekem 100Euro-t megérne az upgrade amennyiben nem szakad össze alatta a vas.
Köszi előre is a válaszokat és minden hasznos tanácsot elfogadok, a hülye vagy ez felejtsd ellel bezárólag mindent

Új hozzászólás Aktív témák
- Teszt Mire jó egy HP N40L microserver?
- Tudástár HP MS N40L: kiszolgáló otthonra
- WoW avagy World of Warcraft -=MMORPG=-
- Gaming notebook topik
- Honda topik
- Minden a BlackBerry telefonokról és rendszerről
- Vezetékes FEJhallgatók
- XPEnology
- Okos Otthon / Smart Home
- Samsung Galaxy S25 Ultra - titán keret, acélos teljesítmény
- iPhone topik
- One otthoni szolgáltatások (TV, internet, telefon)
- További aktív témák...
- Gamer PC-AMD Ryzen 5 7500X3D/ Asus RX 9060 XT 16GB/ B650M / DDR5 / Gen4 M.2 NVMe SSD - Garanciás
- Gamer PC - Intel i7-10700K, RTX 3070, 32GB DDR4 RAM
- ÚJ Kis gamer/kis tervező PC: Lenovo ThinkCentre M70s G5 SFF: i5 14500, 16GB RAM, 512GB, nVidia T600
- IBM TS3100 Tape Library (3573-L2U), 1x IBM LTO Ultrium 4 FC 4Gb/s Tape Drive (95P5817)-without Tapes
- www.olcsogamerpc.hu - Intel i7-12700KF - RTX 3080 - 32GB RAM - 1TB SSD - Z alaplap
- GYÖNYÖRŰ iPhone 14 Pro Max 256GB Space Black -1 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, MS3172
- RAKTÁRKISÖPRÉS! Eladó projektorok!
- Huawei P30 Lite / 4/128GB / Kártyafüggetlen / 12Hó Garancia
- Kaspersky, BitDefender, Avast és egyéb vírusírtó licencek a legolcsóbban, egyenesen a gyártóktól!
- Eladó retro HiFi-k és erösítők/hangfalak
Állásajánlatok
Cég: Laptopszaki Kft.
Város: Budapest
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest

(SSD élet tartam nem érdekel, elfogadtam hogy használódik cserélni kell és van kb 70-80db <60%-os msata SSD-m az erre pont jó)


