Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Reggie0

    félisten

    válasz borg25 #153 üzenetére

    Latom nem erted a problemat: A kollega arra panaszkodot, hogy ha HVEC-t akar lejatszani, tehat dekodolni, akkor nemhogy nem tudja alapbol, hanem csak encoderrel egyutt fizetosen jut hozza. Erre nincsen epeszu magyarazat, csak az, hogy le akarnak gombolni.
    Ez egy aljas uzleti huzas akarmilyen szoftverrol, sot nem csak szoftverrol, hanem ugy altalaban barmilyen termekrol van szo.
    Na az a kognitiv disszonancia, hogy ezt akarod kimagyarazni...

  • Gyuri27

    félisten

    válasz borg25 #153 üzenetére

    Szó nem volt itt win vs linuxról. Arról a sok szemétröl volt szó ami a háttérben mókol. Úgy hogy nem akarom és akkor is ha le van állitva. És igen win használatakor is kell reszelni, hogy a sok szemetet kipucold. Sajnos out of box nem az igazi. A komolyabb müveletekhez itt is kell szakértelem. Lásd az általam emlitett lemez kezelések, de pl nem rég még a kikpcsolás se ment a 10-nek.
    Szóval akinek úgy jó a 10-11 ahogy van lelke rajta. Aki meg ad magára az reszeli.

    [ Szerkesztve ]

    Amd - Radeon - Ryzen

  • Rowon

    veterán

    válasz borg25 #153 üzenetére

    "Ezzel szemben szerintem a helyes hozzáállás, hogy mindkettőnek van jó és rossz oldala. "

    Maximálisan egyetértek és igazából kár is volt korábban belebocsátkoznom a vitába, mert... tök fölösleges. Kinek a pap, kinek a papné. Nekem bejön a Linux, ennyi. Anno a Win 10 is jó volt. Most a Debiannal elvagyok, a GNOME kezelőfelülete nagyon tetszik. Mindenki úgy választ, ahogy jól esik. :R

    Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

  • Rowon

    veterán

    válasz borg25 #153 üzenetére

    "Én kinőtem abból a korból, hogy órákat reszeljek a gépen, hogy használni tudjam. "

    Ezzel mondjuk éppen nem értek egyet, mert pl. Debianban ha előre megírsz egy scriptet és telepítés után elindítod, akkor mindent automatikusan letölt/installál/beállít meg fel is frissít neked a terminál. Windowsban van-e ilyen? A Linux telepítése sem olyan már, mint régen volt, hallottam rémtörténeteket. 10 perc alatt (se) feltelepít a Debian grafikus környezetben (!), lefuttatod a saját scriptedet, meg beállítod magadnak az asztali környezetet, a böngészőt, ésatöbbi. 0,5 - 1 óra (!). Nekem legalábbis nem hinném, hogy több.

    A Windows Update már egész jó lett, mert a drivereket felfrissíti (amit elsőnek le is kell nála tiltani, hogy ne akarja a videókártya drivert frissíteni, mert csak elb*sz valamit), de a külső programokat nyomogathatod egyesével, plusz telepítés után azért azt is be kell állítani. Nekem ne mondja senki, hogy felnyom egy új Win10 installt és lehet menni. Nálam első a biztonsági beállítások, mert tudva lévő, hogy a Windows egy virtuális céltábla, a Defender meg vagy megfogja a dolgokat, vagy nem. Plusz tegyél fel egy másik féltől származó tűzfalat/antivírust, ami megint leszopja a rendszered meg az adataidat is. Aztán ki kell kapcsolgatni a felesleges értesítéseket, a telemetriát, a teljesítményt beállítani, frissíteni az áruházas szoftvereket (ha akarod, Én amúgy egyiket sem használtam, pedig a Fényképek még tetszett is). Utána még a Bloatboxot meg az O&O Shutupot is elindítom, bár az utóbbit felesleges, mert a telemetriát minden frissítés után visszakapcsolja (ravasz, majd megunom egyszer, úgy vannak vele).

    Meg még ami nem jutott eszembe. Szóval igen, aki professzionális programokkal dolgozik, pl. AutoCAD, Microsoft Office, Photoshop, vagy eSportol, annak ott a Windows, minden másra jó a Linux. Bár megjegyzem, utóbbi időkben az open-source videókártya driverek is nagyon jók, simán játszható egy rakás játék Linuxon. :R

    [ Szerkesztve ]

    Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

Új hozzászólás Aktív témák