Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • all6atos

    tag

    Sziasztok!

    Ma vettem egy hgst 5k1000 2.5-es noti HDD-t.

    Nemrég raktam rá a rendszert.

    1, Csak a win7 telepítésénél lett megformázva, de kb. rögtön végzett vele. Nem kéne rendesen megformázni 1x egy másik gépben, mert anno egy asztalinál a gyorsformázás után kezdtek meghibásodni az adatok, és most is csinál furcsa dolgokat (pl. win update nem megy egyáltalán, defendert be akarom kapcsolni kb. kifagy az az ablak, még friss a rendszer, de nekem kicsit lassúnak tűnik, és úgy teker időnként a vinyó, mintha töredezett lenne).

    2,Ha mozgatom a laptopot jobbra-balra vagy előre-hátra döntögetem, akkor kb. olyan hangot ad, mint amikor ventillátorba nyomsz vmit, de csak kicsit. Szóval úgy zümmög. Talán még a kezemmel is érzem, hogy picit rezeg.

    3,Felraktam a HD Sentinelt, nem sok adat van a SMART részén, de ami van az mind zöld. Milyen tesztet érdemes lefuttatni? Felület tesztet nem enged(olvas-ír-olvas), gyorstesztek megvoltak.

    Ha jól tudom 3 napig lehet cseréltetni, de ennyi és ilyen hibával nem hiszem, hogy cserélnék... bár a mozgatásra zúgás elég gáz...

    Még megpróbálom a HGST tesztprogiját.

    Előre is thx,
    Üdv
    Feri

  • all6atos

    tag

    válasz talpas #29649 üzenetére

    Hello!

    Akkor kicsit bővebben:

    Egy hibátlan Lenovo R400-ba lett cserélve, általam, a gyári 160-as a korábban említettre.
    A W7 telepítőben volt formázás opció, ami <1 perc alatt végzett, megcsináltam 2x is, mert ennyi idő alatt semmit sem csinálhatott.

    W7 felment rendesen, kb. 30+ perc alatt. Driverek is felmentek, kivéve a wifi-t, mert aláírás problémára hivatkozva a Win letiltotta a gyári inteles drivert... Ha, visszarakta a Microsoft verziót, akkor már elvileg működött (be volt kapcsolva), de mégse tudtam hálózathoz kapcsolódni (mintha ki lett volna kapcsolva...).
    Egy-két program(gyári szoftver, hgst diag. progi) telepítése is felakadt ~10 percig is akár, eltávolítás->újra <1 perc.

    A frissítések keresése gombra nyomva eddig csak gondolkozott (kifagyott az ablak), most már azt írja, hogy az alkalmazás nem is fut, indítsam újra a gépet, ami term. nem segít. A windows defernderrel is u.e. van (nem tudom bekapcsolni).
    Nem valószínű, hogy vírus lenne, nincs arra utaló nyom. Néha felugrik a hangja olvasáskor pár mp.-re, de 90%-ban csendben ir/olvas.

    A hangot pedig igen is a HDD adja ki, olyat, mint a korábban linkelt videóban.
    Írtam rá, olvastam rá, random r/w teszteket is csináltattam, de semmi, még rázás közben sem.

    Nem a géppel van gond, vagy a szoftverrel (hőm. ok, teljesítmény ok, nincs kék halál, se úraindulás, ugyan ez a rendszer van fent öcsém t420-asán kb. 2 hete), hanem
    1, vagy a formázás hiánya miatt instabil a tárolt adat, ezért rosszalkodik a win.
    2, vmi mas gebasz is lehet mechanikailag, amit a hdsentinel nem mutat ki.

    A 160-ast visszarakva minden OK, most is arról írok.

    Ha mozgatom akkor a perdület miatt ellenál, és lehet, hogy az erő hatására kimozdul egy picit és berezonál, de még nem eleget, hogy összeérjen a fejjel.

    [ Szerkesztve ]

  • all6atos

    tag

    válasz liksoft #29651 üzenetére

    Hy!

    Nem rángatom ennyire, kb. max 15 fokot, és nem is kell ilyen erővel. Már gyengén és kb. 5 fok kitérésnél is lehet hallani (átmozgás közben és nem kitérésnél). Ha úgy csinálnám, mint a videóban, akkor már elég hangos lenne, és nem is merném. Gondolom a videó miatt lóbálja ennyire, de még így is sokkal halkabb, mint élőben.

    Akkor tűnt fel, mikor a telepítések után levettem az asztalról. Épphogy megdőlt már zúgott is...

    A másik HDD-vel nem csinálja, bmenyire cibálom is, öcsémé se, pedig az újabb jóval és 7200-es. Egy laposnál se láttam még ilyet. Mellesleg már lassan 4 éve hibátlan a gép, nem vagyok őrült :D.

    Az a furcsa, hogy pl. random seek/r/w teszt alatt nem változnak az értékek, hiába mozgatom és hallom a hangot.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák