Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • MM

    őstag

    Sziasztok!

    Kenwood KRF-V4070D vásárlásán gondolkozom. (használt)
    Csak egy német nyelvű manualt találtam, aminél 6 Ohm-ra ad meg teljesítményeket, de nekem nem világos, hogy milyen ellenállású hangfalakat köthetnék rá, én egy SCS178 szettet szeretnék.
    Valaki esetleg ismeri ezt a típust jobban, hogy bírja-e?

    Vagy tudtok-e ajánlani 6 Ohmos szettet, a 178-hoz hasonlót?

  • MM

    őstag

    Sziasztok!

    Nemrég beszereztem egy Yamaha RX-V363 (HTR-6130) erőlködőt, és egyelőre a régi Sony "egybehifi" hangfalpárját használom. (Sony SS-H771 - polc hangfal, 3 utas, 6 Ohmos, és egész jól szól, de nem eléggé)
    50% házimozi, 50% zenére lesz használatban (NEM elektronikus zenére)

    Tervezem egy 5.0/5.1 hangfalszett vásárlását, de kicsit félek, hogy egy alacsony kategóriás szett (PL. a sokat emlegetett JVC SP-CR500-as szett, vagy a beszerezhetetlen Magnat Monitor 990 zenehallgatásnál nem jelent-e visszalépést?

    Azon gondolkoztam, hogy 70-75K körül kijönnek már a komolyabb szettek, mint pl:
    SAL 2610 / 3610 / 4610 - ezek súlyra nagyon durvák!!!! :)
    Quadral Quintas 500 - ezt ismeri valaki?
    JBL SCS-178 - félek, hogy ez akusztikus zenére nem a legjobb

    Az utóbbi 500 hozzászólást átfutva nagyjából azt szűrtem le, hogy az itt ajánlott 70-100K-s kategóriában kell(ene) gondolkodnom, hogy ne essek túlzásba ehhez az erősítőhöz, csak nem nagyon van időm őket végighallgatni, mert nyitvatartási időben sosem vagyok Pest közelében (tudom, ez egyéni szociális probléma.... ;) ), de végül is egy igazán jó hangfal szett pár év múlva is maradhatna egy esetleges erősítő csere után.

    100K körüli
    Heco Victa 500
    Mission MV8 szettet is nézegettem természetesen, és a Wharfedale hangfalakról sem felejtkeztem el.

    Tehát a kérdésem igazából az lenne, hogy mit ajánlanátok ezek közül, ha látatlanba vennétek meg a hagfalszettet. A lényeg, hogy zenehallgatásra legyen jobb, házimozira elég, ha simán jól szól! :)

    Vagy esetleg egy jó front pár + center, és a Sony-k mehetnének háttérnek?
    (pl Yamaha ns-777 - vagy ez már túlzás?)
    Ebben az esetben gond-e, ha a hangfalak nem egyforma ellenállásúak?

    Előre is köszi!

    [ Szerkesztve ]

  • MM

    őstag

    válasz WN31RD #5888 üzenetére

    Köszönöm, azóta rengeteg hangfalat megnéztem, és most próbálok a frontok szempontjából gondolkodni.

    Jamo S 606 és a JBL E60 közül melyiket ajánlanátok?, A kérdés az is, nem okoz-e gondot, hogy 8 Ohm a frontok, és 6 Ohm a hátsók?

    Illetve Wharfedale Diamond 9.3 állványon is felmerült, ez jó, mert 6 Ohm.

    Illetve találtam 120-ért használtan JBL E100-at, ez mennyivel jobb egy E60-nál?

    Mission MV8 szett frontjaival van valakinek tapasztalata zenehallgatásnál?

  • MM

    őstag

    válasz WN31RD #5898 üzenetére

    Most szigorúan két utas szemmel kutatok, de miért a monitorokat ajánlod, állókat miért nem? Ezekből is van bőven két utas, ahogy elnézem.
    Vagy abbó linduljunk ki, hogy sokkal több anyag kell bele, ezért ugyanannyiból rosszabb minőséget lehet kapni? Visznot kell hozzá állvány - 20K-val többet lehet költeni az állókra.

    A hangzásban az lenne a fontos, hogy kerek legyen, minden tartomány konkrétan szóljon (ne legyenek összemosottak a mélyek), de inkább lágyan szóljon az egész, ne fülsértően. Egyáltalán nincs szükség rá, hogy hű de nagyot szóljon, de ha mélyek simogatnak, a magasak nem bántanak... :-)
    90%-ban jazz-rockot/fusion amit hallgatok.

    Illetve a hazai új/használt darabokból keresgélnék inkább, eBay-en sosem vásároltam még.

    Most ezeket néztem 2 utas szemmel:
    Wharfedale Diamond 8.3 / 9.4
    Polk Audio TSI300
    Mission M33i / M34i

    De talán a Missionokat meg is tudom hallgatni.

  • MM

    őstag

    válasz WN31RD #5901 üzenetére

    Köszi a segítséget, igazából most eljutottam odáig, hogy nem szabad elkapkodnom el ezt a vásárlást :) Leszűkítettem néhány darabra a választást, ezeket viszont mind meg fogom hallgatni, tart ameddig tart.

  • MM

    őstag

    Na, végül addig jutottam a kipróbálásban, hogy egy JBL ES100-at, illetve Jamo S606-ot hallgattam egy nagyáruházban AVR137-re kötve. A körülmények messze nem voltak "laboratóriumiak", de - lehet, hogy ezért - nem nyűgözött le az élmény.

    Aztán a türelmetlenségem győzött, vettem kipróbálás nélkül egy pár Wharfedale Diamond 9.3-at a pozitív tesztek alapján, amikben kb. azt írták róla, amit én úgy gondoltam, hogy hallani szeretnék! :) Igaz, találtam olyan fórumot, ahol elég lenézően nyilatkoztak a Diamond szériáról, csak közben a 400-500e körüli hangfalakról volt szó, úgyhogy ezzel nem foglalkoztam.

    Igazság szerint lenyűgöző élmény volt így zenét hallgatni, mikor összelőttem otthon (mivel 2 éves, nem kellett bejáratni sem), megkínáltam egy jó vastag hangfalkábellel, és utána szedegettem az állam a földről, mert tényleg úgy szól, ahogy vártam!

    A meglévő pár hangfallal 4.0-ban a mozizás is nagyon jó volt, úgyhogy abszolút elégedett vagyok, még egyszer köszönöm a jótanácsokat, és bátran ajánlom azoknak, akik első sorban ZENEhallgatásra keresnek hangfalat az "olcsóbb" kategóriából, kisebb térbe.

  • MM

    őstag

    válasz janos666 #6847 üzenetére

    Igen, tudod használni.

    Én is így kötöttem be az Ősöknél egy Yamaha RX-V363-ra a későbbi hangsugárzó fejlesztésig.

Aktív témák