- Yettel topik
- One mobilszolgáltatások
- Samsung Galaxy S21 FE 5G - utóirat
- Google Pixel topik
- Honor Magic6 Pro - kör közepén számok
- Mégsem kap tükröződésmentes kijelzőt az iPhone 17 Pro
- Poco F6 5G - Turbó Rudi
- Samsung Galaxy Z Fold4 - egyre megy, honnan nézed
- Nem állnak jól az Apple Watch számai
- A Z Fold7 lesz végül a legvékonyabb hajlítható?
-
Mobilarena
- kezdőknek infók itt: [link] és itt: [link]
- Drugs Bunny - A sárga kapszula (alapismereteket tartalmazó könyv .pdf formátumban) (alternatív letöltési link)
Új hozzászólás Aktív témák
-
goodboy007
senior tag
Keress rá YouTube-on Bunny-s videókra, ő is hátfájós és elég sajátos módon edz.
(#83767) tfalcon96:
"15 hát torna (két kéz hátam mögé egy székre felkapaszkodva, lábam székkel szemben kinyújtva, 40-50 cm magasságban kinyomom magam)"Ha jól értem, ez a börtöntricepsz akar lenni. Én ebből több sorozatot szoktam csinálni, nem csak kettőt, hogy igazán szétgyilkolja a tricepszet.
"...illetve nem enni nehéz ételt 6 óra után."
Mit értesz "nem nehéz étel" alatt? Zsír helyett olajban sütöd a szalonnát? Ez a "6 óra után ne együnk" téma max akkor állja meg a helyét, ha este 8-kor fekszel. Pláne, ha este csinálod az otthoni edzést, utána kéne enni, ha már kifárasztottad magad. -
kolosanyi
veterán
Szia!
Nálam dettó ugyanez volt, a nagy súlyos guggolások, felhúzások, meg a bell jó kis porckorongsérvet okozott. Megoldás? Először is ajánlom a porckorong.hu-t, nekem az ő könyvünk tette helyre a derekam.
Edzés tekintetében annyit tudok mondani, hogy ahol lehet minimalizálni kell a gerinc kompresszióját. Súlyzós guggolás helyett egylábas guggolás, military press helyett kézállásban karhajlítás és így tovább. Hosszú távon neked kell kitapasztalni, hogy mit bír a derekad, de általánosságban elmondható, hogy a nagy súlyos gyakorlatokat nem jó erőltetni. Mindenre megvan a helyettesítő gyakorlat, szóval saját súllyal is szép eredményeket lehet elérni, de testépítő fizikumot nem.
Én teljesen átálltam az erőgimnasztikára két éve, azóta az erőszintem minden tekintetben megduplázódott és azért kinézetben is fejlődtem. Tömegnöveléshez nem hatékony ez a módszer, inkább tömöríti a már meglévő izomtömeget, meg relatív erőt fejleszt, de azt nagyon.
A másik megközelítés az lenne, hogy teremben ahol lehet, kisebb súlyokat, gépeket használsz és végig koncentráltan, lassan csinálsz mindent, sok ismétléssel. Ez kiválóan durrant, tök jól lehet vele izmosodni, de erőben nem igazán fejleszt.
Új hozzászólás Aktív témák
A topicban érdekeltségi körbe tartozó (tulajdonos, munkavállaló, stb.) boltot reklámozni, bármilyen módon üzletelni tilos!
- AMD K6-III, és minden ami RETRO - Oldschool tuning
- Yettel topik
- Milyen notebookot vegyek?
- Trollok komolyan
- HiFi műszaki szemmel - sztereó hangrendszerek
- One mobilszolgáltatások
- Samsung Galaxy S21 FE 5G - utóirat
- Bestx: Budget DIY eGPU USB4/Thunderbolt csatlakozással – egy mining VGA új élete.
- BestBuy ruhás topik
- Milyen billentyűzetet vegyek?
- További aktív témák...
- Lenovo Yoga Pro 9 (16IMH9) - Intel Core Ultra 9 185H, RTX 4060, 32GB, érintős ELKELT
- ÁRGARANCIA!Épített KomPhone Ryzen 5 7600X 32/64GB RAM RX 7800 XT 16GB GAMER PC termékbeszámítással
- ÁRGARANCIA!Épített KomPhone i9 14900KF 32/64GB RAM RX 9070 XT 16GB GAMER PC termékbeszámítással
- LG 48GQ900-B - 48" OLED - 3840x2160 - 138Hz / 0.1ms - G-Sync - FreeSync - HDMI 2.1
- SAMSUNG DDR4 REG ECC 32GB 2666MHz RDIMM szerver RAM modulok, nettó 15740Ft+ÁFA, 1 év gar., több db
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest