Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Sk8erPeter

    nagyúr

    válasz ntomka #6011 üzenetére

    Nekem akkor nem tetszik, hogy valami ilyen szinten folyik a csapból, ha ezer sebből vérzik, mint a Fácsé. A Google szolgáltatásaira is jellemző a "csapbólfolyás", de legalább viszonylag megbízható színvonalú szolgáltatásokat kínálnak cserébe.

    "Az eredet egy nagyon jó film."
    Ezzel sajnos soha nem fogok tudni egyetérteni, de mondom, ízlések és pofonok. :) A színészi alakítás nem volt annyira jó, hogy ez felmentse a bűnei alól a forgatókönyvírót. :D
    Olyan szinten tele van elcsépelt jelenetekkel, hogy az tényleg fájdalmas. Csak egyetlen példa, ami nagyon megmaradt, amikor Leonardo DiCaprio (Cobb) megjelenik a professzornál (Michael Caine - Miles) az egyetemen, aki mögött persze egy képletekkel, ábrákkal teleírt tábla látható, és ül a papírjai fölött nagyban gondolkodva, szemüveggel (ezzel bizonyítván ugye, hogy ő aztán milyen húdeokos prof.) - Leo (akit a hatóságok üldöznek) meg beül az előadóba, nagyjából középre, de a padsorok szélére, és nézi egy darabig a profot, majd megszólal valami rendkívül velőset, erre meg a tanára megkérdezi tőle: "neked nem túl veszélyes itt lenned?" Na, ennél a résznél kínomban felröhögtem, és elkezdtem kicsit kaparni az arcomat, hogy ez mennyire egy erőltetett rakás szar... ezután persze lefolytatnak egy bármilyen B-kategóriás (ha most használhatom ezt a kifejezést a szó degradáló értelmében) szar filmbe illő párbeszédet.
    A romantikus, érzelgős, egy kaptafára épülő jelenetek nyilván "szükségesek" egy nagy költségvetésű amerikai filmbe, ezen meg sem lepődtem, rendben, elfogadom...de ott vannak még az ugyanilyen jellegű, előre kitalálható végkimenetelű akciójelenetek, meg az eközben egymáshoz dobált, humorosnak szánt gyenge beszólások, amikor két szereplő cseszegeti egymást, persze úgy, hogy az egyik vág egy csibész fejet, a másik meg közben dühös rá...
    Ha ezek alapján nem elcsépelt jelenetekkel telerakott az egész film, akkor nem tudom, milyen. :)
    Sajnos ezt a képi világ nem tudta feledtetni.

    Talán az Avatar 3D-ben való megnézésekor tudtam megbocsátani az elképesztő bugyuta sztorit a látvány miatt.

    Sk8erPeter

Új hozzászólás Aktív témák