- iPhone topik
- Mobil flották
- Megjelent a Poco F7, eurós ára is van már
- Google Pixel topik
- Samsung Galaxy Watch7 - kötelező kör
- Azonnali mobilos kérdések órája
- A Samsung gyártja az első 2 nm-es Qualcomm lapkát?
- Szerkesztett és makrofotók mobillal
- Xiaomi 14 - párátlanul jó lehetne
- Milyen okostelefont vegyek?
Új hozzászólás Aktív témák
-
gama78gmus2h
csendes tag
-
#26467072
törölt tag
Bocsánat, félreértés van a dologban, ahogy az Asussal kapcsolatban Muerte fórumtársanak már válaszoltam, garanciális idő alatt NEM, semmi esetre se akarok hozzányúlni, csak ez legyen is így.
Ezt mérvadónak tekintem minden gép esetében, 1, 2 vagy 3 éves garancia esetében is. -
Fücsök007
őstag
-
sec0nd
tag
Nekem furcsa az a 6GB Video RAM, ez miért annyi?
Ha Intel WiFi kártyával kérem őket(akár ezt, vagy a ceg-től) támogatják a WiDi-t?
Korábban felmerült mivel játszok, FPS-el, BF4, de csak ritkán.
Nem tudom a G-SYNC és az egér megéri-e a rövidebb garit...
Mindkét bolt megbízható?
Köszönöm szépen a segítséget mindenkinek! -
Igazából, már nem játszok szignifikáns mennyiséget. Sőt, igazából elhanyagolható.
Nem akarok már nagy batár gamer gépet cipelni, a minőség már többet nyom a latban mint a teljesítmény. Sokat kell, hogy menjen akkuról, legyen vékony és viszonylag kicsi.
Első körben egy UX501-esem volt, de a 4K kijelző elképesztően éles és aprólékos képe már nem a BGA-zástól egy kicsit vakegérré vált vénségemnek való. Jött egy ifjú titán és megvette az UX501-est. Egy darabig már majdnem át tértem az erő gyengeelméjű oldalára, de végül úgy döntöttem, hogy inkább eladom a MacBook PRO-mat, mert -bár gyönyörű darab- de egy használhatatlan fos a makkos...
Volt egy jó vétel e G501-es képében és megvettem (sajnos az ASUS most 3 évig nem ad gépet nekem) A FullHD-t már látom rendesen 15.6-on, a GTX960M meg elég a Crysis-ekhez, a Portal-okhoz, a DeadSpace-ekhez bőven.
-
x_o_n
veterán
Ha vissza olvasol 4-5 hónapot itt leirt tényekre alapozva irtam,és a 8gb vs 3gb memória,emiatt itt mindenki inkább ezt javasolta.
40% ról nem tudok nyilatkozni,mert egyrészt nekem még nem volt gondom ilyen téren (bőven elég),másrészt javarészt a 970gtx 5-10% volt gyorsabb tesztekben talán 1-2 láttam ahol 15-20%
de itt a fórumon is ezt mondták -
Muerte
Topikgazda
Az anyacég az Taiwan '83-ban alakult.kb.50 országba exprotálnak gépeket,a viszonteladó cégek esetleg saját logóval ellátják és apróbb külső változtatásokat eszközölnek,de a belső mindegyik adott tipusnál megegyezik.
Néhány példa:
USA :Sager
Kanada:Eurocom
Németország: Schenker,XMG
Mexikó: Avell
Lengyel: Hyperbook...meg még biztosan van pár
-
-
Muerte
Topikgazda
A 880M nem éppen belevaló vga az tény mivel messze a legmelegedősebb fajta a túlhúzott órajel meg a plusz fesz miatt,(nemrég egy AW17-ben a legjobb tudásom szerint sem tudtam FC4-ben 84°C alá vinni full load,friss pasztával és jó minőségű thermal padokkal) de pl.itt 980M-mel sem vészes a helyzet [link],a videó végén mikor bekapcsolja a max ventifordulatot beáll 75°C-ra a vga hőfok,a proci meg 3,8GHz-en a 60-70°C szerintem bőven jó.980M vs 960M,125W vs 60W TDP,azért az nem elhanyagolható
Azóta az az AW17 kapott egy 970M-met és full load max vga hőfok 58-59°C ,egy ilyen kis Clevoba is az lenne a legjobb döntés.
-
spyduck
nagyúr
-
spyduck
nagyúr
Persze, bár azok az erdmények nagyon sok mindentől függenek:
- milyen OS-el tesztelték
- mikori driver
- mikori BIOS
- be volt-e normálisan driverezve
- késő vagy korai kiadású hardver
- kapott-e pénzt a tesztelő, h ferdítsen
- hibás volt-e a termékÁltalában heti 7-8 panaszosom van. A panaszosok 99%-nál kiderül mindig, hogy USER ERROR a hiba következménye. Ezek a kedvenceim:
"Mi az, hogy megveszem a Windows 35.000Ft-ért és még nekem kell driverezni. A Windows nem driverezi be magától?"
"Ja, hogy be kellett volna driverezni?"
"Nem használok vírus irtót, mert az lassítja a gépet"
Milyen OS-t használ? "Windows 7-et, mert a Windows 10 kémkedik" De uram, a készülék nem arra van optimalizálva. "Hát pedig működnie kell, ha nem akkor kérem vissza a pénzem." ......
Ezeket nap estig tudnám írni. A kedvencem pedig az amikor valaki informatikusnak vallja magát, azt hiszi, hogy ért hozzá és azt se tudja hol van az eszközkezelő. Be van driverzeve? Persze aztán van kb 6 felkiáltójel.
Ebből kifolyólag csak azt hiszem el amit én csinálok. Aki nem hisz nekem (értem ezt mondjuk mondjuk rád), az bejöhet hozzám és kipróbálhatja
-
spyduck
nagyúr
Sajnos el kell, hogy keserítselek. Az MSI hűtése csak akkor jó ha bekapcsolod a coolerboost-ot. Ennek pedig egyrészt halláskárásódás, másrészről csapágy problémája lesz a jövőben. Amikor megláttam a zsanérszekezet felfogatását...... 4db csavarral van felrögzítve a fém patent egy papír vastagságú műanyagra, mely ráadásul mindkét oldalon a hő kivezető nyílás mellé lett elhelyezve. Lehet fogadásokat kötni arra, hogy mennyi idő múlva fog kiesni a csavar persely vagy elrepedni a műanyag alátámasztás a hő által előidézett korrodáció miatt.
(#8535) x_o_n: A világban sokkal több a hozzá nem értő, mint a hozzáértő. Aki ért hozzá nem megy bele felesleges szájkaratékba az interneten. Azért mert 10-en mondanak valamit azt biztos úgy van? 1400-ig azt hitte mindenki, hogy lapos a föld.
Be kell bizonyítani és nem úgy álltani valamit, hogy "én úgy gondolom", "én úgy hallottam". Nekem ez a halálom. Bejön valaki hozzám és ezzel kezdi: "mert az informatikus ismerősöm ezt ajánlotta".
-
Bocs, hogy ezt mondom, de ez a G551-es hűtés szerkezetileg PONT ugyanakkora fos mint az alább linkelt Lenovoé.
A probléma ugyanaz; a hőtorlódás az általad említett turbulencia miatt. Talán annyival szerencsésebb a Lenovoé, hogy két ventije van a hosszabb lamellasor mögött. Amit mondjuk sikeresen ellensúlyoztak, hogy a hőcsövek porfestve vannak, akkurátusan vigyázva arra, hogy nehogy le tudjon ott adni egy kis meleget!
Persze a lamellákat már mindegyik gyártó (tisztelet a kivételnek) porfesti
Sajnos ezt a divatot az Apple hozta be a piacra, és a sok PC gyártó balga birkaként követi.
Hogy mennyit lehet ezen nyerni? Erre a legjobb példa anno a G750-es volt:
GTX780M hűtése, 75-100W TDP-re dizájnolva:
GTX880M 100W fölé méretezett hűtése:
Igen. Azzal, hogy nem piktorkodták be a hűtést jó pár Wattot nyertek a disszipációban. Nem hiába ment a görcsölés; mert míg a 780M belefért a 75W-os osztályba a 880M már megkarcolta a 100W-ot
Új hozzászólás Aktív témák
Hirdetés
● A topikban hirdetni TILOS!
- Garanciális MSI Katana GAMER 15,6"240Hz!i5 12500H(16X4,5Ghz)RTX 3060 6 GB VGA,32-64GB RAM/1TB SSD
- Bivaly MAGYAR Lenovo P1 gen2 (Core I7 32 Gb 1Tb 15" 4K 4Gb Nvidia) Laptopom eladó!!!
- HP ProBook 640 G8, 14" FHD IPS Touch, I5-1145G7 CPU, 16GB DDR4, 256GB SSD, WIN 11
- HP ProBook 640 G8, 14" FHD IPS Touch, I5-1145G7 CPU, 16GB DDR4, 256GB SSD, WIN 11
- HP ProBook 450 G7, 15,6" FHD IPS, I5-10210U CPU, 16GB DDR4, 256GB SSD, WIN 11
- BESZÁMÍTÁS! ASRock B460M i5 10400 16GB DDR4 512GB SSD RTX 2060 Super 8GB Rampage SHIVA TT 500W
- BESZÁMÍTÁS! Gigabyte B760M i5 13400F 16GB DDR4 512GB SSD RTX 3070 8GB Pure Base 500DX fehér 650W
- Epson Workforce DS-530II Dokumentum szkenner
- Bomba ár! Lenovo ThinkPad L480 - i5-8GEN I 8-16GB I 256GB SSD I 14" FHD I HDMI I Cam I W11 I Gari!
- REFURBISHED és ÚJ - HP USB-C Dock G5 docking station (5TW10AA) - 3x4K felbontás, 120Hz képfrissítés
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest
Cég: CAMERA-PRO Hungary Kft
Város: Budapest