- iOS alkalmazások
- Honor 200 Pro - mobilportré
- Vékonyabb lett, jobb kamerát kapott, de az akku maradt a régi: itt a Fold7
- Amazfit Active 2 NFC - jó kör
- Yettel topik
- Motorola Edge 40 - jó bőr
- Nem nyílnak a Foldok?
- Samsung Galaxy A54 - türelemjáték
- Vízálló ventilátort kaptak a K13 Turbók
- Egy óra, két rendszer
-
Mobilarena
Ide várunk:
- minden saját tapasztalatot/tesztet, észrevételt a már megvett, és használatban lévő SSD-vel kapcsolatban, illetve mindenféle, megbízható forrásból való cikket/tesztet/érdekességet.
Új hozzászólás Aktív témák
-
válasz
Hegyirabló #46940 üzenetére
Nem kell, a 40-42 fok hidegnek, vagy ha jobban tetszik
, akkor normálisnak számít bőven.
Ugye a gyártók általában 70°C körül írják, hogy ez a max, ekkor még garantálják a normál működést. Felette nem. Véleményem szerint, ha terhelésnél nem vagy tartósan 60°C fölött, akkor jó vagy.
A Hard disk sentinel meg ugye HDD-hez van kalibrálva, (így azt hiszen 50 fok körül már pirosat jelez, ha jól emlékszem), de a küszöb értéket állíthatod a saját eszközödhöz. -
válasz
Hegyirabló #46938 üzenetére
Az semmi, szerintem már beszéltük. Nekem meg a 60 fokot éri el a 9A1 Gen4.
-
válasz
Hegyirabló #46936 üzenetére
A2000-nél oly' szinten mindegy.
Sose melegszik, sose fog.
-
válasz
Hegyirabló #46921 üzenetére
jól tetted igen
-
varmi2
nagyúr
válasz
Hegyirabló #46893 üzenetére
Nem kell állítani semmit. Ssd-nel ez a beállítás értelmezhetetlen.
A Windows tudja hogy nem hdd. Mivel más hdd nincs így ez lényegtelen. -
válasz
Hegyirabló #46812 üzenetére
Igen. Jó lesz, nem nagyon lehet elrontani ezt a manővert
-
válasz
Hegyirabló #46795 üzenetére
Igen, mást nem igazán lehetne vele csinálni
-
Frawly
veterán
válasz
Hegyirabló #43027 üzenetére
Ha eddig jól ment nélküle, akkor kár csak emaitt aggódni és szétszedni a gépet. De egy legközelebbi gépkarbantartásnál beteheted.
-
válasz
Hegyirabló #42584 üzenetére
Első oldalán ki fogja írni hogy: Az SSD TRIM funkciója támogatva és engedélyezve az optimális teljesítményhez.
De amúgy az NVMe SSD-nél ennek nincs lényege. Az máshogy oldja meg
-
válasz
Hegyirabló #42582 üzenetére
Ha van saját programja, az SSDOK nem ismer fel mindent.
HD Sentinellel próbáltad már?
-
Frawly
veterán
válasz
Hegyirabló #41442 üzenetére
Nem sok egy hónap alatt a 797 giga. Az napi kb. 26 giga, ami teljesen átlagos használat, ilyen ütemmel az a 60 TBW-s SSD 6 évig bírja, de nem fogsz rá minden nap 26 gigát írni.
Az elején Windowst telepítesz rá vagy visszaklónozod, így az első hónapban több írás megy rá, mint egyébként. Majd ha már fél éve használod, le fog menni ez a napi statisztikai átlag, anélkül, hogy kevesebbet írnál rá, vagy kímélni kellene. Ha átlagos a felhasználás, még 10 év alatt sem éred el a limitet egy 60-75 TBW-s SSD-n.
Átlag felhasználásnál a böngésző írja a legtöbbet az SSD-re, meg a Windows saját hülyeségei, Windows Update, Registry, stb.. Win7 kevesebbet ír, mint a Win8, ami kevesebbet ír, mint a Win10. A Linux mindháromnál lényegesen kevesebbet ír rá alapjáratban, azonos felhasználás mellett. A MacOS-t nem tudom, feltehetőleg a Linuxnál többet ír, de a Windowsnál kevesebbet.
(#41466) gerimoor: meghalt a drive. Te vagy az első, aki Apacer-ről visszajelez, nincs vele tapasztalat. Nem tudni, hogy ezek ilyen gyopárak, vagy csak te fogtál ki selejtet.
-
válasz
Hegyirabló #41446 üzenetére
Kár ezt nézegetni, a Honda Jazzembe se nézegetem mennyit kopott a motor 3 év alatt az oktatás során
használni vetted az SSD-t.
-
varmi2
nagyúr
válasz
Hegyirabló #41446 üzenetére
Attól, hogy a kondíció lemegy 0-ra, az nem azt jelenti, hogy el is romlott. Csak annyit, hogy lejárt a jótállás.
-
Brekkk
őstag
válasz
Hegyirabló #41444 üzenetére
Napi 20-30 giga simán felmegy csak Win10 használattal.
Én is soknek tartottam a napi írásmennyiséget, de ennyi. Kicsit tudtam lejjebb szorítani csak, pedig órákat szórakoztam vele, hogy leszorítsam. Néhány gigával sikerült csökkenteni a napi írást. Rengeteget Log-ol a WIN10. El sem hittem mennyit.
Ezen a meghatón van a Temp könyvtár? Erre megy a netezés is?
Erre megy a driverek letöltése?
Ez mind mind eszi az írást, ha ezen vannak.
A 60 TBW sajnos nem sok, főleg, ha 5 év garis a meghajtó. Havi 1 Tb. Elivleg csak Winnel és alap használattal elég lesz, ha megvan a WIN beállítás. -
Laccoss
addikt
válasz
Hegyirabló #41442 üzenetére
Szia!
Attól függ milyen ssd, mekkora, és mekkora a TBW értéke. Általában TBW arányában szokott csökkenni ez az érték.
-
Frawly
veterán
válasz
Hegyirabló #41239 üzenetére
Ebben az esetben mindegy, ha 1 tera és tárolásra lesz, az SSD teljesítményét, élettartamát nem érinti. Talán az MBR jobb választás is volt, mert ha átteszed az SSD-t egy régebbi gépbe, akkor régebbi OS is tud majd vele mit kezdeni, ami a GPT-t nem biztos, hogy ugatná, ergo az MBR ez esetben kompatilibisebb lehet.
GPT csak akkor kötelező, ha a háttértár 2 TB-nál nagyobb, és/vagy UEFI boothoz lesz. Vagy ha nagyon sok partíciót akarsz rá. Esetedben egyik sem áll fenn.
Egyébként az, hogy MBR vagy GPT, az nem formázás kérdése. Modern háttértáraknál és fájlrendszereknél nincs is olyan, hogy „formázás”. Az MBR/GPT az a partíciós táblázat típusa, ami csak egy pár bájtos bejegyzés a lemez elejére, és mikor partíciót hozol létre, akkor ebbe a partíciós táblába jegyez be a rendszer pár bájtnyi infót. De pl. ha a partíciókon pl. NTFS, FAT32, exFAT, stb. fájlrendszert hozol létre, ott sem történik semmilyen formázás, nem sikálódik le semmi, nem íródnak fel szektorhatárok, hanem csak egy fájlfoglalási tábla/napló jön létre a partíció elején, csak ezt írja fel a rendszer, ez a partíció összméretéhez képest megint elenyésző adatmennyiség.
Utoljára nagyon régi HDD-knél volt olyan, hogy formázás, méghozzá mélyformázás, tipikusan MFM drive-oknál, ahol a vezérlő tényleg szektorhatárokat írt fel a sávokba. Persze a HDD-ket most is mélyformázzák, de gyárilag, és a firmware-hez van hozzárendelve, ezt nem lehet már birizgálni utólag. SSD-n meg aztán tényleg nem lehet mit formázni. Talán a TRIM vagy hasonló mechanizmus, meg a firmware szintű secure erase hasonló, de az is másról szó, alapállapotba állítja a cellákat.
-
zizidor
őstag
válasz
Hegyirabló #41239 üzenetére
Amelyik neked szimpatikusabb, adatlemezként semmi jelentősége nincs.
-
Frawly
veterán
válasz
Hegyirabló #40680 üzenetére
A SMART az a táblázat, aminél ilyen több sorban, több oszlopban írja a meghajtó állapotát, egyfajta hibanapló, statisztikaképpen. Példa rá.
Hard Disk Sentinelben a SMART fülön elérhető, Kingston gyári programjánál nem tudom hogyan hívják ezt a menüpontot:
1) nem használok Windowst
2) nem használok Kingston SSD-t
3) ezért nem tudom neked megnézni, meg így lerajzolva illusztrálni, hogy melyik verziónál hova kattints.Ezt neked kéne megtalálni, minden ilyen HDD és SSD infós programba be van építve valahol egy SMART-ot mutató funkció. Csak ahány meghajtó, ahány szoftver, annyiféle menüpont alá rejtik be.
Pont ezt preferálom a Linuxban, parancssor alatt benyomatod neki: parancsnév meghajtó -paraméterek (pl. sudo smartctl /dev/sda1 -a), és leközli az adatokat könnyen elmenthető, vágólapra tehető plain text formátumba,, az adott program meg a központi tárolókból letölthető, mindig a legfrissebb verzióra frissül. Így nincs ez a szenvedés, mint Windows alatt, hogy milyen verziót honnan töltsél le, meg melyik verzió a legújabb, és hogy hányadik almenübe milyen néven van ez elrejtve.
-
abdulka1
őstag
válasz
Hegyirabló #40680 üzenetére
-
Frawly
veterán
válasz
Hegyirabló #40665 üzenetére
Összeomlást okozhatja a V300, de nem biztos. SMART mit ír rá, HDS-sel és a Kingston saját progijával nézve?
(#40666) tasiadam: miért ne felelne meg? Error rate-ek rendben. Az írásmennyiséget rosszul értelmezi a progi, valójában nekem 18,4 TB-nak jön ki, ami nem kevés, de nem is annyira sok, hogy szét legyen írva és használhatatlan legyen. A Win10-nek teljesen jól kéne futnia róla.
-
Frawly
veterán
válasz
Hegyirabló #40660 üzenetére
Ez az SSD másfél év működést regisztrált, de átlag felhasználásnál az idő felében altatja a vezérlője, tehát kb. 3 éve használatod. 3 év alatt romlott a kondíció 6%-ot. Durván ilyen ütemmel számolva már 47 év múlva le fog menni 0%-ra a kondíció, ha nem vigyázol, téged is túlélhet.
Csak hogy legyen összehasonlítási alapod, egy HDD-nek az átlagos élettartama valahol 5-10 év között van, némelyik megbízhatóbb megy 10 éven túl, de az inkább felülméretezett gyártás, meg csoda.
Közben meg az van, hogy egyik háttértár sem megy örökké. Egyszer minden tönkremegy, de még előtte technológiailag is elavul.
Te sem fogod ezt az SSD-t még 8-10 évig használni, nem hogy 47 évig. Ahogy lesznek egyre olcsóbbak, le fogod cserélni valami nagyobbra, gyorsabbra. De nem csak SSD-re igaz, a 10 évvel ezelőtti géped már rég lecserélted, mindenestől.
-
Doky586
félisten
válasz
Hegyirabló #40660 üzenetére
Majd akkor szólj legközelebb ha már elérte az 50% ot.. (kb egy évtized múlva)
-
válasz
Hegyirabló #39747 üzenetére
Igen.
Ha háttértárnak megy, akkor a particiokezelot nyisd meg.
Ha rendszernek akkor pedig simán telepítés
-
Frawly
veterán
válasz
Hegyirabló #39638 üzenetére
Igen, ez így jó. Azt sose értettem, hogy a MS miért erőlteti ezt a Reserved partíciót, ráadásul hibás eltolással. De maradhat így, mert olyan kicsi partíció, hogy ennél nem számít az eltolás, úgyse kerül rá semmi. Itt a második partíció az rédes, a 465 gigás, ami az E: jelet kapta, azon jó az eltolás.
-
King Unique
titán
válasz
Hegyirabló #39635 üzenetére
Az alignálás nem stimmel a program szerint, de ha GPT-nél az MSR miatt írja, azzal nem kell foglalkozni, amiről korábban is volt szó itt.
-
Frawly
veterán
válasz
Hegyirabló #39633 üzenetére
Innen letöltöd az SSDOK nevű programot. A kicsomagoláshoz szükséges jelszó ssdok. Csupa kisbetűvel. Majd elindítod. Az alkalmazás ablakábal legalul lesz egy olyan gomb, hogy Create Screenshot, azt megnyomod, elmenti png-be, és feltöltöd ide a topikba. Megnézzük jó beállításokat mutat-e.
-
Frawly
veterán
válasz
Hegyirabló #39630 üzenetére
Ez elég meglepő, mert már Win7-en sem kellett volna vacakolni a HDD-vel sem. A beépített Lemezkezelőben megnyitod, és particionálod.
Azért arra az SSD-re ránéznék SSD-okkal, hogy ne legyen IDE módban hajtva, meg menjen a TRIM, de valószínű ezek is jók. Csak biztos, ami biztos alapon megérné ránézni.
-
King Unique
titán
válasz
Hegyirabló #39628 üzenetére
Adatlemezeknél GPT partíciós séma szerinti inicializálás és particionálás (nem formázás) alapesetben 2 TB felett szükséges, vagyis egy 500 GB tárolókapacitású SSD-t lehet ilyen alapon akár MBR szerint is. Ahogyan GPT szerint szintén, meg lehetnek az utóbbinak bizonyos előnyei, lásd az előbbi leírást.
Egyébként meg HDD/SSD ilyen téren egyre megy, úgyanúgy kell mindekettőt inicializálni és particionálni, ami Windowson grafikus felületen és parancssorban egyaránt megoldható. Ha nálad a HDD-hez külső program kelett a sima particionáláshoz, akkor ott inkább más volt a gond, user error, vagy egyéb.
-
Doky586
félisten
válasz
Hegyirabló #39628 üzenetére
Ha csak filmeket és MP3-akat fogsz tárolni rajta akkor mindegy.
Ha OS-t telepítesz rá akkor majd a telepítő beállítja ahogy neki kell.
Lásd az aláírásomban. -
dugo_
veterán
válasz
Hegyirabló #28806 üzenetére
Persze, hogy lehet.
G@ben
Eszközkezelőben nem tudod esetleg váltani?
[IMG]https://logout.hu/dl/upc/2016-12/18/385729_ablgpocroshal7a7_driver1.pngHa sehogy nem megy, akkor használd így.
-
varmi2
nagyúr
válasz
Hegyirabló #26428 üzenetére
Nem kell aggódni. Jobban kell hinni az újabb verziónak, mint a réginek.
-
Qru
MODERÁTOR
válasz
Hegyirabló #20651 üzenetére
Változtasd meg a boot sorrendet a bios-ban. Az legyen az első a listán amin az OS van.
-
válasz
Hegyirabló #20651 üzenetére
Ha valóban csak "sima" BIOS Reset volt, akkor alapvető dolgokat ugyanúgy vissza kell állítanod, ahogy a BIOS Reset előtt volt. Ilyen alapvető dolgok a SATA portok üzemmódja ill. az elsődleges Boot eszköz, valamint a BIOS üzemmódja is, ami Legacy mód(ezt néha ún. CSM modul engedélyezésével lehet elérni) avagy UEFI mód lehet(ilyen üzemmód váltás persze csak akkor lehetséges, ha egyáltalán van ilyen opció a BIOS-ban)
-
Hegyirabló
veterán
válasz
Hegyirabló #14619 üzenetére
Megvan minden, nem kell!
-
Hegyirabló
veterán
válasz
Hegyirabló #14618 üzenetére
Ja, és mit kell letiltani a hibernálásnál, hogy helyet nyerjek? Meg a lapozófájlt is?
Köszi!
-
válasz
Hegyirabló #14241 üzenetére
Egy SSDOK képet mellékelj.
-
Ice&Lime
veterán
válasz
Hegyirabló #14241 üzenetére
Figyelembe véve, hogy melyik típusról van szó, jónak mondható, bár én nem szoktam 0Fill-lel mérni.
-
Kernel
nagyúr
válasz
Hegyirabló #14208 üzenetére
...már szinte mindent megcsináltam, mit tudnék még tenni?
Akkor jó, ha te tudod, mit csináltál, mert én ebből nem tudom. Rendszervisszaállítási pontok törlése például, hibernáció, lapozófájl tiltása, dllcache mappa ürítése.
Users\Felhasználó alatt a mappák méretének ellenőrzése, takarítás.
-
Sk8erPeter
nagyúr
válasz
Hegyirabló #14211 üzenetére
"Az biztos, hogy már nyertem néhány GB-ot azzal, hogy a böngésző tárakat átpakoltam a HDD-re."
Ez az abszolút hülyeség kategória. Ilyenkor ha a böngésző a gyorsítótárból olvasgat, akkor azt a HDD-ről kell megtennie, ami pl. apró fájloknál rohadtul nem éri meg, meg hát úgy egyáltalán nem éri meg. Pont az SSD lényegét veszted így el böngészéskor. De persze mindenki úgy NEM használja az SSD-jét, ahogy akarja... -
janos666
nagyúr
válasz
Hegyirabló #14208 üzenetére
Ér, ha jól tömöríthető cuccokat tartasz rajta (a rendszermappák viszonylag azok, a játékok kevésbé, filmek és zenék szinte egyáltalán - hacsak nem raw anyagok), de extra CPU (és RAM) használatot fog okozni a be és kitömörítés is, illetve sokat szöszöl majd, mikor először bepipálod és nekilát mindent betömöríteni.
Szerintem nem érvágás, ha egy ilyen játék nem SSD-ről fut. Én is szoktam játékot tenni SSD-re, de RPG-knél érdekesebb lehet, ha sokszor kell töltögetnie (ki-be lépkedsz házakból az utcára, gyorsutazol a világban ide-oda, szóval néha akár pár percen belül is többször töltöget és átlagban is sokszor egy FPS-hez képest). Bár csak látásból ismerem a Batman AC-t, de azt hiszem ez viszonylag ritkán tölt.
Annyit biztos nem ér, hogy koppig telepakold az SSD-t, mert néha meg tud tőle hülyülni. Illetve ami munkát beleölsz a pakolászásba és időt egy esetleges NTFS tömörítésbe, annyit nem feltétlenül spórol majd a betöltési időkben (vagyis a tömörítés biztos, hogy tovább tart).
-
radi8tor
MODERÁTOR
válasz
Hegyirabló #10603 üzenetére
Technikai adatokból, esetleg a segédprogramból, amit adnak hozzá.
-
Doky586
félisten
válasz
Hegyirabló #10598 üzenetére
a 64-128-256 GB -os SSDken 10-15% szabad helyet kell hagyni,
a 60-120-240 GB -osokon 3-5% ot elegendő hagyni... [link]@kajosin6: sebesség-problémások cikke jobb felül. A képedről pont a lényeg hiányzik (túlzottan körülvágtad).
-
radi8tor
MODERÁTOR
válasz
Hegyirabló #10598 üzenetére
Kisebb méretű SSD-nél 10%, nagyobbnál (256GB-náln nagyobb) elég valamivel kevesebb is.
Ha az SSD is megoldja ezt, akkor duplán be vagy biztosítva. -
Qru
MODERÁTOR
válasz
Hegyirabló #7364 üzenetére
Új hozzászólás Aktív témák
Hirdetés
- Tudástár Az SSD kondíciója, tények és tévhitek
- Tudástár Windows 7/8/10 SSD-vel! Hogyan is?
- Elemzés Átfogó elemzés az SSD-k természetéről
- AI-alapú böngészőt telepítenének gyárilag az új mobilokra
- iOS alkalmazások
- Házimozi belépő szinten
- Honor 200 Pro - mobilportré
- Azonnali VGA-s kérdések órája
- Vékonyabb lett, jobb kamerát kapott, de az akku maradt a régi: itt a Fold7
- Háztartási gépek
- AMD Navi Radeon™ RX 9xxx sorozat
- Facebook és Messenger
- LEGO klub
- További aktív témák...
- Samsung Galaxy A56 5G 256Gb Dobozos 24 hónap garanciával
- Xiaomi 13T 256GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
- AZONNALI SZÁLLÍTÁS Eredeti Microsoft Office 2019 Professional Plus
- Eredeti Lenovo USB-C 65W töltő
- BESZÁMÍTÁS! MSI B460M i5 10400F 32GB DDR4 512GB SSD RTX 2060 Super 8GB Zalman S4 Plus TT 500W
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest