Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Razarus

    tag

    válasz Janika-1982 #23729 üzenetére

    Üdv!

    Kicsit utánamentem ennek és úgy fest, hogy többről van szó a hagyományos értelemben vett RAM-ba cache-lésnél. :)
    Egyfelől kevesebb írási művelet jut a SSD-re: csak a tényleges változások íródnak fel (valami ilyesmi), másfelől a gyártó nagyon komoly tempónövekedést ígér és szó se róla, fórumokon is dicsérik a technológiát. Képes SSD-ket "párhuzamosítani" is, ami nyilván még további plusz tempó, de ezt azért megnézném a gyakorlatban is. Egy bibije van: jó sok RAM kell a gépbe, mivel ebből "csíp le" a SW a működéshez.
    A program (Plexturbo) még "turbo"-zott adatok elvesztése elleni védelmet is intézi valós időben, áramkimaradás vagy rendszerösszeomlás esetére. (ezt hogy oldják meg?)
    A következő, teljes rendszermentés után ki fogom próbálni, ha elég a 2GB RAM hozzá. (kevés lefoglalt RAM-nál a hatás is kisebb, értelemszerűen)
    ---
    Azóta végigzongoráztam a SSD-re ajánlott rendszer beállításokat (Win 10 okosan települt: sok gyárilag is jó volt) és eggyel tovább menve, a Firefox és Thunderbird gyorsítótárat is 0-ra állítottam. Nem vettem észre a hiányuk, viszont így ezek se írnak -túl sokszor- a SSD-re. (IE nincs használva)

    Nem az a drága, ami sokba kerül, hanem az, ami utána nem válik be...

Új hozzászólás Aktív témák