Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • Piera23

    tag

    válasz boogie84 #44689 üzenetére

    Ezt mondom, hogy ha most IDE módban van és nem AHCI-ben, akkor ez az oka az alacsony értékeknek. Nekem nem is lehet AHCI-be tenni, de ha neked abban volt korábban és most nem, akkor ez a magyarázat. De ne állítsd át kapásból, mert úgy nem fog elindulni a gép!! Alap helyzetben eleve úgy kellene instalálni a Windowst, de idézek egy leírást mástól: CSAK saját felelőségedre használd, esetleges adatvesztés tudatában!!!

    "6. SATA IDE módban telepítettem a Windows 7-t, utólag át lehet állítani SATA AHCI módra?

    Igen, de biztonsággal csak akkor, ha nem telepítettél Chipset/INF- vagy külön IDE drivert. Ezekben az esetekben lecserélődik a Windows 7 alap IDE drivere és ezek konfigurációja is megtörténik, külön konfigurációs fájlok és több/számos registry kulcs módosítás formájában. Ebben az esetben az alábbiakban leírt módszer nem garantálja, hogy a rendszer el is fog indulni avagy hibátlanul fog működni.

    # Start, keresőbe írd be, hogy regedit és enter
    # Navigálj el az alábbi kulcsig
    HKEY_LOCAL_MACHINE\System\CurrentControlSet\Services\Msahci
    # A jobb oldali panelon található Start nevű elemen duplaklikk és módosíts az értékét 0-ra
    # Indítsd újra a gépet, azonnal be kell lépni a BIOS-ba, megfelelő menüpontban állítsd át a SATA üzemmódot AHCI-re és lépj ki a BIOS-ból a módosítások mentésével.
    # Ezt követően hagyd, hogy a Windows 7 elinduljon, fel fogja ismerni újra az eszközöket(ODD/HDD/SSD), ez percekig is eltarthat, várd ki türelmesen, majd újraindítást fog kérni a rendszert, amit tegyél meg"

Aktív témák