Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • AI

    tag

    válasz Andie #374 üzenetére

    Van egy 4mm-es Alpha Flobert stukkerem for sale. 60k körül van az új ára...

    [Szerkesztve]

    42

  • I_Am

    veterán

    válasz Andie #374 üzenetére

    Mail ment, csatolt word doksival. ;)

    Ha teszed ami a célod, akkor arra vagy hivatott az életben.

  • I_Am

    veterán

    válasz Andie #377 üzenetére

    A gázpisztoly ha csak tartani akarod, nem engedélyköteles, viszont ha viselni szeretnéd akkor igen. Az engedély 2.500.- Ft-ba kerül és csak annyit kell tenned, hogy a megvásárolt fegyvert beviszed a rendőrségre, majd kiállítják a számla és a személyid, valamint a fegyver sorozatszáma alapján a viselési engedélyt a nevedre. (olyan lesz mint az ideiglenes kártyás személyi)

    Ha teszed ami a célod, akkor arra vagy hivatott az életben.

  • AI

    tag

    válasz Andie #377 üzenetére

    A megvásárlásához kell engedély, ha jól tudom, de nem vagyok képben mert amikor én vettem akkor még szabadon lehetett vásárolni. 4mm-es ólomgolyót lő ki, elég erősen. az 1200-es zsiga ajtaját például átviszi, személyesen próbáltam ki :) (aztán persze átkoztam magam, hogy hogyan lehettem ekkora farok, ugyanis a saját verdám volt)

    42

  • Varga Csaba

    aktív tag

    válasz Andie #380 üzenetére

    A te önvédelmi problémáidra ideális és relatíve olcsó megoldás lehet,egy: GÁZDEFENDER.

    Ez egy forgótáras gáz-riasztó revolver amelynek az elejére rácsavarható egy toldat ebből 15mm-es gumigolyó indítható vaktölténnyel.
    Ennek az energiája nem elegendő halálos sérülés okozására, viszont egy kicsit lelohasztja a támadókedvet, ha mégsem akkor még 5 db gázlőszered marad védekezni.

    A fenti eszköz megvásárlása nem engedélyköteles!! Otthontartani, szállítani szabad!
    Viselni (rejtve) viszont, ahogy már azt elmondták, csak engedély birtokában lehet!
    (viselés: testen rögzítve, rejtve)
    Nem rejtve viselni még engedéllyel sem lehet ugyanúgy ahogy a többi önvédelmi fegyvert sem. (Kivétel, ha az illető egyenruhában teljesít szolgálatot)

    Üdv

    ''Egy haver mondta: ''szerintem a linux egy nagyon szar windows'' by Mefistofeles''

  • Varga Csaba

    aktív tag

    válasz Andie #384 üzenetére

    Inkább töröljék egy hozzászólását, minthogy valami rendőrféle tartson nála házkutatást.

    A topikból való kitiltásról szó sincs!!

    A segítő szándék vezérelt nem akarok én senkinek sem ártani!

    Az egybeszerelt flóbertöltény úgy néz ki mint egy riasztólőszer csak az elejébe gyárilag egy ólomgolyó van szerelve.

    Az elöltöltős flóberteknél (revolverek) a dob elejébe kell betölteni az ólomgolyót, mígy a golyó kilövését a hátulra betöltött vaktöltény végzi.

    A Keserű Müvek kihasználta a joghézagot és ezért tudja továbbra is árulni a NEM EGYBESZERELT tölténnyel működő flóbert revolvereit.

    bővebb info
    Bővebben: link

    ''Egy haver mondta: ''szerintem a linux egy nagyon szar windows'' by Mefistofeles''

  • AI

    tag

    válasz Andie #387 üzenetére

    Annyit még hozzáfűznék a témához, hogy pl. egy gázpisztollyal adott esetben csak még jobban felidegesíted a támadót.
    Például ha este elkapnak és nincs nálad stukker, akkor csak simán elszedik a pénzed és mondjuk kapsz még 1-2 fülest oszt jóvan.
    Viszont ha elkezdesz gázpisztollyal hadonászni akkor keresztben nyomják le a torkodon és még jól el is vernek. Ha viszont van egy jó stukkered, elég egy figyelmeztető lövés és egyből meggondolják hogy érdemes-e tovább basztatni téged.

    42

  • Varga Csaba

    aktív tag

    válasz Andie #387 üzenetére

    ''És mondd, hol lehet ilyesmiket ''nézni'' ?''

    Bármelyik erre szakosodott üzletben (fegyverboltban)
    Ha nem vagy árérzékeny bárhol, ha számít az árkülönbség akkor pl Keserű Müvek, vagy Gunbox, vagy ahol olcsóbb ugyan az a modell..
    Vegyél egy Kaliber-t biztos hogy találsz benne pár hirdetést a boltoktól...

    Nem kell hozzá engedély:
    - Megvásárlás, hivatalos boltban.
    - Otthon, szekrényben tartás.
    - Otthon, betörö ellen védekezéskor használat.

    Határeset:
    - Táskában tartás, töltve.
    Elvileg nem számít viselésnek igy nem engedélyköteles.

    - Kocsi kesztyütartóban tartás.
    A gépjármű utas ill csomagtere elvileg nem közterület, így ott sem engedélyköteles.

    - Utcán, támadás elleni védekezéskor. (ököllel, késsel támadnak)
    beleköthetnek mondjuk abba, hogy ha volt elég időd arra hogy előszedd a táskádból a flintát, akkor el is menekülhettél volna...
    Nem a legtisztább eset ezért ne vegyél arra mérget, hogy egy ilyen szitu után nem lesz egy pár nehéz éjszakád + nappalod (bíróságon).
    Kicsi az esély de nem kizártható..

    - Autómat akarják elvenni, ezért én kilövök az ablakon
    Elvileg a vagyonod megvédésére nem biztos hogy használhatnád (jogilag), mert ugye ezek önvédelmi eszközök és pl az autódat ellopó tolvaj bajosan támadhat meg téged az erkélyen...
    Figyelmeztető lövést viszont leadhatsz kedvedre azon semmi sem múlik.

    - Meglátok valakit, akit attrocitás ér, és a segitségére sietek, a fegyver használatával elkergetem a támadókat
    Ez állampolgári jogod és kötelességed....
    Ezért baj aligha érhet...
    Csak ne a menekülő rablónak segíts :D

    Engedélyköteles:
    - Nadrágszijon hordás, takarva pulcsival, kabáttal.


    - Gáz használata a fenti esetekben
    - Gumibogyó használata a fenti esetekben
    az hogy mit használsz az megítélés szempontjából olymindegy...

    Fontos, mivel ezek önvédelmi eszközök így a hatótávuk is önvédelmi (pár méter) ezért ne akarj velük az erkélyről vagy 10 méterről önvédekezni...

    A határeset kérdésekben még segíthet neked gvass az index fórumán, ő a Kaliber magazin (fő)szerkesztője így meglehetőst kompetens az ügyben.

    ''Egy haver mondta: ''szerintem a linux egy nagyon szar windows'' by Mefistofeles''

  • AI

    tag

    válasz Andie #392 üzenetére

    Mennyivel tisztább lenne egy BFG-vel mászkálni! Akit azzal egyszer eltrafálsz már nem kellene tovább rugdosni hogy lennmaradjon :)

    42

  • Varga Csaba

    aktív tag

    válasz Andie #395 üzenetére

    Nem mindenki fegyverbuzi aki fegyvert tart vagy használ..
    Eléggé pejoratív ez a szóösszetétel..

    Vannak (köztük én is) akik a fegyvert, mint műszaki alkotást vagy sporteszközt tekintik nem, mint gyilkolási eszközt. De vannak műalkotásnak is beillő fegyverek:

    Bővebben: link
    Bővebben: link
    Bővebben: link
    Bővebben: link
    Bővebben: link
    Bővebben: link
    Itt van az összes kép:
    Bővebben: link

    Ha van kedved nézd meg őket... :)

    ''de ha elökapom a stukkert, és mind a 4 arcába priccentek, akkor már fordulhat a kocka...''

    Főleg ha arra is gondolsz. hogy arra ne lőjél amerre menekülni kívánsz, mert a gáz nem válogat...
    Az pedig megszívlelendő, hogy a legjobb védekezés a megelőzés, SOHA NE HAGYD, HOGY KÖRBEVEGYENEK!!!
    Elállják a menekülésed útját ill. hátul senkinek sincs szeme.

    Lehet nálad éleslőfegyver is, nem biztos, hogy ha körbevesznek négyen (késsel, bottal, nádihegedűvel.. :D) akkor sikeresen kivágod magad.

    Legjobb az pl. ha az előtt átmész a másik oldalára az utcának mielőtt elkezdődhetne a megközelítésed...

    Ha a kocsiból kirángatást akarod elkerülni ahhoz nem kell fegyver elég ha belülről lezárod az ajtókat, sokan már régóta ezt teszik..

    ''ha kilövöm a szemét a bogyóval?''
    Ha gázdefendert veszel akkor lesz egy revolvered 1 gumigolyóval és 5 gázpatronnal töltve.
    A golyóval testre lőjél (nagyobb, könnyebb eltalálni) a gázzal pedig arcra (nem kell céloznod elég ha rátartod)..

    De ha használni kell akkor ne habozz...

    Üdv

    ''Egy haver mondta: ''szerintem a linux egy nagyon szar windows'' by Mefistofeles''

  • Integra

    titán

    válasz Andie #398 üzenetére

    figy, fehér ember is legalább annyi gonosz van mint nem fehér ember
    az én konkrét esetemben fehér emberekkel gyűlt meg a bajom.

    [Szerkesztve]

    ...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

  • Varga Csaba

    aktív tag

    válasz Andie #398 üzenetére

    Bocs a késői válaszért, de eltűntek a könyvjelzőim..

    A csőtoldatos megoldás a gázdefender....
    A legjobb ha feltekered a toldatot megtöltöd a dobot 1 riasztó és 5 gázpatronnal, a riasztót az első lövési pozícióba forgatod és a toldatba betöltesz 1 gumigolyót.

    Ha action van akkor az elő lövés a támadó felsőtestére történjen max 2-3 méterről és ha többen vannak akkor használható a maradék 5 gáztöltény.
    Fesztelenített kakassal a fegyver biztonságosan hordható..

    A gunboxban valószínűleg alapos tájékoztatást adnak ha kéred a használat mikéntjéről..

    A combo elképzelés nem igazán működik, de kérdezz rá a boltban.
    (voltak próbálkozások 8mm gumigolyóval)

    Üdv

    ''Egy haver mondta: ''szerintem a linux egy nagyon szar windows'' by Mefistofeles''

  • Varga Csaba

    aktív tag

    válasz Andie #583 üzenetére

    Az önvédelmi gáz-riasztó fegyverre a !lakóhely szerint illetékes rendőrkapitányság! adhat ki viselési engedélyt. Büntetlen előélet és nagykorúság kell hozzá + kb. 2000 Ft illeték.

    Budapesten asszem a Teve utcában kell a kérelmet beadnod, de ha biztosra akarsz menni előtte hívd fel Őket.

    Tartásának még egy másik követelménye, hogy otthon kell legyen egy kellően zárható tárolóhely, ahol a fegyvert üresen, lőszertől elzárva tudod tárolni.
    Ez annó esetenként (főleg éleslőfegyvereknél) ellenőrizték.

    Az önvédelmi célú fegyvereket civil személy CSAK REJTVE!!! viselheti.

    Ruházaton kívül KIZÁRÓLAG EGYENRUHÁS SZEMÉLY viselhet lőfegyvert!!

    Andie:

    Gratula a vásárláshoz!
    Az eladó, nem tudom mennyige világosított fel, de egy valamire nagyon vigyázz!!
    Üresen ne SÜSD el a fegyvert!
    Bár a P22 nem volt roszz választás, de a riasztófegyverek zöménél használt gyenge spiáter silányságából adódóan egyiknek sem használ az üres csattogtatás.

    Ha üresen akarod feszteleníteni, akkor inkább két ujjal fogd meg a kakast és az elsütőbillentyü meghúzása után óvatosan ereszd vissza a kakast az ütőszegre.
    Ha így teszel, hidd el meg fogja hálálni.

    Ha gyakorolni szeretnéd az előhúzást és csőretöltés utáni elsütést, inkább egy darab gumit (faragott radírt) tegyél az ütőszeg fölé ütközőnek, így a kakas nem az ütőszeget csapkodja. (még az éleslőfegyveres IPSC versenyzők is így óvják a fegyverüket, tedd hát ezt te is).

    Ha meg lesz az engedélyed és viselni is szeretnéd a fegyvert, nem árt ha előtte egy kicsit gyakorlod az előrántást, felhúzást.
    Ha nem muszály ne viseld csőre töltve a fegyvert!
    Egy látványos előrántás felhúzás komoly visszatrettentő hatású is lehet, de a fegyverrel soha ne fenyegetőzz! Ha muszály használni, vedd elő és használd! Ha csak fenyegetsz vele előfordulhat, hogy a delikvens visszalő! Légy te a gyorsabb és előzd meg a fiaskót!

    ''Egy haver mondta: ''szerintem a linux egy nagyon szar windows'' by Mefistofeles''

  • Varga Csaba

    aktív tag

    válasz Andie #599 üzenetére

    Ha nem töltöd csőre a fegyvert (a töltényűr üres) akkor szükségtelen biztosítani a fegyvert.
    Erre csak a csőretöltött fegyver esetében van szükség, double action esetében, leeresztett kakassal és biztosítva, single action esetében felhúzott kakassal biztosítva (cocked and locked, M1911 amcsi módra viselve).

    A vaklőszert előre max a ''véletlen hangos ürítés'' esetében jöhet jól amikor az elövetett fegyverkezelési hibát nem kell a szobában megsiratnod :C :C.

    Ha önvédelemre szánod tárazz végig peppert és a úgy hozza szükség ne tétovázz vagy fenyegess!
    Mit kérdez az őrkatona?

    Állj, ki voltál?
    :D :D

    Angliába magaddal vinni a flintát szerintem bajos lesz mert ők perpillanat mindenféle fegyver és military (terepszín ruha) iránt fóbiások.
    Biztosra menni a Brit Nagykövetség felhívásával tudsz..

    ''Egy haver mondta: ''szerintem a linux egy nagyon szar windows'' by Mefistofeles''

  • ovw

    tag

    válasz Andie #716 üzenetére

    Szia,

    a lakóhelyed szerint illetékes rendőrkapitányságon kell bejelenteni.
    Ideiglenesen sem vagy Pesten sehova bejelentve?
    Akkor (ha ragaszkodsz a bejelentéshez) utazni kell sajna...

    De a tartáshoz nem kell bejelenteni semmit, tehát otthon tarthatod nyugodtan,
    ha utcára akarod cipelni, akkor sem hiszem, hogy úton-útfélen megmotoznának...
    Ha használnod kell ne adj isten, akkor is szabálysértés, és jogos önvédelem esetén
    szvsz megúszható a dolog.
    Természetesen nem akarlak a törvény megsértésére buzdítani, csak mint elvi lehetőség írtam. :))

    ''Jog és fegyver az állam tartópillérei'' - Justinianus

  • Varga Csaba

    aktív tag

    válasz Andie #716 üzenetére

    Kelleni éppeg nem kell, csak ha viselni szeretnéd...

    A kérdést illetőleg, meg passz..
    Én felhívnám a két kapitányságot és / vagy az ORFK illetékes osztályát, azok majd megmondják a frankót...

    De az, hogy ki kell venned 1 nap szabit az nagyon sanszos...

    ''Egy haver mondta: ''szerintem a linux egy nagyon szar windows'' by Mefistofeles''

Új hozzászólás Aktív témák