Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Integra

    titán

    válasz Varga Csaba #596 üzenetére

    fúú bocs hogy belepofázok, de már a múltkor is kiégette a szemem: szóval az muszáJ
    :)

    ...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

  • e.vid

    senior tag

    válasz Varga Csaba #596 üzenetére

    ''Tartásának még egy másik követelménye, hogy otthon kell legyen egy kellően zárható tárolóhely, ahol a fegyvert üresen, lőszertől elzárva tudod tárolni.''

    Ezt nem lesz nehéz teljesítenie, mert a gáz-riasztók nem lőszerrel üzemelnek. :)


    ''Ha meg lesz az engedélyed és viselni is szeretnéd a fegyvert, nem árt ha előtte egy kicsit gyakorlod az előrántást, felhúzást.
    Ha nem muszály ne viseld csőre töltve a fegyvert!''

    Előrántás gyakorlása az tényleg nem árt, de önvédelmi fegyvert jobb csőretöltve (P22-nél bebiztosítva) viselni, a felhúzás igen nagy időveszteséggel járhat, főleg egy megtámadott, felfokozott idegállapotban lévő embernél. Ezért mondják azt, hogy önvédelemre forgót.

    ''Egy látványos előrántás felhúzás komoly visszatrettentő hatású is lehet, de a fegyverrel soha ne fenyegetőzz!''

    Ha egy fegyver előkerül, akkor azt már használni is kell.

    [Szerkesztve]

    '' Ne félj a tökéletességtől! Úgysem éred el sohasem.'' - by Dali

  • Andie

    őstag

    válasz Varga Csaba #596 üzenetére

    Köszönöm az infókat és a tanácsokat!

    Nos, én Szegeden vagyok lakóhelyre bejelentve, bár már lassan 2 éve itt lakom Budán, albérletben. De mivel ennek hivatalosan semmi nyoma (még ideiglenesként sincs bejelentve), igy asszem a szegedi RFK-hoz tartozom, ugye? Tehát ott kell eljárnom, és a szegedi lakcimem (szüleim) lesz a fegyver mellé bejelentve, és ott kell ezt a zárható kazettát (nem nagy befektetés) elhelyeznem, ill biztositanom. Ha kell egyáltalán... kell? (végsö esetben megkérdem a jardon)

    P22 : vagy ahogy már azóta nevezem: Walter cimborám. Nem sütögetem üresen, az eladó részletesen elmagyarázta az ezzel járó esetleg sérüléseket. Egyébként nem reklám, de elég felkészültek a gunboxos fiúk, bár amig csak nézelődsz, addig hajlamosak félvállról venni a vevőt. Amint megvillantod a 40 rongyot a stukkerért, elökerül a fényes protkó. De ha nincsenek sokan az üzletben, addig is válaszolgatnak azért.
    Szóval nem csattogtatom, óvatosan engedem vissza mindig a kakast, ha nincs bent golyó. Az előrántást már gyakoroltam, egészen kézreáll, és aki már látta Waltert, tudja, elég rémisztö kialakitása van (kicsit komolyabb, férfiasabb, mint pl azok a kis 6lövetüek, amik inkább marokfegyvernek tüntek nekem). A radiros tippet köszi, ez nem jutott eszembe! A hátrahúzás, kibiztositás már megy, igaz kicsit szorul a biztositó kallantyú (hogy hivják ezt szakszerüen?), de gondolom majd bejáródik. Ha meglesz rá a zengedélyem, akkor úgy terveztem, hogy felülre 1 riasztót, alá pedig peppereket pakolok. Igy elsöre esetleg elriasztásra is alkalmas a cucc. Ha meg nem használ a szép szó, fél mp múlva már megy is a paprika az arcukba.

    Egyébként lehet ezeket külföldre vinni? Pl ha 3 hónapra Angliába megyek, akkor vihetem magammal? Be kell jelenteni? Valami spéci dobozba kell rakni? Vagy hogyan megy ez? Nem volna jó kitenni magam Londonban az elsö pillanatokban egy nagy macerának, netán gyanúsitgatásnak...

    Samsung Galaxy A50 - Samsung UE46D6100 - BNet Tag: Andie#2999

Új hozzászólás Aktív témák