Hirdetés
- Xiaomi 14T - nem baj, hogy nem Pro
- Google Pixel topik
- Mobil flották
- OnePlus 15 - van plusz energia
- Poco F7 – bajnokesélyes
- Hat év támogatást csomagolt fém házba a OnePlus Nord 4
- iPhone topik
- Így változik a Galaxy A37 és A57 kamerája
- Samsung Galaxy S23 és S23+ - ami belül van, az számít igazán
- Magisk
Új hozzászólás Aktív témák
-
rokefeller
senior tag
A régi yumex jó volt, az új szerintem nem jó kvázi semmire.
Indoklás:
1. Az új elképesztően lassú, a packagekit is gyorsabban befrissíti a metát mint a yumex
a packagekitet elsőre nem tudtam mérni, de olyan 40 másopercre saccolom, ami mondjuk totál szégyen, a yumex viszont kemény 67 másodpercig indul, onnan hogy beírtam a root jelszót. A packagekit másodikra azonnal működik, a yumexnek másodszor elég kb 25 másodperc
2. nem lehet egyszerre filterezni és szűrni
3. nem lehet sorrendezni semmilyen listát
4. a filter random kifagyNamost innentől kezdve a yumex funkcionalitása egyetlen dologgal tud többet, éspedig hogy lehet vele a tranzakciókat piszkálni, ami köszi, hurrá, de szerintem az egész új gui egy bazinagy regresszió az előzőhöz képest. Ha csak csomagnév alapján akarok telepíteni, vagy eltávolítani, arra jó a PackageKit-gui is, meg a yum pláne.
Amit szerettem a yumex-ben, az az hogy az elszemetelődött rendszert lehetett vele kipucolni. Le tudott az ember szűrni úgy hogy telepített csomagok, és azokon belül ha nem is rendes sorrendezés méret szerint, de legalább kategóriák.
De tényleg, a mostani yumexet a tranzakció menedzsmenten kívül mire lehet használni? Még a yum plugineket sem tudja ki/be kapcsolni.
Namindegy, a yumex miatt baromi mérges vagyok, ahelyett hogy követte volna a gui a yum fejlődését (sebesség, downgrade-ek, history, pluginek), ehelyett egy buta, de legalább még lassú is izé lett. Jó dolog újraírni valamit, de szerintem ez még bivalyf0s, nem package manager
Új hozzászólás Aktív témák
- Xiaomi 14T - nem baj, hogy nem Pro
- Milyen autót vegyek?
- Xbox tulajok OFF topicja
- World of Tanks - MMO
- HiFi műszaki szemmel - sztereó hangrendszerek
- Milyen RAM-ot vegyek?
- Úgy állhat le a 16 GB-os GeForce RTX 5060 Ti gyártása, hogy közben nem áll le
- exHWSW - Értünk mindenhez IS
- Békéscsaba és környéke adok-veszek-beszélgetek
- Pánik a memóriapiacon
- További aktív témák...
- Apple iPhone 12 Mini 128 GB Fekete 1 év Garancia Beszámítás Házhozszállítás
- ÁRGARANCIA!Épített KomPhone i5 14400F 32/64GB DDR5 RTX 5060 Ti 8GB GAMER PC termékbeszámítással
- ÁRGARANCIA!Épített KomPhone i9 14900KF 32/64GB DDR5 RAM RTX 5070 12GB GAMER PC termékbeszámítással
- LG 27UL550-W - 27" IPS / 3840x2160 4K / 60Hz 5ms / HDR10 / AMD FreeSync
- Dell Latitude Precision Üzleti gépek, 2-in-1 gépek, 3-11. gen.
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest
Cég: Laptopszaki Kft.
Város: Budapest




