Hirdetés
- Félő, hogy az okosszemüveg a szexuális zaklatók játékszere lesz
- Szívós, szép és kitartó az új OnePlus óra
- Limitálható, de nem kikapcsolható a YouTube Shorts mobilon
- Honor Magic8 Pro - bevált recept kölcsönvett hozzávalókkal
- Xiaomi 17 Ultra - jó az optikája
- Motorola Edge 70 Fusion – stílusosan főznek
- Honor 200 Pro - mobilportré
- Vivo X300 Ultra - tárcsázz, ha van rá keret!
- Poco F7 – bajnokesélyes
- Hivatalos a Poco X8 Pro Max gigantikus akkukapacitása
-
Mobilarena
Extrém tuning topic
Új hozzászólás Aktív témák
-
Gadza
csendes tag
válasz
Overlocker
#7982
üzenetére
Udv.Az enyem a gep (Asus Z170a alaplap), elmeselem hogy tortent ez.
Android studiohoz vettem,ami eleg lassu. Nem akartam tulhuzni,ezert egy Corsair h60as coolert vettem hozza,ami kb semmit nem er,de halk. Aztan kivancsisagbol megneztem meddig lehet(ne) huzni...
Az Asus-nak a tesztje egyebkent joval tobb hot termel,mint a CPU-Z, kozelebb van a prime95hoz.
Siman lattam 130Watt folotti teljesitmenyt a teszt alatt.
Szoval a Corsair H60al 4.85Ghz volt 4 magon az,ahol mar meghalt,szobahomersekleten.
Gondoltam, megnezem, nagyobb hutes mellett mit tud.
Meg mindig a H60-al nyitott ablak melle raktam, -15fok-ot szivott.
5050Mhz ment neki 4magon, de...
Az Asus tuning programja koronkent emelgeti az orajelet,idonkent ujraindul. Aztan egyszer csak nem indul ujra tobbet,hanem meghal. Megpedig azert,mert a BCLK-t egyszer csak 680Mhz-re allitja.Nem tudom miert.
Ugyhogy miutan meghalt, allitgattam kezzel.
Szoval a hideg levego mellett a H60-al kezzel beallitva 4.9Ghz-en a http://www.videocardbenchmark.net/ teszterevel 13382 pont, LLC nelkul,csak siman a szorzot 49re allitva.Es a cpu akkor is volt vagy 60fokos,
mert ez a cooler nem erre valo... De a cpu 60fokon 4.9en vitte a stressz teszteket es ez a lenyeg szerintem.
A lenyeg,hogy a H60 4.2-n mukodott halkan, azt siman vitte.Aztan vettem egy Corsair H110i Gtx-et.
Szobahomersekleten, +0.60V offset, Level 3 LLC (1-7ig van,100-15%) 4.85ghz stabil CPU Z-vel, meg ugy hasznalhato is egesz nap, max 1.42volt,de inkabb alatta.
Persze a prime95ot nem vagyok hulye futtatni ilyen orajel mellett.Azzal mar 4.6nal 83fokos a legerosebb stresszteszten.De ha lud,legyen kover.Most rendeltem Coollaboratory Liquid Ultra-t,fogok egy borotvapenget es jon a de-lid.
Sosem csinaltam meg ilyet, vagy osszejon vagy elkurom a cpu-t es akkor veszek egy masikat. De a kivancsisag hajt.Egyebkent napi szinten 4.6on hasznalom offset -0.05volttal, minden mas beallitas a gyari, es igy prime95 stabil,akarmeddig, 78-83 fok korul a legnyuzosabb stresszteszten.
A fontos, hogy a H110gtx mar 4.6Ghz-en mukodik halkan a 4.2 helyett.Teljes terhelesen 800RPM Fan speed. 10% +orajel miatt vettem meg,ennyit megert.
A delid utan 4.7 vagy 4.8ra akarom allitani, amivel eppen 85fok alatt lesz a prime95on max stressz teszten.
Tobbet nem koltok ra.OFF:
Egyebkent ez az egesz arra a tapasztalatomra emlekeztet,hogy van nekem egy Volvo S70 T5,1998as kiadas.
2.3Turbo, gyarilag 240lovas.1430kg,ugyhogy nem sok ellenfele van az uton,meg 2016ban sem.
Van hozza program, lehet flash-elni az ECU-t.(tunerpro).
Kb 275lora/400Nm lehet huzni gyari alkatreszekkel. Ezzel is elmegy 260km/h-t vegre,erolkodes nelkul.Tudom
Aztan ha kell tobb teljesitmeny,csereld le a kipufogorendszert (400ezer a minosegi+50ezer a leomlo) Igy mar akar 300lo.
Lehet nagyobb turbot rarakni ezek utan, ami legyen igenyektol fuggoen 150-350ezer. Persze ehhez mar cserelni kell az injektorokat,legtomegmeronek nagyobb haz kell, komolyabb uzemanyagszuvattyu.
350lo limitnel vagyunk... Csereljuk ki a hajtokarokat is (100-300e). 400-450lo most a limit. De 3000RPM alatt gyenge mint a sz...r a nagyobb turbo miatt. Dugattyukat is csereljunk (300ezer). 500lo felett vagyunk. Na ,itt mar elkezd repedni a hengerfal. Igaz, cserelheto.Darton sleeves. Jah,hogy a valto is kezd itt mar szetmenni. Cryo treatment.
Mindenesetre jobb szorakozas, mint a PC... ha mar tuning
Új hozzászólás Aktív témák
- Kodi és kiegészítői magyar nyelvű online tartalmakhoz (Linux, Windows)
- BestBuy topik
- Kormányok / autós szimulátorok topikja
- Assetto Corsa EVO
- OLED monitor topic
- Elektromos autók - motorok
- Autós topik
- Házimozi haladó szinten
- Idén télen jön a most bemutatott Metro 2039
- SONY LCD és LED TV-k
- További aktív témák...
- Motorola Edge 40 / 8/256GB / Kártyafüggetlen / 12Hó Garancia
- Keresek Galaxy S21/S21+/S21 Ultra/S21 FE
- 32GB DDR4 so-dimm laptop RAM 3200MHz 2666MHz
- Bontott 0perces MacBook Air 15" M4 10C/10G 16GB 256GB Gar.: 1 év
- ÚJ HP EliteBook 6 G1a Ryzen 5 PRO 230 4.9GHz 32GB DDR5 1TB FHD+ 16:10 már jobbik kijelző, gar 2028
Állásajánlatok
Cég: Laptopműhely Bt.
Város: Budapest


