- Milyen okostelefont vegyek?
- Honor Magic V5 - méret a kamera mögött
- Yettel topik
- Xiaomi Mi 8 - így csinálunk csúcsmodellt Mi
- iPhone topik
- Fotók, videók mobillal
- Sony Xperia 1 VII - Látod-e, esteledik
- Samsung Galaxy A56 - megbízható középszerűség
- Samsung Galaxy S25 - végre van kicsi!
- Samsung Galaxy Z Fold4 - egyre megy, honnan nézed
Hirdetés
-
Mobilarena
A Microsoft Excel topic célja segítséget kérni és nyújtani Excellel kapcsolatos problémákra.
Kérdés felvetése előtt olvasd el, ha még nem tetted.
Új hozzászólás Aktív témák
-
Mutt
senior tag
válasz
-Mike- #16000 üzenetére
Hello,
Többen is dobtak be jó megoldásokat, én is csináltam egy változatot rájuk. Innen letölthető.
A tökéletes DARABTELI (COUNTIF) megoldás helyett azonban egy array (tömb) képletet használtam, mivel rövidebb annál. Pl. a skandinávnál (7 szám esetén már elég látványos).
DARABTELI változat:
=DARABTELI(C2:I2;$J$1)+DARABTELI(C2:I2;$K$1)+DARABTELI(C2:I2;$L$1)+DARABTELI(C2:I2;$M$1)+DARABTELI(C2:I2;$N$1)+DARABTELI(C2:I2;$O$1)+DARABTELI(C2:I2;$P$1)Array változat:
{=SZUM(DARABTELI(C2:I2;$J$1:$P$1))}Az array változat pont úgy működik mint a normál, csak nem egy értéket, hanem egy tömböt add vissza.
pl. {0;1;1;0;0,0;0} ami azt mondja hogy a második és harmadik húzott számot eltaláltuk, a többit nem.
Ezeket már csak össze kell adni a végeredményhez.A skandinávnál mivel lehet a gépi és kézi-húzásban is találatunk, ezért ott lehet számolni mindkettőre a találatokat. Vagy a képleteket összevonva egy oszlopban (a példámban S) számolni és kiválasztani a jobbat.
A Jóker-en biztos van rövidebb megoldás, de rövidítve leírom hogy mit alkottam:
1. Összefűzöm (a &-jel lehet használni az ÖSSZEFŰZ függvény helyett) előbb az utolsó 2 számot, majd összehasonlítom a szintén összefűzött 2 referencia (tipp) számokkal. Az eredmény vagy IGAZ vagy HAMIS lesz (1 vagy 0 számokkal).
2. Az eredményt szorzom 2-vel, hogy tudjam ha 2 találatom van. Az eredmény lehet 0=2x0 vagy 2=2x1.
3. Összefűzöm a 3 utolsó számot és a 3 refernciát, szintén összehasonlítom és az eredményt szorzom 3-al.
4. Ezt végigcsinálom 6-ig.
5. A kapott számokból kiválasztom a maximumot, így tudjuk meg hogy mennyi volt a maximális egyezés.üdv.
-
Excelbarat
tag
válasz
-Mike- #15998 üzenetére
Gyors megnéztem a skandit a táblázatban és úgy érzem még magyarázatra szorul.
"Skandinál (7esnél) is van egy kis gáz mert azt kétszer húzzák így a kihúzott számok egy sorban kétszer szerepelnek, 2*7 azaz 14.". A 14 számból tényleg van ami 2x szerepel de van olyan is ami 1x! akkor most hogyan is működik? a legegyszerűbb az ha elmondod hány számot kell tippelni és az hogyan viszonyul a kihúzott számokhoz (magyarán mikor lesz egyes, kettes vagy nem tudom itt mik vannak, de mikor nyersz....) remélem érhető volt, hogy mik a kívánalmak
én ma már nem tudom befejezni, holnap szövegértés vizsga utána majd nekiugrok ha senki nem oldja meg addig -
Excelbarat
tag
válasz
-Mike- #15992 üzenetére
Ha jól értettem így gondoltad:
[lottók]
érdekes ha beírsz egy egy telitalálatot pl jokernál elég sokszor kijön a telitalálat, látszik h gép keveri
jó játszadozást
mindez nem jöhetett volna létre Delila_1 ötletei nélkül
(a találataid számát gyakorisággal határoztam meg ezt lehet máshogy is nekem ez a megoldás tetszett, de ha van egy könnyebb, gyorsabb megoldás rá várom az ötleteket)Ui: azt hiszem a héten még játszok is egy már nyerő kombóval az ötösön
ha minden igaz célértékkereséssel meg is oldható hogy melyik az a kombó ami a legtöbbet nyert
-
Delila_1
veterán
válasz
-Mike- #15986 üzenetére
Az 5 számot az N1:R1 tartományba írva a képlet Q2-től lefelé
=DARABTELI(L2:P2;$N$1)+DARABTELI(L2:P2;$O$1)+DARABTELI(L2:P2;$P$1)+DARABTELI(L2:P2;$Q$1)+DARABTELI(L2:P2;$R$1)
Szerk.: Feltételes formázást is adhatsz az L2:Psok tartományra. A képlet
=VAGY(L2=$N$1;L2=$O$1;L2=$P$1;L2=$Q$1;L2=$R$1)
Új hozzászólás Aktív témák
Hirdetés
- Hardcore pizza és kenyér topik
- A lemondást javasolja az Intel vezetőjének Donald Trump
- Lopakodva befutott a Radeon RX 9060
- Kés topik
- Star Trek
- OLED TV topic
- PlayStation 4
- Tőzsde és gazdaság
- LordAthis: Ismét egy "Idióta" A.I. Projekt, hogy meglovagolja az aktuális trendeket...
- Androidos tablet topic
- További aktív témák...
- Windows, Office licencek kedvező áron, egyenesen a Microsoft-tól - Automata kézbesítés utalással is!
- Assassin's Creed Shadows Collector's Edition PC
- Jogtiszta Windows - Office & Vírusirtó licencek- Azonnal - Számlával - Garanciával - Nint.hu
- Kaspersky, BitDefender, Avast és egyéb vírusírtó licencek a legolcsóbban, egyenesen a gyártóktól!
- Számlás!Steam,EA,Epic és egyébb játékok Pc-re vagy XBox!
- Eladó szinte karcmentes Samsung S21FE 5G 6/128GB / 12 hó jótállás
- LG 27GS60QC-B - 27" Ívelt - 2560x1440 - 180Hz 1ms - AMD FreeSync - Bontatlan - 2 Év Gyári Garancia
- Huawei Nova Y70 128GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
- Bomba ár! Lenovo ThinkPad T490s - i5-8GEN I 16GB I 512SSD I 14" FHD I Cam I W11 I Gari!
- Fujitsu LIFEBOOK E449 i5-8250U 8GB 256GB 14" FHD 1 év garancia
Állásajánlatok
Cég: FOTC
Város: Budapest