Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • sb

    veterán

    válasz SunMount3r #51673 üzenetére

    Szerintem túlgondolod ezt az egészet. (Tudom mert én is túl szoktam. :D) Sajnos tökéletes megoldás nincs, nem is nagyon volt soha kb. Viszont a 90-95%-ot meg szinte "bármi" hozza eltekintve pár átmeneti új feature-től. Sajnos most épp van némi lemaradás 4K, HDR, HDMI ügyben, de azért már erre is van megoldás.

    Konkretizálva:
    PC-n igpu-val nagy részük elvérzik a HDMI-n még ma is. Dvga vagy arm oldalon ha ez megvan akkor is kérdéses, hogy milyen jel megy ki. Tudtommal 24p-ben eleve alig van (vagy nincs is?) TV ami 4:4:4-et fogadna, 10 bit megintcsak kérdéses... Előbbitől a kraftos dvga-val való skálázgatás veszti el szinte teljesen az értelmét a subsamplinget úgyis a TV korrigálja majd. Marad scaler oldalon a forrás méretezése de egyrészt szvsz erre is egészen jók a TV-k (mivel elég régóta rá vannak kényszerülve saját scalingra), másrészt itt meg a forrás minőség lesz sokkal meghatározóbb. Gyanítom ha a tökéletes megoldást keresed akkor nem f*s 720p anyagokat fogsz kiküldeni. Azon a csoda sem segít. :D A 4k, 10bit, HDR-nél meg ez is elveszti az értelmét...
    És akkor itt vannak még a bónusz kérdések: 24p, hang, stb... még ezzel is akad gond manapság.

    Ehhez képest a megfelelő lap+igpu, arm cuccon (vagy TV beépített playerén) ráböksz a play gombra és a nagy része mégis kijön a dobozból mindenféle trükközés nélkül. Ami nem azért meg ha megfeszül az ember kb. akkor se fog.
    Maradnak még az sw-s bugok, néha ugrál, lefagy, stb... de ez szintén adott minden platformon. Hazudik aki azt mondja nem. Ettől még lehet problémamentes a mindennapokban. Ritkán meg változatos gondok miatt felforr az agyvíz és 3 napig szerelni kell, hogy újra menjen az ami addig is ment. :)

Új hozzászólás Aktív témák