Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • trigorin

    aktív tag

    Ismét kezdtem egy játékot a korábbi, vesztes játékommal azonos beállításokat használva, vagyis Róma, small continents map, Prince fokozat.

    Egy földrészre kerültem Gandhival, hamar elindult az Open Borders és Research Agreement egyezmények sora. Az egész játék alatt nagyon békésen megvoltunk egymás mellett. Sőt néha még kért is tőlem Goldot, nyilván problémái voltak a boldogsággal a birodalmában, azt is megadtam neki. Úgy egészében véve elhatároztam, hogy igyekszem békés lenni a játék során. Még akkor is türtőztettem magam, amikor hamar kiderült, az indiaiak rágyúrtak a kulturális győzelemre: a játék felénél már három kimaxolt policy-jük volt.

    Amikor meglett a szükséges technológia, felfedeztem a világot. Az arabok és az aztékok rendesen belakták a maguk kontinensét, az oroszoknak már csak az utolsó vergődését láttam (na ott volt egy rövid megingás a pacifista hozzáállásomban, de még a tengeren voltak az egységeim, amikor Katalin cárnővel békét kötöttem), aztán a Siam birodalom is eltűnt a bolygóról.

    Egyébként mindenki békés volt velem, általában véve elismerték a gazdaságom, némelyek még a katonai erőm is tisztelték. Nem pontosan értem, miért. Nem voltam gyenge gazdaságilag, de azért négy várossal nehéz hosszú távon versenyben maradni a kétszer-háromszor nagyobb birodalmakkal. A haderőm meg szerintem rendesen elmaradt a nagy hódítókéhoz képest. Igaz, úgy tűnik, az AI lusta felfedezni más kontinenseket. Bár meg kell hagyni, mind az arabok mind az aztékok gyártottak hajókat, előbbi még szaladgált is az óceánon fel és alá más birodalmakba kukucskálni.

    Nekiindultam egyszerre a diplomáciai és kulturális győzelemnek, mondván, valamelyik csak bejön. Idővel elértem én is a három kimaxolt society-t, Gandhi időközben felhagyni látszott a hasonló törekvéseivel, talán rájött, nem tudja befejezni vagy más dolga akadt. Emellett elkezdtem gyűjteni a lóvét a városállamokkal való szövetkezéshez és megépítettem az UN-t is.

    Időközben mind az arabok mind az indiaik felkértek egy aztékok elleni háborúra. Mint addig is, ezekben az esetekben is kívül maradtam a konfliktuson. Bár azt tudtam, hogy pontszámban vezetnek, tőlem, a második helyezettől is vagy négyszáz ponttal elhúztak, nem vettem észre, hogy a játék a végéhez közeledik. Nyertek is a nyavalyások.

    Kíváncsiságképpen visszatöltöttem a legutóbbi játékállást, ez valahol a 450-ik körnél indult. Azonnal rávettem az arabokat, hogy támadjuk meg az aztékokat, hátha összejön. Mondta, tíz kör és mehetünk. Kis seregemmel partra szálltam az aztékoknál. Felhagytam a korábbi pacifizmusommal, mindjárt egy atomot is ledobtam valamelyik városukra. Visszahoztam a játékba a két diszkvalifikált civilizációt, de semmi jelentős eredményt nem tudtam elérni, a pontszámbeli fölénye stabilan megmaradt az aztékoknak.

    Érdekesség, hogy az indiaiak, talán látva, mint alakul a nemzetközi helyzet, ismét rácuppantak a kulturális győzelemre, és ez alatt a rövid idő alatt kimaxolták a negyedik society-jüket is.

    Egyszóval a második játékomban sem tudtam nyerni Prince fokozaton.

    Szidják az AI-t elég rendesen más fórumokon, egyenesen gagyinak és inkompetensnek nevezik. Én nem így látom. Szerintem tud győzelmi feltételekre játszani (l. Gandhi) és tud másokat meggátolni a győzelmében (l. korábbi játékom, amikor a rómaiak azért foglalták el sorban a városállamokat, hogy ne jöjjön össze a diplomáciai győzelmem). Még a seregek mozgatásában és a csatákban sem látom annyira hülyének. Lehet, a helyében kicsit elővigyázatosabb lettem volna, a hajóit bevetettem volna az általam megszállt és nyomás alatt tartott partszakasznál, bár alapvetően nem voltak komolyabb veszteségei, ráadásul megint tudott egyszerre két fronton harcolni, és válaszolt is a lépéseimre (például a bombázóm aktivitására egyszer csak megjelent egy légelhárító üteggel és egy kör alatt csendet teremtett). Olyanokra is figyelt, hogy a tankjával lövés után legalább a destroyerem hatósugarából kikerüljön. A workereit tényleg hagyta tűz alatt lébecolni, ez mondjuk butaság, de azért együtt lehet élni a jelenséggel.

    Bugok azért még vannak a játékban. A győzelmi helyzetet mutató képernyőn a rám szavazó városállamoknál fals számot mutatott, noha a végösszeg helyes volt. A térképen pedig a Carrier almenüjét a benne lévő egységek számával két helyen is ott hagyta a térképen. Biztos lesz patch. Ezekért nem vagyok mérges, összességében nagyon élvezetes és szerintem korántsem picsakönnyű a játék.

Új hozzászólás Aktív témák