Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Ripper17

    tag

    válasz kavik #15111 üzenetére

    nyugodtan kérdezz, annyira mély RF gondolatok nincsenek a CCNA wifiben, csak elsőre ijesztő, aki még nem tanult ilyet :)

    én azt gondolom a wifi inkább afféle "kitekintő" tudás, de mind itthon, mint a környező országokban a WAN-LAN-WLAN triót látom egyben kezelve mint "network engineer". A security szerintem egy külön track, ahány helyen dolgoztam eddig inkább az erős routingos kollegáktól várták el.
    Az átalakítás miatt én most a CCNA wirelessre megyek rá (az R&S le is jár lassan, kell a hosszabbítás), illetve még CCNPből a WIDESIGN-t akarom tolni márciusig, a conversion tool szerint annak van még értelme, a core vizsgával kiegészítve érni fog valamit. Az aktuális CCNP R&S-t szerintem nulláról kezdve már véleményes letoltni márciusig úgy, hogy érjen is valamit - de a tudás nem fog elveszni, szinte biztosan fog kelleni a routing és a switching is...

    Amire én most ráfeküdnék ha "jól" sehogy se jössz ki a variálásból de van szabadidőd rá az a network programability kérdéskör. Python, JSON, API-k, stb., ez biztosan elvárás lesz az új CCNA és CCNP-ben is, illetve a jövőben a szakmában. "python for network engineers" és hasonló dolgok.

Új hozzászólás Aktív témák