Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • afterburner_

    őstag

    válasz Kemten #4548 üzenetére

    epson sem túl időtálló , nem hiszem hogy ők is hosszabb távra tervezték. ráadásul láttam a nyomatjukat epson papíron epson tintával az office depotba, tényleg gyönyörűen nyomtatott, fél év múlva meg mikor újra láttam a tesztképet, már a fekete rozsdabarna volt és fakó az egész kép, holott fény sem érte direktben csak a neon :) mivel ezekhez a gépekhez nem a pigment tintát használják, hanem a dye-t, és kérdés hogy abból is milyet...
    ip7250-es inkább az L800-assal van egy súlycsoportban, csak annyi a különbség hogy jóval gyorsabb, epsonok sajnos nem a sebességükről híresek, aki mondjuk dolgozik , annak az epson nem egy jó választás, sok vevőm van akik vettek ilyen külsős epsont, és végül canonra váltottak . na meg a garancia is érdekes náluk... ezzel is volt egy kettő vevőm aki befürdött :(

    >>>>>>>> www.tintarendszer.hu <<<<<<<<

  • afterburner_

    őstag

    válasz Kemten #4550 üzenetére

    garit azt én is tervezem hogy kibővítem :) mert vannak olyan típusok a Canonnál is ami mondjuk egy L300-as szintű készülék, azok eleve nem drágák 15-20e Ft tintával feltöltve , és ott a nyomtató örökös, annyi hogy a fej az ami el szokott halálozni, de annak a cseréje meg nem nagy összeg. sok ilyet üzemeltetek, legalább szerintem közel 1000 db-ot, és van amelyikben van 40-50.000 oldal is . de aki átlag felhasználásra veszi, van hogy 2-3 évente jön vissza fejért, a kettő fejnek a cseréje meg 5000 Ft. ezeket a gépeket nem likvidálja a Canon, mert a fej meg a patron egyben van és ezeket csak ő gyártja hozzá.

    Az elavulásos dolog az a cserélhető tartályos gépeikre vonatkoznak, mert ott már tudják hogy sokan az olcsó tintával, patronokkal üzemeltetik ami nem nagy biznisz nekik, és átlagban 3 év ( + - 1 év ritkábban ) után jönnek a fejproblémák,de ezalatt annyit nyomtathatsz vele, amennyit csak akarsz . Még így is szerintem nagyon megbízható gépek, sebességben is, és nyomtatási minőségben is. Csak ha cserélhető patronost vesz az ember ezzel számolni kell :)

    Epson engem is megkeresett azzal hogy áruljam a termékeit, elég jó jutalékkal, ami kb 30% átlagban. csak mikor feltettem a kérdést hogy oké hogy van rá az a garancia, 1 vagy 3 év, de utána ha bedöglik, akkor ? én esetemben be tudom számítani a kellékeket amik a nyomtatóhoz vannak, egy új készülékbe, ciss esetében fel lehet használni a régi tartályokat egy újhoz, stb, így akkor máris olcsóbb az új készülék, Epsonnál meg ha elromlik , akkor kuka, vagy lehet javíttatni de arra garit onnantól kezdve nem vállalnak ( pl egy vevőm emiatt tért át idén Canonra, 16000 Ft lett volna a panelcsere az L300-as Epsonhoz ) meg volt olyan is aki 10.000 oldal után vitte vissza garba és azt mondták neki hát bocs de erre így már nincs gari, mostanában nem tudom mennyi az oldalgarancia náluk.

    A cisshez tudok hosszabb csövet adni, ez nem gond, bár ha nem nyomtatsz annyit akkor a reset chipes tölthető megoldás szerintem stabilabb, otthoni felhasználásra bőven elég.

    Fakulás terén nekem az a tapasztalatom hogy Canonnál papírfüggő , van olyan papírom ami nem fakul és 4-5 éves a kép rajta , csak már nem gyártják itthon, de próbálok behozatni belőle jövőre külföldről , de az biztos hogy a gagyi vízálló papírok azok mind fakulnak, ezt tapasztaltam . Epsonon viszont meglepődtem hogy kifakult, gyári tintával gyári Epson papírra, pedig már gondolkodóba ejtett a gyári tintájuk tesztelése, na de így már nem :DDD annyiért már akkor pigmentet lehet venni, amit bármire nyomva örökös , és vízálló , igaz ezt csak azt Epsonnal lehet kivitelezni :)

    >>>>>>>> www.tintarendszer.hu <<<<<<<<

  • afterburner_

    őstag

    válasz Kemten #4552 üzenetére

    utána újra 1 év gari ?:)

    >>>>>>>> www.tintarendszer.hu <<<<<<<<

Új hozzászólás Aktív témák