Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Jester01

    veterán

    válasz Lortech #900 üzenetére

    A const-nak annyi jelentősége van, hogy a string literal az const (csak olvasható memóriaterületen van). Tulajdonképp nem is értem, miért fordul le (-Wwrite-strings és akkor van warning). De próbálj csak meg beleírni, lesz szép segfault :K

    A szám/egyéb valóban nem volt feladat, de mivel egy tömböt indexelsz a beadott karakterekkel azért jó ha ellenőrzöd.

    Csak azért kötözködtem, hogy ha valaki meglátja azért tudja, hogy még lehet rajta mit csiszolni. Gondoltam, hogy neked nem okozna problémát ;)

    Jester

  • blaces

    tag

    válasz Lortech #900 üzenetére

    Lortech köszönöm a kódot. Igyekszem átjavítani. Bocs a késői reagálásért, de közben zh időszak is van, így elvagyok havazva. És szívesen várom a további kritikákat :)
    gets() függvényhez annyit, hogy nem csak suliban alkalmazák, hanem könyvekben is... az fgets-et csak megemlítették, példa feladat mindegyike a gets()-el volt. Úgyhogy az a link nagyon jól jött. A többi "hibát" meg megpróbálom még magam kijavítani, csak a könyveken és a prohardveren kívül nem tudok másra támaszkodni, és a ezek szerint a könyvek alapján is betanulom a nem ajánlott kategóriákat.

    Jester01 értettem, majd törekszem arra, hogy jó C programozó legyek :)

    Ismét kéne egy kis help. Google-val nem tudtam, hogy hogyan kell arra még rákeresni, hogy ha több for ciklust eggyé alakítani. Meg angolul sem kaptam értelmes találatot a havi cikluson kívül...

    for(i=1; i<=terfog; i++){
    for(j=i; j<=terfog; j++){
    for(k=j; k<=terfog; k++){
    if(i*j*k==terfog)
    teglatestek++;
    }
    }
    }

    , hogy ezt a 3 for ciklust kéne 1 ciklusba írni, vagy gyorsabb formába, amiatt nem kaptam rá pontot mert lassú..., próbáltam az alap tudásommal is papíron, de ötletem sincs. Mivel j és k az előző for ciklusból kapja az értékét...

Új hozzászólás Aktív témák