- Honor 200 Pro - mobilportré
- MWC 2026: csápolt a robot, majd dobott egy hátraszaltót
- Google Pixel 10a – évismétlés
- One mobilszolgáltatások
- Redmi Note 13 Pro+ - a fejlődés íve
- Brutális akkumulátort kaphat a Honor X80 GT
- Google Pixel topik
- Google Pixel 10 Pro XL – tíz kicsi Pixel
- Szívós, szép és kitartó az új OnePlus óra
- Fotók, videók mobillal
-
Mobilarena
I. Általános tudnivalók

1. Mielőtt kérdezel, olvasd el legalább a II. részben levő linkeket és semmiképpen se félj a Google-t használni!
2. Igen, lehet pénzt keresni vele de nem könnyű és kockázatos, ezt nem lehet elég sokszor hangsúlyozni. Csak akkor fektess bele, ha van játszópénzed, mert lehet, hogy egyik napról a másikra bukod az egészet és még egy jó nagy áramszámlát is kapsz a nyakadba.
3. A bányászat nehézségi szintje immár több éve olyan magasra emelkedett, hogy a videókártyák teljesítménye alkalmatlan profitcélú Bitcoin bányászatra, még "ingyen" árammal is. Amennyiben bányászatból remélsz számottevő profitot, több millió forintos beruházásra lesz szükséged, célirányú hardver (ASIC) vásárlására és specializált hosting megoldásra (lehetőség szerint valahol ahol Magyarországnál jóval olcsóbb az elektromos áram ára).
Új hozzászólás Aktív témák
-
Penge_4
veterán
válasz
ignorant
#8207
üzenetére
Már hogyne lenne köze? Valamilyen matematikai műveletet végez a processzor, mikor legenerál egy privát kulcsot, majd abból elliptikus görbe alapján hasheli a publikus kulcsot.
Felmerült már többször, hogy az ASIC-ok apró módosításokkal használhatók jelszófeltörésre is. Ebből gondoltam, hogy címgenerálásra is (sokkal hatékonyabban, mint egy univerzális CPU).
"A valoszinusege a cim utkozesnek olyannyira kicsi hogy joval nagyobb eselyed van megnyerni az 5os lottot tobbszor egymas utan."
De azt is minden héten megnyerné nem is egy ember, ha mind a 7 milliárd ember kapna 1-1 lottószelvényt.
Ha a Bitcoin komolyabban elterjed, akkor sok köré épült vállalkozás úgy fogja majd kukázni az "egyszer használatos" walleteket, mint amilyen intenzitással jelenleg blokkokat nyomtatnak a pénztárgépek.
Persze ez csak elméleti fejtegetés, mert mindenki biztos generált már le egy csomó olyan címet, aminek sosem látta a privát kulcsát sem és nem is használta csak mert alapból legenerálódott valami miatt és ha ezek valamelyikét mondjuk 5-10 év múlva legenerálja valaki más a világ bármely pontján az csak az övé marad, mivel az illető, akinek ugyanez legenerálódott évekkel ezelőtt nem jegyezte fel sehol a privát kulcsot.
Új hozzászólás Aktív témák
● Bitcoin adásvétel a topikban tilos!
- ThinkPad T14 Gen3 27% 14" FHD+ IPS i7-1255U 16GB 512GB NVMe ujjlolv IR kam gar
- AMD Ryzen 7 Gamer! Ryzen 7 5700X / B550 Aorus Elite/RX 6600 XT 8GB OC / 500GB M.2 SSD+HDD /700W/LED
- Ryzen 5 Gamer! Ryzen 5 3400G PRO / 16GB DDR4 / Nvidia GTX 1660 Ti 6GB OC / SSD+HDD / 600W /RGB LED!
- 6.Gen i7-es Gamer! Core i7 6700 / 16GB DDR4 / Nvidia GTX 1660 Super! 6GB OC / SSD+HDD /600W/FULLRGB
- 9.Gen i7-es Gamer! Core i7 9700K / 16GB DDR4 /Nvidia RTX 2060 Super! 8GB OC /500GB SSD+HDD/600W/RGB
- Dell Pro Plus 14 Core Ultra 5 238V 32GB 1000GB FHD+ TouchScreen ProSupport Plus gar: 2028.10.07
- GYÖNYÖRŰ iPhone 13 mini 128GB Midnight -1 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, MS3060
- Lenovo ThinkPad T590 15,6" - i5 8265U, 8-16GB RAM, SSD, jó akku, számla, 6 hó gar
- Lenovo Thunderbolt 3 kábel (4X90U90617)
- Új Asus Zenbook S14 WQXGA OLED 120Hz Ultra7 258V 32GB 1TB SSD Intel Arc 140V 16GB Win11 Garancia
Állásajánlatok
Cég: Laptopműhely Bt.
Város: Budapest



