Hirdetés
- Okosóra és okoskiegészítő topik
- iPhone topik
- Yettel topik
- Milyen okostelefont vegyek?
- Samsung Galaxy Watch6 Classic - tekerd!
- Baseus Inspire XH1 – nyomokban Bose-t tartalmaz
- Motorola G86 - majdnem Edge
- Visszatérnek a Samsung tervezte CPU-magok és GPU az Exynos 2800-ban?
- Telekom mobilszolgáltatások
- Samsung Galaxy S23 és S23+ - ami belül van, az számít igazán
Új hozzászólás Aktív témák
-
azzio
aktív tag
igen, nekem is nehéz volt mexokni, van egy szép színes periódusos rendszerem, amit 6.-os korom óta használok, és azon lantanoidák/aktinoidák vannak, úgyhogy eléggé érzékenyen érintett, amikor az egyetemi tankönyvekben ezeknek minden lehetséges variációját felleltem

de hát ez van...
egyébként úgy tudom, IUPAC bácsi kötelezővé tette a lantanidák/aktinidák csoportjelzők használatát...
(bár azt nem tudom, hogy mi köze az IUPAC-nak a csoportnevekhez... tudtommal azt azért találták ki, hogy az egyes - főleg szerves - vegyületek nevét konfigurációból, a konfigurációkat pedig névből elő lehessen számítógéppel állítani, a lehető legegyszerűbb algoritmussal. dehát ő mostmár a kémia fura ura, azt csinál az elnevezésekkel, amit akar
)
ez off volt?
-
azzio
aktív tag
a második bekezdéssel semmiképpen nem vitatkozék, de a harmadikkal sem
max. kiegészíteni tudnám, de most minek ragozzuk.
egyszer egy évfolyamtársam megpróbálta elmagyarázni, hogy a lantanidák és a lantanoidák két különböző csoportja a fémeknek. mondtam neki, hogy ÜL-FEXIK-KUSSOL, és csöndben maradt. asszem a 2. félévben már nem láttam egyszer sem. -
azzio
aktív tag
...lehet, hogy sérti, de én lantanoidákon és lantanidákon kívül tankönyvben láttam következetesen ugyanazokban a könyvekben többször is lantinidákat és lantinoidákat is. Amikor még vegyészmérnöknek tanultam (senki ne ijedjen meg, elpártoltam a pályától, bár a kémia szép dolog, csak volt más, ami jobban érdekelt).
Különben akár még értelmes dolog is lehet ez a bioshield, bár kötve hiszem, hogy az előállítási költsége magasabb lenne 300 Ft-nál. Pár éve divat volt a mobiltelefonokra ragasztható ''katicabogár'', ami valami hasonló elv alapján kímélte meg a földi halandót a káros sugárzás egy részétől.
Szóval én a magam szkeptikus módján hajladó vagyok adni a dolognak 1% esélyt arra, hogy kiderüjön róla, hogy legalább 1%-a igaz annak, amit elmondanak róla.
Mondjuk TV-shopban jól mutatna: ha most megrendeli tőlünk a BioShield 2000-t csak 79999 Ft-ért, öné lehet ez a gyönyörű 15''-os NoName® CRT képernyő, és ez a színes ceruzakészlet! Hívja most a 06-90-567-123-as, emeltdíjas telefonszámot, hogy biztonságosan ülhessen a világ legveszélyesebb sugárforrása elé!
Nem, marketinget nem tanultam...
Új hozzászólás Aktív témák
- LG UltraGear 27GS85QX-B Gamer Monitor! 27"/Nano IPS/2k/200hz/1ms/Freesync-Gsync/HDR400
- Philips Evnia 24M1N3200ZA Gamer Monitor!24"/IPS/FHD/165hz/1ms/G-sync-Freesync Premium
- Lenovo L27i-4A Monitor! 27"/IPS/FHD/100hz/1ms/Ultravékony Design/Fehér Szín
- AOC U27B3M Monitor! 27"/4K-3840x2160/VA/HDR10/Freesync-G-sync! Beszámítás/Csere!
- LG UltraGear 27GR93U-B Monitor 4K UHD 144Hz 1Ms
- Új, Aktiválatlan, iPhone 15 (128 GB) (rendelhető)
- ÁRGARANCIA!Épített KomPhone Ryzen 7 9700X 32/64GB RAM RTX 5070 12GB GAMER PC termékbeszámítással
- LG 55B4 - 55" OLED - 4K 120Hz 1ms - NVIDIA G-Sync - FreeSync Premium - HDMI 2.1 - PS5 és Xbox Ready
- Creative Sound BlasterX G6 7.1 USB külső hangkártya
- Dell Latitude 5290 i5 8350U, 8GB RAM, SSD, jó akku, EU bill., szép állapot, számla, 6 hó gar - 12.18
Állásajánlatok
Cég: Laptopszaki Kft.
Város: Budapest
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest



