- iPhone topik
- Honor 400 Pro - gép a képben
- Eurós árlista a Google Pixel 10 telefonokhoz
- Huawei P20 Pro - profit csinál minden fotósból
- Légies iPhone halvány színei
- Változó design, tekerhető lünetta: megjött a Galaxy Watch8 és a Classic
- Egyesíti a Google az Android és a ChromeOS rendszereket
- Megjelent a Poco F7, eurós ára is van már
- Itt az igazság a Samsung állítólagos Android Auto alternatívájáról
- Milyen okostelefont vegyek?
Aktív témák
-
NTonee
veterán
Akkor már mindegy.
Egyébként a bios file is kell rá, mert anélkül nem indítja el az írást, hanem bootolni kezd. Ha megtalálja a biost is a flash memórián, akkor kb. 10 percig se kép, se hang nem lett volna, majd egyszerűen újraindul. A hiba képernyőre írásához is kell a BIOS, így érthető, hogy nem írt semmilyen üzenetet. -
NTonee
veterán
Akkor valamit rosszul csináltál. Ez a módszer hibás BIOS javítására való!
4. Remove the battery, unplug the computer from the power.
5. Hold down: Fn+B or WinKey+B (On some new Acer Laptop's Fn+Esc and on some new Fujitsu Siemens Laptop's Fn+F)and while holding plug the computer in to power (do not plug the battery) and pres the power button.
6. Now you should hear the flopy drive working, hold the keys for a while and then let go.Így csináltad? Semmilyen boot managernek nem kell indulnia. Természetesen ez csak akkor működik, ha minden rajta van flash memórián, vagy floppyn, amit ott írnak.
-
Prego
senior tag
update: amikor bedugom a tápkábelt kikapcsolt állapotban, felvillan a üzem LED egy pillanatra. Lehet valamit fordítva dugtam vissza, szétszerelésnél csak a WiFi, bill, hangszóró, venti, monitor, tapipad bluetooth kábeleket húztam le a lapról. Tápegység és környékéhez nem nyúltam ...
-
BluEyes
őstag
Az adapterre rá van írva, hogy milyen hálózati feszültség-tartományban működik. Az én HP adapterem pl. 100-240V között, azaz a magyarországi 230V megfelel neki. 50-60Hz nem érdekes. Ha a tiéd is ilyen, akkor elég a fali dugót, vagy a komplett kábelt (ha bontható) kicserélni.
-
-
parandroid
félisten
Na álljunk meg egy szóra:
Celeron vs Pentium az nem ugyanaz, mint Celeron M vs Pentium M
A difi abból adódik, hogy 256kbyte vs 512kbyte esetében még rohadtul sokat számít az L2 cache, míg ellenben az, hogy 1MB vagy 2MB L2 cache, az a legtöbb alkalmazást már hidegen hagyja. Ezért nem volt különösebb teljesítménynövekedés a Pentium M szérián belül sem a Banias magról a Dothan magra váltásnál, hiszen csak a cache mérete nőtt duplájára, ellenben a fogyasztásban a Dothan javult, hiszen áttértek a 6nm-es technológiára. Aztán jött az 533-as rendszerbuszú Sonoma platformos Dothan a DDR2 memóriákkal, és ez már a teljesítményen is meglátszott,pedt, pedig a cache itt már nem változott.
Notebook azoknak (is) fantasztikus dolog, akik utálnak egy asztalnál ülni.Én pl munkaidőben egész nap ezt teszem, úgyhogy itthon már semmi kedvem hozzá. Ezt a posztot egy kagylófotelben elnyúlva írom, lábam a dohányzóasztalon, és sehol egy vezeték, amibe beleakadhatnék.
A táblázat helyett valami olyasmit ajánlanék, hogy
A legolcsóbb: Celeron M > Mobile Sempron
A legerősebb: Core 2 Duo > Turion X2
A legtakarékosabb: Core Solo ULV > Turion (MT)
A relációjelet próbáltam beapplikálni a kettő közé, mindenhol a több felé mutat, ami egyedül az árnál helyezi hátrányba az Intelt, takarékosságban és erőben is megelőzi az azonos kategóriájú AMD procikat (viszont sajnos minden kategóriában drágább is azoknál).
p -
parandroid
félisten
Az Intel új Core sorozatával kapcsolatban még egy megjegyzés: a 64 bites utasításkészleteket csak a Merom alapú procik képesek kezelni, a Yonah magosok még nem.
Az ár / irányzat táblázatot őszintén szólva nem egészen értem, ha az amire gondolok, akkor annyira elavult eredményt ad, hogy gyakorlatilag egy teljesen fals piaci képet tükröz (lévén a Pentium M egy teljesen kifutott technológia, és Athlon64-et sem igen találni már notebookban - szerencsére). Ha pedig legolcsóbb procit keresel a mátrixba, az még mindig a mobil Sampron lesz.
A fogyazstás / disszipációs részbe nem kotyogok bele, mert ahhoz még ennyire sem értek, de alapvetően jól hangzik.
A Celeron M Pentium M-hez képest kisebb teljesítményére vonatkozó mondatot még mindig túlzónak érzem.
Érdekes lenne még a fontosabb alaplapi lapkészleteket megemlíteni, amik még forgalomban vannak, ezek alkalmanként elég fontos tényezők lehetnek.
Ha az új processzoroknak még pontosan utánajársz, akkor a végére egy nagyon klassz kis cikk fog ebből kikerekedni.
p -
parandroid
félisten
''Celeron M
Variációk: Ultra Low Voltage (ULV) Celeron M, Celeron M
Leggyorsabb: Celeron M 383 (1.6 GHz)
Tulajdonságok: 512K - 1MB (512K a régebbi modelleken) Cache, 32-bit
Értékelés: A Pentium M olcsó, butított változata. Közepesen jók a képességei, mivel nem rendelkezik a Pentium M erőforrás gazdálkodó technológiáival. Többet is fogyaszt, az alkalmazások sem futnak olyan jól, az akkumulátor is jobban merül.''
Már a Sonoma alapú Celeron M-ek között is van 1,73-as, illetve már kaphatóak a Core Duo alapú 400-as sorozatú Celeron M-ek is.
Az erőforrás gazdálkodó technológia az igen energiagazdálkodási technológia, de nevezzük nevén: SpeedStep. Másik fontos különbség a Pentium M-hez képest a felezett másodlagos gyorsítótár (L2 cache). A többletfogyasztás a SpeedStep hiányára vezethető vissza, ugyanennek a következménye a nagyobb melegedés és ezáltal nagyobb hűtésigény (zajszint) is.
Az alkalmazások futása viszont pontosan ugyanolyan gyors mint egy azonos órajelű Pentium M esetében, a felezett másodlagos gyorsítótár ezen a szinten már nem lassít, hacsak nem találsz egy kimondottan erre kihegyezett alkalmazást (nemigen van ilyen).
''Core Duo, Core 2 Duo (Merom)
Az Intel legújabb, kétmagos processzorcsaládja, már kaphatóak modellek. Rendkívül alacsony feszültséggel dolgoznak, a jövőben 20W-os modell is várható, éppen ezért bővebb tapasztalatokkal nem szolgálhatunk, viszont nagyon sikergyanúsak.''
A mobil Core Duo mag elnevezése Yonah, a Core 2 Duoé Merom. Bővebb tapasztalatok már igenis rendelkezésre állnak, érdemes rákeresni a neten tesztekre.
Sikergyanúsnak pedig már csak azért is sikergyanúsak, mert az Intel kifuttatta a Pentium M sorozatot, így pillanatnyilag ezek az elérhető mobil processzorok tőlük. Érdemes megjegyezni, hogy a Core Duo még nem 64-bit-ready, illetve az Intel másik nagy újdonságát, a virtulaziációs technológiát sem támogatja, ezáltal kihagyásra érdemes lépcsőfoknak tekinthető. Aki most vesz gépet, jobban jár egy Yonah magos Core 2 Duoval, főleg hosszabb távon. Az energiatakarékossági funkciók fejlesztése valóban jól sikerült, de azért azt ismét kihangsúlyoznám, hogy már a Pentium M processzorok esetében is 21W (illetve némely esetben 27W) TDP volt megadva, tehát annyira azért nem nagy az előrelépés. A tavasszal megjelenő új, Santa Rosa kódnevű Centrino platform az ígéretek szerint tovább javítja majd a fogyasztás optimalizálását.
Az AMD processzorok közül hiányzik az AMD új zászlóshajója, a Turion X2. A (mostanra már kifutó) Turion processzorok pedig mindenben jó alternatívát kínálnak a Pentium M ellenében, nincs ott semmiféle ''hatékonyságbeli'' probléma.
Így hirtelen, első blikkre, a teljesség igénye nélkül ennyi...
p
Aktív témák
Hirdetés
- Milyen belső merevlemezt vegyek?
- World of Tanks - MMO
- iPhone topik
- NVIDIA GeForce RTX 5080 / 5090 (GB203 / 202)
- AMD K6-III, és minden ami RETRO - Oldschool tuning
- Háztartási gépek
- Milyen asztali (teljes vagy fél-) gépet vegyek?
- Luck Dragon: Asszociációs játék. :)
- Vicces képek
- Honor 400 Pro - gép a képben
- További aktív témák...
- Hp Pavilon F series 17'3 Hd+,Amd 6410 4/4 mag,R3 Radeon,8Gb Ram,500Gb hdd, gyári töltő
- Lenovo Gamer Laptop: Ideapad Gaming 3 (i5 12500H, RTX3050, 32GB RAM)
- HP OMEN 17" Gamer laptop , RTX 4060 , R5 8645HS , 16GB DDR5
- új aktiválatlan MacBook Pro 16 hüvelykes M1 Max 1TB SSD 64GB Apple silver ezüst
- Lenovo legion 5 Pro
- LG 34GS95UE - 34" Ívelt OLED / QHD 2K / 240Hz & 0.03ms / 1300 Nits / NVIDIA G-Sync / AMD FreeSync
- BESZÁMÍTÁS! MSI B450M R5 5600 32GB DDR4 512GB SSD RTX 3060 12GB THERMALTAKE Core V21 Enermax 650W
- Apple iPhone 16 Pro Max - Desert Titanium - 256GB 1 ciklus 100% akku! 1 év garancia! Új készülék!
- ÁRGARANCIA! Épített KomPhone i5 12400F 16/32/64GB RAM RX 9060 XT 8GB GAMER PC termékbeszámítással
- ÁRGARANCIA! Épített KomPhone Ryzen 7 5700X 32/64GB RAM RTX 5060Ti 8GB GAMER PC termékbeszámítással
Állásajánlatok
Cég: Promenade Publishing House Kft.
Város: Budapest
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest