- Milyen okostelefont vegyek?
- Android alkalmazások - szoftver kibeszélő topik
- Xiaomi 15 - kicsi telefon nagy energiával
- Apple Watch
- Motorola Edge 50 Neo - az egyensúly gyengesége
- VoLTE/VoWiFi
- Realme GT Master Edition - mestermunka
- One mobilszolgáltatások
- Motorola Razr 60 Ultra - ez a kagyló könnyen megfő
- iPhone topik
Új hozzászólás Aktív témák
-
patesz
csendes tag
Üdvözlök Mindenkit!
Szeretném megkérdezni, hogy valaki rendelkezik-e információval Asus K73SV(-TY325) laptop wifi+BT kártyájának cseréjével kapcsolatban?
Szeretnék ac képes kártyát behelyezni de nem szeretnék feleslegesen pénzt költeni.Asus esetén a mini PCIe port whitelist-es?
Amennyiben igen, létezik "modding bios" vagy valami megoldás a problémára?A másik kérdésem memória bővítéssel kapcsolatos.
Az alaplap (legjobb tudomásom szerint) 8 GB memórát engedélyez.
Ennek kijátszására és 16 GB-ra bővítésére van megoldás?Előre is köszönöm a segítséget!
-
patesz
csendes tag
válasz
szabonagyur #21768 üzenetére
Köszönöm a választ!
Tehát ha jól értem, akkor ha a piacon nem volt kapható olyan kártyával a laptop akkor én nem tudok belerakni , mert azt a bios nem fogja felismerni?Azt hittem egyszerűbb dolog ez...
-
patesz
csendes tag
Üdvözlök mindenkit!
Múlt héten vettem egy Philips Smart tv-t, ami Miracast funkcióval is rendelkezik.
Ha jól tudom a Miracast és a WiDi ugyan az !?
Mint kiderült, a laptopom sajnos nem kompatibilis ezzel a technológiával...
Egy Asus K73SV-TY325D géppel rendelkezem, amiben van egy intel i5-ös processzor, Intel HD Graphic 3000 és Nvidia GT 540M videókártya is. A rendszer pedig egy windows 8.1Mivel a rendszer az Intel-t használja, első körben ennek néztem utána és találtam egy ilyen támogatási listát:
http://supportkb.intel.com/wireless/wireless-display/templates/selfservice/intelwidi/#portal/1026/article/2511
Ebből kiderül, ha jól értem, hogy a porcesszor és videókártya is támogatott, viszont a laptopomban lévő wifi adapter nem...
Nekem ilyenem van: Qualcomm Atheros AR9002WB-1NG Wireless Network AdapterA kérdésem az lenne, hogy van lehetőség olyan wifi adapter cserére a laptopban ami támogatja már ezt a funkciót is és hogy honnét tudhatom meg, hogy milyen kártyákkal kompatibilis az alaplapom?
A választ előre is köszönöm!
-
patesz
csendes tag
Köszönöm mindkettőtöknek a tanácsokat. Igen, valóban egész képernyős a csíkozódás. Akkor kipróbálom úgy hogy az Intelt állítom be mindenre alapértelmezettnek.
Ezt elég ha az Nvidia paneljén beállítom vagy valamit a BIOS-ban is kell állítgatni?
Amúgy ez valami specifikus Nvidia probléma lenne?
Jah és akkor a tervezős, látványtervezős programok esetén miért nem jelentkezik a dolog? Ott is ez van használatban.Amúgy épp a garancia végén járok. Azt nem tudjátok kb hogyha elküldöm mennyi ideig "vigyázna" rá az ASUS? kb 1 hónap? Csak azért kérdezem mert nekem munkaeszköz és jelenleg nem lenne mivel pótolnom addig.
Köszönöm!
-
patesz
csendes tag
Üdv mindenki!
Minden véleményt meghallgatnék de örülnék ha valaki hozzáértő esetleg tudna javasolni valami megoldást a problémámra.
A gondom a következő lenne: A laptopom játék és neten nézett videók közben van hogy 5 perc, van hogy 30 perc, de van hogy csak 1 óra egyszerűen "kilövi" magát. Nem találok rá jobb szót. Újraindul váratlanul kékhalál nélkül. Viszont van olyan is, de az nagyon ritkán hogy újraindulás helyett becsíkozódik a képernyő és én vagyok kénytelen bekapcsoló gomb hosszan nyomásával újraindításra.
Építész vagyok és sokat használom az Archicad-et és az Artlantis látványterv készítő programot. Ez esetekben a probléma nem jelentkezik. Most volt hogy 46 és fél órán keresztül rendereltem egy képet. A legnagyobb teljesítményre volt állítva a gép.
Többszöri újratelepítés, más driverek, más oprendszer esetén is jelentkezik.
A csíkozódás miatt gondolnék a videókártyára de akkor máskor miért nem? Egyszerűen nem tudok rájönni mi okozhatja a gondot? Valaki találkozott már hasonlóval, vagy tud valamit javasolni?Konfiguráció:
Asus K73SV-TY325D - Jelenleg Win 8 x64
Intel HD Graphics + NVidia GeForce GT 540M - 1 Gb
Intel Core i5 2410M - 2,4 Ghz-3 Ghz
2 x 4Gb RAM -
patesz
csendes tag
válasz
huncutka1029 #16602 üzenetére
Köszönöm a választ! Ha a többség biztosan működni fog akkor nyugodtan vágok bele
-
patesz
csendes tag
Sziasztok!
Lenne egy Asus K73SV-TY325D notebook-om Windows 7 ultimate-tel.
Meguntam és gondoltam hogy felrakom a Windows 8-at csak az a baj hogy sehol nem találok hozzá win 8 x64 bites drivereket.
Szerintetek a Windows 7 Ultimate x64 driverekkel működhet a dolog? Vagy esetleg abban tudna valaki segíteni honnét tudnék win 8 driveket letölteni? Persze ha egyáltalán leteznek.. Próbált már valaki hasonlót?
Addig nem akarok nekiesni amíg nembiztos hogy összehozhatók.
Előre is köszönöm! -
patesz
csendes tag
Típus: Asus K73SV-TY325D
Főbb adatai: 2x4 GB RAM, nVidia GForce GT 540M 1 GB, 500 GB, i5 processzor
Egyéb problémát nem tapasztaltam azóta. Csak a billentyűzet nem jó...
Lehetséges hogy ennyivel megúsztam? Szervizben ingyenesen megcsinálnák vagy észrevennék a leöntést és fizetnem kéne? Ha igen esetleg tudja valaki mennyi lenne? -
patesz
csendes tag
Hello!
Emberek nagy bajom van!
Az a helyzet hogy ráborítottam a laptopomra innivalót és a billentyűzetem 50%-a meghalt...
Bedugtam egy USB-s billentyűzetet és most is a saját laptopomról írok szóval szerencsére bekapcsol. Igaz talán kicsit lassabban.. Ha használom lehet további károsodás vagy nyugodtan használjam tovább?
Asus háztól házig garanciából még több mint 1,5 évem van.
Abban szeretnék segítséget kérni hogy szerintetek mit csináljak?
Szétszedni nem akarom mert akkor ugye ugrik a garancia és lehet nem is tudok vele semmit csinálni..
Ötletek? Gondolom járt már így más is. Mit lehet tenni?
Sürgős lenne mert munkaeszköz számomra a laptop.Előre is köszönöm a segítséget.
-
patesz
csendes tag
Nálam ez így néz ki:
Processzor energiagazdálkodása High Performance módban :
Minimális teljesítmény: telepről: 5%, hálózatról: 50%
A rendszer hűtési házirendje: telepről: Aktív, hálózatról: Aktív ( akkor ez így helytelen beállítás? csak mert szerintem ez az alapbeállítás mert én ezt nem piszkáltam. )
Max teljesítmény: telepről: 95%, hálózatról: 95%Viszont a Quiet Office módban ott a hűtési házirendnél mindkettő passzív. Csak azért írom le mert ebben a módban még nem jelentkezett a hiba. Talán ez lehet a megoldás?
Pontosan az a hűtési házirend aktív és passzív mód mit jelent?
Jah és azt elfelejtettem hogy ezt a hibát eddig csak hálózatra dugva tapasztaltam, aksiról nem.
-
patesz
csendes tag
Alapból 47 fokos. Mennyi lenne a kritikus? Amikor épp ránéztem játék alatt 75 fokon állt. Majd délután megpróbálom kideríteni mennyi az az érték amíg felkúszik és aminél kilövi magát mert szerintem nem ez a vége.
Nem csak játék alatt csinálja. Sőt alig játszok mert nincs rá időm csak most feltettem a max payne 3-at és gondoltam kipróbálom.Szépen akadás nélkül fut majdnem max grafikán. Egy ideig.. Ugyan ez volt a NFS The Run alatt is. De például ha tervezek vagy látványtervet csinálok akkor meg nem jelentkezik a probléma. Legalábbis eddig. Ezért gondolom hogy túlmelegedés lehet mert ezek alatt a tervezős programok alatt nem is pörög annyira.
Szóval inkább azt mondanám hogy akkor csinálja mikor intenzív terhelést kap. -
patesz
csendes tag
Helló!
Január végén vettem egy Asus K73SV-TY325d -t 8GB RAM-mal 1 gb-os nVidia videókártyával, i5-ös processzorral és 500 gb winchesterrel.
A következő lenne a problémám:
Amikor high performance-re állítom és pl egy játékkal játszok se szó, se beszéd hirtelen magától újraindul. Ezt túlmelegedés okozhatja? Vagy hardveres probléma lehet?
A legfontosabb kérdés pedig hogy szerintetek mit tehetek ez ellen? Szerviz?
Üdv.
Új hozzászólás Aktív témák
Hirdetés
- EAFC 25
- Mesterséges intelligencia topik
- Intel Core i5 / i7 / i9 "Alder Lake-Raptor Lake/Refresh" (LGA1700)
- Milyen okostelefont vegyek?
- Spórolós topik
- Android alkalmazások - szoftver kibeszélő topik
- Autós topik
- Milyen videókártyát?
- Allegro vélemények - tapasztalatok
- Xiaomi 15 - kicsi telefon nagy energiával
- További aktív témák...
- ASUS TUF Gaming A15 FA506 - 15,6"FHD IPS 144Hz - Ryzen 5 7535HS - 16GB - 512GB - RTX 3050 -3 év gari
- Újszerű Asus ExpertBook B1 B1500 - 15.6" FullHD IPS - i5-1235U - 16GB - 512GB SSD - Win11 - Garancia
- Lenovo Thinkpad L14 Gen 4 -14"FHD IPS - i5-1335U - 8GB - 256GB - Win11 - 2 év garancia - MAGYAR
- Szép! Dell Latitude 7430 ÜTÉSÁLLÓ! Üzleti Profi Ultrabook 14" -60% i5-1245U 16/512 FHD IRIS Xe
- Ahh! Dell Latitude 7430 "ÜTÉSÁLLÓ" Üzleti Profi Ultrabook 14" -50% i5-1245U 16/512 FHD IRIS Xe
- Bomba ár! Dell Latitude E5570 Touch - i5-6300U I 8GB I 256SSD I 15,6" FHD I HDMI I CAM I W10 I Gari
- Azonnali készpénzes Microsoft XBOX Series S és Series X felvásárlás személyesen/csomagküldéssel
- LG 39GS95UE - 39" Ívelt OLED / QHD 2K / 240Hz & 0.03ms / 1300 Nits / NVIDIA G-Sync / AMD FreeSync
- LG 55C4 - 48" OLED evo - 4K 144Hz - 0.1ms - NVIDIA G-Sync - FreeSync - HDMI 2.1 - A9 Gen7 CPU
- ÁRGARANCIA!Épített KomPhone i5 13400F 16/32/64GB RAM RTX 5070 12GB GAMER PC termékbeszámítással
Állásajánlatok
Cég: PC Trade Systems Kft.
Város: Szeged
Cég: Promenade Publishing House Kft.
Város: Budapest