- Apple iPhone 16 Pro - rutinvizsga
- Samsung Galaxy A56 - megbízható középszerűség
- Nothing Phone (3a) és (3a) Pro - az ügyes meg sasszemű
- One mobilszolgáltatások
- Mi nincs, grafén akku van: itt a Xiaomi 11T és 11T Pro
- VoLTE/VoWiFi
- Mobil flották
- Xiaomi 15 - kicsi telefon nagy energiával
- Google Pixel 8a - kis telefon kis késéssel
- Samsung Galaxy S25 - végre van kicsi!
Új hozzászólás Aktív témák
-
Pocok256
veterán
válasz
+Techno+ #24646 üzenetére
Nemrég vettem egy fajin ferrari scuderia -t eszméletlen sok lóerő még több nyomaték, na meg hát szép tűzvörös. Rá is akasztottatm az ekét a hátuljára, kihúzattam a földre, de hogy a nyomorult képtelen volt megtárcsázni a földemet az hétszentség ... vittem is vissza, hogy mekkora hulladék.
Na kb ilyen az Asus N551JM és windows 7 története is.
Nyugodtan ledarálhatod a win 7 et és feltehetsz valami emberibb os -t ami naprakész. Utána majd lehet foglalkozni a hibaüzenettel, de kétlem hogy megmaradna. -
-
Gergosz2
veterán
válasz
+Techno+ #22528 üzenetére
Először érdeklődj Fixdirectnél, hogy van-e náluk esetleg IPS panel, meg hogy egyáltalán magát a cserét elvégeznék-e és ha igen mennyiért.
A leírásokra meg figyelni kell. ASUS oldal csak egy összesítő oldal, mindent felsorolnak amit az adott szériába beépítenek de típus kódot már nem írnak, így az ember sokszor nem tudja mivel áll szemben. A legjobb erre, ha az ember rákérdez mind az eladónál, mind a hivatalos ASUS supportnál. Ha meg megveszi az ember akkor az AIDA meg hasonló progik segítségével látja mi van a fedél alatt és ha nem az amit várt akkor rögtön küldheti is vissza.
Általános tanács, vagyis én így soktam kezdeni, hogy valamit megveszek, akkor először meggyőzködök róla, hogy egyáltalán jó terméket ad-e a futár. Utána bontom a csomagot de közben képeket is csinálok. Ezután végigtapogatom a gépet, és ha bármilyen esztétikai sérülést találok akor be sem kapcsolom hanem küldöm vissza. Ez után felnyomom a rendszert, aztán mehet az AIDA, hogy az van-e a gépben amit a dobozon írnak. Utána driverek fel, filmezés, zenehallgatás, Dead Pixel Test-er meg miegymás és nyúzom rendesen a gépet.
-
Gergosz2
veterán
válasz
+Techno+ #22526 üzenetére
szerintem az az a panel ami az enyémbe van bele menne, de inkább valami szakit kérdezz meg erről, mert kijelzőt nagyon nem cseréltem még.
De idehaza azért elmondható, hogy csak a JK végződésű gépek között van IPS paneles darab.
A csere meg nem tudom mibe fájan, de szerintem alaphangon olyan 50k-ba tuti.
(#22525) Buster17
Hát passz, de én első körben biztos a játékra, második körben meg driver hibára gyanakodnék.
-
Gergosz2
veterán
válasz
+Techno+ #22472 üzenetére
Ez számomra azért kicsit idegesítő mennyibe telt volna hogy raknak egy win7 es driver lemezt is a csomagba 400ft ?
A lemez lehet, de mivel a rajta lévő driverek nem fán teremenek ezért azt valakiknek meg kell írnia ami nem ingyen van. Másrészt meg a gyártók is így terelik a népet az újabb rendszerek használata felé.
Nekem a win8 az olyan szinten nem adja hogy nem igaz, talán majd most a Win10-re vetek egy pillantást
Ahogy előtte is írták nem értem, hogy miért. Egy nap alatt beletanul az ember, semmi kriminális nincs benne. Mindig a csempés szöveggel jönnek, miután egyszer meglátták őket. De win 8.1 alatt már alapból minimális szinten látja őket az ember, nem egyszer csak akkor ha kikapcsolja a gépet. De nem egy progi van ami még ezt a keveset is nullára redukálja.
Szóval szerintem ez csak valami sablon baromság amit mindenki mondogat, hogy így win8 meg stb.
Bár azt nem értem mit várnak ennyire az emberek a Win10-zel kapcsolatban. Kb csak azt, hogy jöjjön, de a többség meg se tudja fogalmazni, hogy mit szeretne benne látni. Csempék ugyan úgy lesznek, jó lesz start menü de az is valami hibrid lesz. De mint feljebb is írtam kb 5 perc egy start menüt rakni Win8-ba vagy 8.1-be.
Másrészt meg még baromi sok mindent nem is tudni a WIN10-ről. -
NTonee
veterán
válasz
+Techno+ #22471 üzenetére
azért írta, mert ahogy említettem, nem törvényszerű, hogy működik. Vannak olyan win8/8.1 driverek is, amik nem működnek win7 alatt és mivel a gép nem kapott hivatalos supportot win7-hez, így hibát dobott az indításkor, mikor észrevette, hogy nem win8/8.1 alól indítod. Ennyi, nincs ebben félrevezetés. Rövidre zárva, szimplán csak mázlid van, hogy működik.
(#22472) +Techno+: ,,Nekem a win8 az olyan szinten nem adja hogy nem igaz"
Sokszor olvasom és hallom ezt, de nem értem. Ugyanúgy néz ki (kb 2perces beállítás után), ugyanúgy működik, mint az elődje. Mi a gond? -
Gergosz2
veterán
válasz
+Techno+ #22467 üzenetére
Attól, hogy sikerült felhekkelned a drivert nem fogja azt is jelenteni, hogy rendesen működik( sebesség, stabilitás stb.)
Meg általánosan igaz ez az összes driverre. Jó lehet, hogy most megy, de nem csodálkoznék ha nemsokára jönnének a lassulások, fagyások és kék halálok.
-
NTonee
veterán
válasz
+Techno+ #22465 üzenetére
amit a laptop.hu odaírt, az (elnézést) ökörség. A gépet kizárólag win8.1-el lehet kapni, win7-et nem adnak hozzá. Már csak azért sem amúgy, mert nincs hivatalos win7 támogatás sem a gyártól. Vagy elírták, vagy valamit kamuznak.
A te gépedre win8.1 való, ehhez vannak driverek és támogatás. Az, hogy némelyik illesztő működik win7-el is, az csak a kompatibilitás miatt van, de nem törvényszerű, hogy minden működni fog rendesen.
Nem igazán értem, hogy most mivel lettél megszívatva/félrevezetve.
Új hozzászólás Aktív témák
Hirdetés
- Argos: Szeretem az ecetfát
- Linux kezdőknek
- Könyvajánló
- Bambu Lab 3D nyomtatók
- Apple iPhone 16 Pro - rutinvizsga
- TCL LCD és LED TV-k
- RAM topik
- Intel Core i3 / i5 / i7 / i9 10xxx "Comet Lake" és i3 / i5 / i7 / i9 11xxx "Rocket Lake" (LGA1200)
- sziku69: Fűzzük össze a szavakat :)
- Vicces képek
- További aktív témák...
- Dell Latitude 7410 Strapabíró Ütésálló Profi Ultrabook 14" -80% i7-10610U 16/512 FHD
- Szép! HP EliteBook 850 G8 Fémházas Multimédiás Laptop 15,6" -65% i7-1185G7 32/512 Iris Xe FHD Magyar
- HP EliteBook 850 G8 Fémházas Multimédiás Laptop 15,6" -65% i7-1185G7 8/512 Iris Xe FHD Magyar
- ASUS TUF Gaming A15 FA506 - 15,6"FHD IPS 144Hz - Ryzen 5 7535HS - 16GB - 512GB - RTX 3050 -3 év gari
- Újszerű Asus ExpertBook B1 B1500 - 15.6" FullHD IPS - i5-1235U - 16GB - 512GB SSD - Win11 - Garancia
- PS5 konzolod megvásároljuk: Budapest, Kecskemét, Szeged, Debrecen vagy akár GLS futárt küldünk!
- BESZÁMÍTÁS! ASUS ROG STRIX Z390-E GAMING alaplap garanciával hibátlan működéssel
- REFURBISHED és ÚJ - HP Thunderbolt Dock G2 230W docking station (3TR87AA)
- ÁRGARANCIA!Épített KomPhone i5 10600KF 16/32/64GB RAM RTX 3060 12GB GAMER PC termékbeszámítással
- Azonnali készpénzes INTEL CPU AMD VGA számítógép felvásárlás személyesen / postával korrekt áron
Állásajánlatok
Cég: PC Trade Systems Kft.
Város: Szeged
Cég: CAMERA-PRO Hungary Kft
Város: Budapest