Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • dave0825

    őstag

    válasz Danex #628 üzenetére

    A gond az, hogy szakdolgozat lesz ez a projekt, és az lenne a feladat, hogy egy robotkart Arduino-val úgy vezérelni, hogy "betanítani" egy tetszőleges mozgásra, amit ez alapján csinálnék meg több szervóra. Szóval a gond az, hogy van a robotkarban 2 digitális szervó (ami kell is, mert hasonló nyomatékút nem tudok beszerezni), amivel a linkelt megoldás nem működik, mert ha kap 5V-ot, akkor megmozdíthatatlan a szervó (miközben még jelet nem is adtam rá, hogy valamilyen pozícióba álljon, de ezt már kicsivel följebb írtam; amilyen pozícióba ráadom az 5V-ot, ott marad), ezt próbálnám azzal a megoldással kiküszöbölni, hogy mivel adott 2 kapcsoló, csak akkor kapjanak a szervók 5V-ot, ha megnyomtam a "recordButton"-t, így egyből a helyzetét is rögzítené ugye a program, és előtte oda állíthatnám, ahová akarom, mert nem adtam még rá feszültséget, csak gombnyomáskor. Remélem nagyjából érthető. :B Plusz eszközök sajnos nem játszanak, az idő pedig eléggé szorít (2-3 hetem van végezni vele). :F

    Gondoltam arra is, hogy 2 gyengébb analóg szervót (analóggal egyébként tökéletesen működik a fönt linkelt program, csak a 2 digitálissal nem) egymással szembefordítani, és egyszerre vezérelni, így duplázódik a nyomaték, és mégis analóg szervót használok, amit egyszerűbb. Ezzel viszont az a gond, hogy akkor átszerelgetnem is kéne a robotkart, plusz szereznem kéne még 2 analóg szervót.

    Egy újabb probléma, hogy a szervóknak egyszerre kéne beállniuk a helyükre, mert az hogy néz ki egy robotkaron, hogy nem egyszerre mozognak a tagok...Szóval párhuzamos programozás, megint egy érdekes helyzet. :F

    Huawei P30 // Suzuki DL650XT '15 <-- Kawasaki Z750 '07 <-- Aprilia RS 125 '99

Új hozzászólás Aktív témák