Hirdetés
- Jövő héten indul a Xiaomi kameraforradalma
- Csonkítás áldozata lett a nemzetközi Redmi Note 15 Pro+
- Nem rejtegetik tovább a Redmi Note 15 Pro és 15 Pro 5G globális verzióját sem
- Akciófigyelő: December 24-ig tart az Ulefone karácsonyi leárazása
- Bemutatta a Xiaomi a Redmi Note 15 és Note 15 5G globális változatát
- Fél perc csend, majd világra jön egy Magic8 Pro
- Samsung Galaxy A17 5G – megint 16
- Apple iPhone 17 Pro Max – fennsík
- Magisk
- Vivo X200 Pro - a kétszázát!
- Mobilinternet EU-n kívül, eSIM adatcsomagok használata
- Huawei P20 Pro - profit csinál minden fotósból
- One mobilszolgáltatások
- Minden a BlackBerry telefonokról és rendszerről
- Samsung Galaxy S25 - végre van kicsi!
-
Mobilarena
Arduino hardverrel és szoftverrel foglakozó téma. Minden mikrovezérlő ami arduinoval programozható, és minden arduino program, board, és hardverrel kapcsolatos kérdések helye.
Új hozzászólás Aktív témák
-
gyapo11
őstag
válasz
softguner
#1414
üzenetére
Én elég nagy különbséget látok az arduino és a raspi között. Az egyik egy mikrovezérlő pár alkatrésszel és kivezetésekkel, a másik egy számítógép. A megbízhatóságuk között nagyságrendek vannak. Nem mintha egy mikrovezérlő nem tudna megfeküdni vagy nem lehetne hibás, de az már eléggé kiderült volna.
Gondoljunk csak a windowsra, olyan nagy, olyan sok hiba van benne és annyira bonyolult, hogy ha nem csinál meg valamit, akkor csak megrándítjuk a vállunkat és újrabootolunk. Vagyis ha egy rendszer elkezd nőni, akkor egyre többet tud, de egyre megbízhatatlanabbul.
Ipari pc-k talán el tudják érni az ipari alkalmazáshoz szükséges szintet, de az nagyon más árkategória. Nekem tetszenek az SBC-k, mehet rajta dos, windows, linux, kinek mi jön be, de még egy házvezérlést se mernék rábízni. Viszont kiváló megjelenítő és beavatkozó felületet adhat. És már jönnek a nagyobb pendrive méretű gépek teljes windows kompatibilitással. Még kicsit drágák, de lesz az olcsóbb is.
Szóval elosztott intelligenciával érdemes ezeket megoldani, egyszerűbb de biztosabb eszköz a végeken, iparban pl. ipari plc-k, és valamilyen számítógép az ember és végek közötti kommunikációra. A raspi végeknek fölöslegesen erős és bonyolult, valami más való neki, pl. multimédia központ a tv-hez, mosógép vezérlés, bár talán arra is elég az arduino, játékrobothoz vezérlő stb., aminél nem olyan nagy gond ha kicsit összekavarodnak a bitek, mert anyu bekapcsolta a porszívót vagy vakuzott egyet.

Azt jól látod, hogy az arduino kicsi a megjelenítéshez, hanglejátszáshoz stb., belefér sok minden, de nem arra való, és ha elfogy a hely, akkor szívás van. Persze itt csak egy kazán meg x szenzor van, ezt még simán elbírja, főleg ha nem kell csicsa weblapot is generálnia.
Abban is egyetértek, hogy a raspi annyira jól sikerült hobby eszköz, hogy egy életen át el lehet vele játszani. Ilyen linux, olyan driver, ilyen konfig, namég ezt is, meg akkor már ezt is, és még azt is. Nekem kiesett a linux miatt, a wint meg majd meglátjuk milyen lesz rajta.
Nekem is sikerült egy-két idegen eszközt behozni, de legalább el tudjuk helyezni az arduinot a skálán.
Új hozzászólás Aktív témák
- ASUS routerek
- Fél perc csend, majd világra jön egy Magic8 Pro
- BMW topik
- Kisétvágyú Radeon RX 9060 XT-t hozott az AMD
- Debrecen és környéke adok-veszek-beszélgetek
- VR topik
- Kerékpárosok, bringások ide!
- Posta, csomagküldés
- Azonnali fáradt gőzös kérdések órája
- Vezeték nélküli fejhallgatók
- További aktív témák...
- Apple iPhone 15 Pro / 256GB / Kártyafüggetlen / 12Hó Garancia / Akku: 88%
- Sappire Radeon 9550 256mb dobozos!
- Sapphire Radeon Hd 3650 512mb agp dobozos
- Cyberpunk 2077 Johnny Silverhand's Samurai bőrkabát! Nagyon jó minőségű bőr!
- Bomba ár! HP EliteBook mt44 - Ryzen PRO 3 I 8GB I 128SSD I HDMI I 14" FHD I Cam I W10 I Gari!
- BESZÁMÍTÁS! Sony PlayStation 5 Slim 1TB SSD lemezes konzol garanciával hibátlan működéssel
- BESZÁMÍTÁS! ASUS H510M i5 11500 16GB DDR4 512GB SSD RX 7600 8GB Zalman T4 Plus be quiet! 600W
- Keresünk iPhone 14/14 Plus/14 Pro/14 Pro Max
- Lenovo ThinkPad P15 Gen 2 Intel i7-11850H 32GB 512GB Nvidia RTX A4000 1 év garancia
- Motorola Moto G31 64GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
Állásajánlatok
Cég: ATW Internet Kft.
Város: Budapest
Cég: Laptopszaki Kft.
Város: Budapest

ekkold

