Hirdetés
- Amazfit Helio Strap – képernyőmentesen
- Samsung Galaxy S25 - végre van kicsi!
- EarFun Air Pro 4+ – érdemi plusz
- iPhone topik
- Nubia Neo 3 GT 5G - játéktelefon
- Poco X6 Pro - ötös alá
- Apple Watch
- Xiaomi 15T - reakció nélkül nincs egyensúly
- Samsung Galaxy Watch5 Pro - kerek, de nem tekerek
- Telekom mobilszolgáltatások
-
Mobilarena
Arch Linux topik
Új hozzászólás Aktív témák
-
Frawly
veterán
válasz
Archttila
#7855
üzenetére
Bölcsen tetted. A 775 és 777 a kétes biztonságon kívül azért sem jó, mert az összes fájlt futtathatónak jelöli, ezért pár fájlkezelőben, mikor meg akarod nyitni az alapértelmezett alkalmazással (pl. egy szöveges dokumentumot, képet, filmet, zenét), akkor helyette megpróbálja binárisként vagy scriptként futtatni, és kiírja, hogy hibás. Ez nekem sok bosszúságot okozott, régi NTFS-es mentéseim még nekem is chmod 775-tel lettek Linuxra átmentve (mikor Windowsról tértem át 7+ éve), és egy darabig megszivatott (Double Commander, mc, Vifm is), mire átállítottam a a legtöbb adatfájlnál szokásos 644-re (simán olvasható fájlok, tulajdonosnak írható is, de nem futtatható).
Ezért mindenkinek szoktam javasolni, hogy ilyen háromjegyű numerikus formára ne adja ki a chmod parancsot. Elsősorban chown-nal kell helyettesíteni, ha mégis a tulajdonos/csoport körén belül jogosultságot kell változtatni, pl. utólag futtathatónak kell jelölni, mert valami bináris vagy script, akkor a chmod +x formában kell kiadni (esetleg a plusz jel elé ugoa betűk valamelyikét írni), és nem 775, meg 777, stb..
Ez a három számjegyes gányolás még régi könyvek, meg régi, kezdőknek szánt netes leírások alapján terjedt el, és elég sok emberbe berögzült sajnos, eleinte belém is. Hála istennek, ezt ma már egyik oldalon sem ajánlják, de régi anyagokban sajnos benne maradt, és a kereső felhozhatja. Olyan régi anyagokról van szó, amik főleg még systemd előttiek, meg xfree86-os korszakból valók, magyarán tényleg dinoszaurusz korabeliek, ilyen Ubuntu 14.04 és előtte való időkből. Ugyanezen anyagok szokták írni az apt-get használatát, meg a gksu, és hasonlók bemutatását. De SSD-knél is van ilyen, az SSD-k őskorában, 2008-10 között sok cikk született, hogy mindenféle kímélő beállítást és cselpraktikát kell alkalmazni, hogy csökkentsük az írások számát, és utóbb kiderült, hogy ez teljesen felesleges átlag felhasználásnál, de az SSD-s topikba is mai napig esnek be emberek, akik régi cikkben olvasták még ezeket a baromságokat. Állandóan le kell nekik írni, hogy ez elavult infó, de mivel a kereső felhozza a mai napig, dátumot meg nem nézik az emberek, így a mai napig tévhitek keringenek miatta.
Új hozzászólás Aktív témák
- Milyen billentyűzetet vegyek?
- Mibe tegyem a megtakarításaimat?
- Vezeték nélküli fülhallgatók
- [K2]: AnyDesk átverés
- Amazfit Helio Strap – képernyőmentesen
- Linux Mint
- gban: Ingyen kellene, de tegnapra
- Szeged és környéke adok-veszek-beszélgetek
- Kínai és egyéb olcsó órák topikja
- Futás, futópályák
- További aktív témák...
- iking - Apple iPhone 14 Pro Graphite ProMotion 120 Hz, 48 MP kamera, Dynamic Island 128 GB
- Xiaomi Redmi 14C 128GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
- ÚJ akku! Lenovo ThinkPad X1 Extreme Gen2 i7-9850H 16GB 512GB GTX1650 500nit UHD 1 év teljeskörű gar.
- BESZÁMÍTÁS! MSI B650 R7 8700F 32GB DDR5 512GB SSD RX 6800 16GB Zalman Z1 Plus Cooler Master 750W
- Wacom Cintiq DTK-2260 digitális rajztábla
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest
Cég: Laptopműhely Bt.
Város: Budapest
BoB

