Hirdetés
- One mobilszolgáltatások
- iPhone topik
- Yettel topik
- Fotók, videók mobillal
- Samsung Galaxy Z Fold7 - ezt vártuk, de…
- Android alkalmazások - szoftver kibeszélő topik
- Samsung Galaxy S24 - nos, Exynos
- Telekom mobilszolgáltatások
- Xiaomi 15T - reakció nélkül nincs egyensúly
- Kicsomagoljuk és bemutatjuk a Poco F8 Ultrát
-
Mobilarena
Először is megkérünk minden kedves kollégát, hogy kérdés előtt a téma összefoglalót olvassa el.
Új hozzászólás Aktív témák
-
koadi
csendes tag
Szia!
Az hogy tényleg Ginger van-e rajta, máig nem tudom. :-)
Némelyik program 2.2.2-es Androidot lát rajta, másik 2.3-ast.Kontra:
- Anyagminőség nem vészes, de sms írás közben azért recseg a kasztni rendesen
- Üzemidő 2 kártyával, 1 akkuval kb 1-1.5 nap (ha nem nyomkodod sokat)
- proci tényleg harmat gyenge (MTK6516 E1K), Angry Birds többnyire nagyon szaggat, web lassú, nincs tuning program, ami az MTK procit tudná kezelni. Sok frekvenciát sem ír.
(A telefonom elődje egy ASUS P5252 volt, abban Intel 426Mhz CPU volt, az ehhez a "lomha tengerjáróhoz képest egy gyorsnaszád" :-)
- az LCD a széleknél érzéketlenebb, mint középen, a felragasztás miatt. Egyébként egyátalán nem zavaró, hogy rezisztív
- töltőcsatlakozó nagyon gagyi, könnyen kicsúszik, használatnál útban van. Nokia csati is van rajta állítólag, de abba beledugva egy töltőt kb 2 percig írta, hogy töltés, aztán azóta nem reagál rá
- kamera elöl-hátul VGA! Nagyon gáz!! Néhány kép a hátsóval: 1. kép, 2. kép (ezek "szuperfinom" beállítással készültek, szóval ez a plafon.)- memória: 256MB, de a rendszer ebből sokat felemészt, nekem csak 50-70MB marad (Auto task killerrel 100MB is nyerhető, de akkor minden menükép betöltésére is várni kell 1-2mp-et, mert még azt is kilövi)
- kijelzőn semmi sem állítható: értsd: nincs kontraszt, fényerőállítás, noha az utóbbit megtalálom a menüben, de minden beállításnál ugyanolyan. <-Alapból egyébként jól be van állítva
- kapott füles 100Ft-os eldobandó. Illetve csak az lenne, ha nem lennék ráutalva az egyedi csatlakozó miatt (USB/headset/töltő egy közös csatin van. Nincs jack)Pro:
- LCD megmérve: 2,6". Szinte mindenhol el van írva, úgy, mint a kamera vagy a méretek.
- Méretei elfogadhatóak. Valós adatok: 114x65x13mm
- Van 2SIM, FM rádió, Mobil TV, GPS, Wifi, Bluetooth, Edge, QWERTY, Market, mozgásérzékelő.
Ezek mind jól működnek:
- A két kártyás rész jól működik. Kiválaszthatod honnan hívsz, SMS-elsz.
- műhold találás kb 2 perc, rendes GPS van benne, így nem kell adatkapcsolat a navigáláshoz. Kipróbáltam, épp elég gyors, nekem elég.
- Wifi házon belül bárhol működik, gyors, automatikusan csatlakozik
- Edge beállításokat alapból megkaptam a Telenortól - működött elsőre
- Bluetooth eddig mindent megtalált, igaz csak párszor próbáltam
- TV nagyvárosokban használható (igaz, már nem sokág), ha Kelet helyett Nyugat európai régiót választassz
bár Keletnél van M1, de Nyugatnál nem súg az RTL Klub, TV2
- Qwerty (és úgy egyátalán a billentyűzet) használható, bár ékezetes betűt csak a gomb hosszannyomása utáni kiválasztással kapsz. (Többszöri megnyomással kényelmesebb lenne)
- Marketről eddig az összes letöltött program elindult, működött rendesen (bár a "gépigényes" dolgok 100%-át töröltem a szaggatás miatt)
- Alapból van rajta egy Superuser nevű program, ami ha kell, akkor tud bárminek Root jogokat adni.
- Sugárzási érték nem lelhető fel a neten, DE! Ezzel a telefonnal 3/4 óra telefonálás után sem volt "meleg a fejem
", nem úgy, mint pl a Nokia 6300-mal.
- Alapból két akkut adnak hozzá és nekem volt még a dobozban egy 2GB-os Micro SD kártya is.
- Hangminőség középmezőnyös.Az enyém szürke, szerintem tetszetős. Hátlap bordázott, nem gyűjti az újlenyomatokat.
Közel két hónapja haszálom, eddig egyszer sem fagyot le, mindig elértek rajta, bár újkorában csinált olyat egyszer, hogy mind a két kártyámat ledobta és újra kérte a PIN-kódot.
Vaterán vettem, olyan eladótól, aki személyes garit vállalt rá és ingyen magyarította nekem (Igaz, csak kb 80%-ban, így bekapcsoláskor a SIM PIN code eingeben felirat alá írok
)
Érdekesség, hogy PIN kód kéréskor a képernyőbillentyűzeten nincs 0-ás szám! (Amúgy mindenhol máshol megvan minden) Ha nem volna billentyűzetem, akkor be se tudnám kapcsolni?
Na mindegy, van billentyűzetem, szóval nem gond.Azt hiszem ennyi, bocs a hosszú hozzászólásért!
Új hozzászólás Aktív témák
- Budapest és környéke adok-veszek-beszélgetek
- AMD Ryzen 9 / 7 / 5 9***(X) "Zen 5" (AM5)
- Lexus, Toyota topik
- HiFi műszaki szemmel - sztereó hangrendszerek
- Olcsó vs. drága egér: melyiknél érzed meg igazán a különbséget?
- One mobilszolgáltatások
- AMD GPU-k jövője - amit tudni vélünk
- Milyen egeret válasszak?
- Synology NAS
- TCL LCD és LED TV-k
- További aktív témák...
- BONTATLAN Új iPhone 17 PRO MAX Silver - Ezüst 256-512GGB Független 1év Apple G Azonnal átvehető.Deák
- Samsung Galaxy S22 8/128GB, Megkímélt, Kártyafüggetlen, Töltővel, 1 Év Garanciával!
- Eladó Samsung Galaxy A52s5G
- Samsung Galaxy Z Flip 7 512GB JETBLACK
- iPhone 12 64GB gyári független megkímélt full gyári
- Gamer PC-Számítógép! Csere-Beszámítás! R5 5500 / RX 6700XT 12GB / 32GB DDR4 / 512GB SSD
- ÁRGARANCIA!Épített KomPhone Ryzen 7 5700X3D 32/64GB RAM RTX 5070 12GB GAMER PC termékbeszámítással
- KARÁCSONYI AKCIÓK! GARANCIA, SZÁMLA - Windows 10 11, Office 2016 2019 2021,2024, vírusírtók, VPN
- HIBÁTLAN iPhone 16 Pro Max 256GB White Titanium -1 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, 92% Akkumulátor
- HIBÁTLAN iPhone 13 Pro Max 256GB Gold -1 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, MS3685 100% Akkumulátor
Állásajánlatok
Cég: ATW Internet Kft.
Város: Budapest
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest
bár Keletnél van M1, de Nyugatnál nem súg az RTL Klub, TV2
", nem úgy, mint pl a Nokia 6300-mal.
)

