- Honor Magic6 Pro - kör közepén számok
- Honor Magic5 Pro - kamerák bűvöletében
- iPhone topik
- Okosóra és okoskiegészítő topik
- Igazi csúcskészülék lett a Poco F7 Ultra
- Milyen okostelefont vegyek?
- Megérkezett a Google Pixel 7 és 7 Pro
- Google Pixel topik
- Nagyobb kijelzőt kap a CMF Watch 3 Pro
- Samsung Galaxy S23 és S23+ - ami belül van, az számít igazán
Új hozzászólás Aktív témák
-
Silenzio
addikt
Biztos nem volt érthető a kérdésem.
-
Silenzio
addikt
Hello! Szeretnék egy kis segítséget adni az IGP-mnek, ami egy Radeon 3300, hogy jobban menjen. Szerintetek mekkora HT és NB órajeleket visel el egy Asrock AOD 790 GX/128-as lap, és milyen NB feszültség esetén?
-
Silenzio
addikt
válasz
Skodry #11146 üzenetére
" August 2008, the HyperTransport Consortium released HTX3, which extends the clock rate of HTX to 2.6 GHz" Wikipedia.
3-as szabvány esetében 2600. Befolyásolja a Nort Bridge, vagyis északi híd, azaz a memóriavezérlő, a memória, cache stb. elérését a processzor számára. Emiatt hívják tkp. external clock-nak az órajelet FSB helyett. Értéke kisebb kell legyen, mint az NB/L3 cache órajele. Nem érdemes számottevően tuningolni, mert kényes jószág. Abban az esetben lehet lényeges, ha fontos a sávszél, illetve az IGP teljesítménye, mert bizonyos fokig arra is hatással van. Tuning esetében a jónép az órajelét igyekszik 2000 Mhz körül tartani. A gyakorlatban igen kevés hatása van a teljesítményre. Persze nem azt mondom, hogy egy 6 magos 1090 kiválóan szerepel, ha 1 Ghz-en megy. De az enyém pl. 1600 körül járt, mikor megpróbálkoztam a tuninggal, és FPU SinJulia Everestben így is megvertem a 3800-on hajtott Q9550-est
-
Silenzio
addikt
válasz
tapppeeer #11136 üzenetére
Vegyél használtan egy Thermalright SI-128-at vagy a nagyobb 120-ast. Faszán szellőző házban kiváló teljesítményre képes. Rosszul nem járhatsz.
leonel: Itt jön be az, amit mondtam, hogy az AMD elcseszte a magok hőmérsékletét kalkuláló eljárást. Kizárt, hogy annyival jobb lenne. Bár -érdekesség kedvéért- a júliusi Gamestar tesztben faszán skálázódtak a cuccok, mégpedig az X6 1090 fele annyit fogyasztott terhelve, mint egy nyüves Athlon II. Na persze.
Nagyon szépen volt felépítve a dolog, az X4 965 épp középen foglalt helyet, minél magasabb volt az órajel, ill. újabb a típus, annál kisebb a fogyasztás. Ez nagyon szépen néz ki, csak épp semmi értelme. Így akarják rávenni a komákat, hogy új hardvert vásároljanak, és ne kérdezzék: ménemmegyakrájzisz a gépen?
-
Silenzio
addikt
válasz
bognar110 #11120 üzenetére
A C3 az stepping jelölés, a stepping meg olyan, mint a Revision az említett Gigabyte lapnál. A CPU családon belüli változtatásokat, architekturális javításokat jelölik kétjegyű kóddal. A C3 jelen esetben azt jelenti általában a C2-höz képest, hogy jobban tuningolható, illetve hogy elméletben megelégszik kisebb teljesítménnyel. Itt egy érdekesség, ha tudsz angolul. Bár példát ne végy róluk, az ott már majdnem 1.6V, süti-süti processzor, sálálá, satöbbi. De a cikk egésze érdekes lehet.
Land: Szerintem nem függ attól, hogy a dobozon milyen nevet kapott, sajnos. Régebben azt mondták, hogy a kupakon lévő kód indikál valamicske tuning potenciált, nem tudom, ez mostanában hogy van. Állítólag egyre kevesebb a faszán tuningolható, ill. unlockolható cucc. De mindjárt jön valami okosmókus, aki valóban ért hozzá, és megmondja a frankót. -
Silenzio
addikt
válasz
leonel #11091 üzenetére
Ó.
Szerintem többre mész egy tuningos 4 magossal, 6 magot semmi nem használja ki, még az újabb játékok sem. Még a GTA IV sem - ami illetlen, mert mocskosul gyorsulna.
Igaz, KOMOLY feladatokhoz (vágás, modellezés, adatbázisok) mindig a legfaszább, legkomplexebb a legjobb.
Mondjuk -bár biztosan jó "kis" proci volt, az én 1.275V-ommal 3100-on ketyegőmre nem cserélném el semmi pénzért.
Volt 2 BE-s procim eddig, mindkettő remekül vitte a dolgokat, de annyit nem ér a BE számomra. Másik meg, 1000 Mhz-es a ramom, nem 1066-os, úgyhogy az ref.clock tuning kötelező.
Apropó, ha valakit érdekel az X3 720Be @X4 B20-am, még mindig eladó. 22-ért.
-
Silenzio
addikt
-
Silenzio
addikt
válasz
leonel #11076 üzenetére
De azért nem sértődtél meg, remélem. Messze nem vagy Captain Chaos, csak kezdek frusztrálva lenni a hűtőktől. Valahogy egyik sem kielégítő. Havernél is megy, MENNE vízszintesen a Mugen, ha a ramok hűtőitől felférne. Egy akkora házban, ami másfélszer nagyobb az enyémnél. A sok szupermárkás alkatrész hely hiányában üti egymást. Így is megáll 65 fokon 3400-on, Q9550-nel.
Más. Mindenkitől kérdezem. Az új Phenom 2 B45-ösömön 4 ghz-en kivág a prime és resetel a gép fél pillanat alatt. 3.8-on betonstabil. Mi lehet az oka? A fő kérdés nem is ez, az alaplap, táp is lehet a ludas. Inkább az, mennyi lehet a valós maghőmérséklet, ha a lap a procira 54 fokot mutat Prime tesztben? Ez volt 3 magos Athlon 2-ként 1.425V-on 4.0 Ghz-en. A magok szerinte 39 fokosak, de ez ugye ad absurdum.
Amúgy ha a melegedés miatt van, bepróbálom még az Everest srtessz tesztet, vagy nem tom. A fő, ha kell, azért lehetőleg legyen meg a 4 Ghz, olyan terhelésnek meg sosem lesz kitéve, mint Prime-ban. Láttam már elég instabil procit, szaggató aero, gondolkodó programok, lefagyó böngésző. Itt ilyen nem volt, csak a Prime vágja haza.
-
Silenzio
addikt
válasz
leonel #10907 üzenetére
Haver a Thermalright SI-128-at cserélte le Mugen 2-re. Semmivel sem lett jobb. Mugent megnézve már a mérete is ígéretes, de mást nem is tud felmutatni. A Thermalrighthoz képes a kidolgozás minősége maximum közepes.
Amúgy légcsatorna kell. Ész nélkül telerakni ventikkel a cuccot nem ér semmit. A Mugenre is tehetsz 4 ventit, csak semmi értelme. Én a tiédnél sokkal kisebb házba bedobtam előre egy 12 cm-es Xilence-t, mint a legjobb ventit, ami szerintem kapható Magyarországon, és a hátuljába is applikáltam egy ugyanilyet. 5-6 fokot számított max terhelés mellett, zárt házban. Mellesleg a Thermalright-ot én kaptam meg, és 10 perc terhelés után a korábbi 53 fokkal ellentétben 38-at mért az Everest 4 maggal. Igaz, a proci is változott, modernebb lett, 300 Mhz-cel gyorsabb ugye, és valamivel kevesebbet fesszel megy. 1.275 V kontra 1.325 V. Köszönet érte Herr Z-nek. Phenom II B45 amúgy.
Xaels: Picipuhát ismerve abszolút lehetséges. -
Silenzio
addikt
Srácok, a Gigabyte Volar hűtőm nem nagyon tudja elvezetni a hőt. 3000-ig stabil a 720-asom 4 maggal alapfeszen. Ez 1.325V. 1.375-1.4V kell neki a 3400-hoz, ezt a keletkezett hőt meg már képtelen elvezetni a hűtő. Azt hittem, nagyon antituning a cucc, de mikor megláttam a 60 fokot reset után már a Biosban, beláttam, hogy bizony a melegedés a gond.
Bár igazából már a feszben sem vagyok biztos, szerintem már 3200-nál a melegedés a gond.Milyen hűtőt javasoltok, ha teszem azt 3500 Mhz-ben gondolkodom 1.4V mellett? Tételezzünk fel közepes méretű zárt házat, amiben előlről hátulra fújják a levegőt a 12 cm-es ventik. Elől-hátul van egy Xilence.
leonel: Én 1.45 fölé nem engedném menni. Mondják, hogy 1.5 az abszolút csúcs, de gondolom te se veszel minden évben másik procit.
Új hozzászólás Aktív témák
Hirdetés
- Honor Magic6 Pro - kör közepén számok
- Lenovo Legion és IdeaPad Y széria
- Új szintre emelte a fényűzés fogalmát az ASUS
- BestBuy ruhás topik
- Maximum 320 Hz-et képes magából kipréselni a Philips dual mode-os monitora
- Debrecen és környéke adok-veszek-beszélgetek
- Hardcore café
- exHWSW - Értünk mindenhez IS
- TCL LCD és LED TV-k
- Témázgatunk, témázgatunk!? ... avagy mutasd az Android homescreened!
- További aktív témák...
- Bomba ár! Fujitsu LifeBook U7310 - i5-10GEN I 16GB I 256SSD I 13,3" FHD I HDMI I Cam I W11 I Gari!
- Bomba ár! Lenovo IdeaPad 330S-15IKB - i5-8G I 8GB I 256SSD I 15,6" FHD I HDMI I Cam I W11 I Gari!
- Szerezd meg a tökéletes házat most!
- Erdély története I-II-III egyben 3990 ft
- Lenovo ThinkCentre M720s SFF / M920T tower -Számla, garancia, WIN11
Állásajánlatok
Cég: Promenade Publishing House Kft.
Város: Budapest
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest