Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • haddent

    addikt

    válasz Dißnäëß #28662 üzenetére

    Ezzel nem teljesen értek egyet. Abban igazad van, hogy egy szolgáltató szolgáltat, ebből él. Tehát ha hiba van, kérés, igény bármi, akkor szólsz és ugranak rá, mert ha nem elvesztenek és elesnek a megélhetésüktől. Abban is igazad van, hogy mivel ők nem egy-kettő netán 100 instancet üzemeltetnek, hanem (száz)ezreket, vagy többet, ezért minden felgyorsul. Nagyobb csapat, egy helyen lévő hiba mindenhol javítódik, stb stb..
    Na ezért nem szabad egy problémát megoldani többször, tipikus rabbit hole. Tudni kell keresni, mert 99%, hogy bármi jut eszedbe, már van rá megoldás és jobb, mintha te nekiállsz gányolni egy kis csapattal.

    Azzal nem értek egyet, hogy ezt lényegében részrehajlóan csak 3rd party hostinggal lehet elérni. Egyrészt elvből kiröhögöm még az olyan Azuret is, amit on-premise kihoz az m$ és ledob a pincédbe. Nálunk a cégnél van ilyen, ehh.. továbbra is az futkos ott amit az m$ akar, ki tudja mi.. Ezzel max. azt lőttük ki, hogy nem megy ki a public netre és nem tudják fizikailag elvinni az m$ telephelyéről. Ezek azért ma már megoldott dolgok szerintem, nem ezen van a hangsúly.

    Nem rossz dolog ez, de az agile is kötött, főleg egy kommersz cégnél. Ami sokaknak tetszik (a mazohista hülyék :DDD ), épp ez, az előnye is, hogy kötött, az az óriási hátránya is. Míg egy open source projektnél ilyen nincs, ráadásul ott van előtted a programkód, nincs turpisság meg susmus. Szerintem a legjobb választás egy olyan open source implementáció ami mögé már kiépült egy kommersz cég, aki azonban nem az eladásból, hanem a supportból él. Ott megvan a napi szintű pörgés és a community ereje, viszont nem csak a gugli és stackoverflow marad, ha beüt a gatya.. Mindkét világ jósága.

    Az, hogy a legtöbb cég és kedves kollega 20-25 évvel le van maradva pedig nem azt jelenti, hogy az törvényszerűen csak úgy működhet. Mondom ezt úgy, hogy ELTE -n tanultam papíron formális matematikai nyelven ciklust meg programkódot írni és C/C++ hívő vagyok, csak nem hülye :DDD Simán kiépíthető egy poc/teszt és egy live környezet. Előbbi akár napi szinten automatizálva rángatja a frissítéseket és verziókat, Jenkins CI build + test, amint pass át is csapja livera. Mindezt mondjuk Dockerrel megspékelve gyönyörűen logolható, nyomonkövethető és fenntartható környezetet kapsz ami oda-vissza véresre veri az akár onpremise akár public monumentális nevetséges őskövületi szarokat akik már csak a nevükből élnek, mert más előnyük nem maradt :U

    Igen, az itt felsorolt megoldások merőben más gondolkodásmódot és szakembereket követelnek meg, mint az összekattintgatom egérrel microsoft jajjdejó megvan a winserver 2016 tanúsítványom elvégeztem a tanfolyamot dege#*menővagyok, de én ebben hiszek. Elismerem és elfogadom a te véleményed is, szerintem kicsit elkanyarodtunk és olyan mélységben tárgyalunk ahol nem feltétlen van megoldás és/vagy objektív igazság, hitvallás kérdése :R

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák