Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Graphics

    Jómunkásember

    Hozom akkor a kedvenceim az utóbbi időszakból, legyen egyelőre felsorolás, aztán az újakat ha tudom részletezem.

    Hétvégén Villányban jártunk.

    Ami tetszett:
    Fehérborok jönnek
    Lelovits - A Csudabogár 3 - Chardonnay, Olaszrizling és Ottonel muskotály
    Kellemes, szerintem a maradék cukortól nem annyira száraz, tisztán finom, jól fogyasztható

    Agancsos - Irsai Olivér - alapvetően nem ugrálok ezért a típusú szőlőért, illata - zamata jó, de amit eddig ittam mindig túl savas volt nekem, ez viszont kellemes. Tisztán fogyasztva hibátlan.

    Szemes Pincészet - Irsai Olivér - Könnyed, ez is hasonló az előzőhöz számomra.

    Stier Pince - Olaszrizling és Sauvignon Blanc 2022 - Mindkettő számomra savas kiadás kicsit, utóbbi nagyon. Tisztán nem ízlett annyira, az Olaszrizlinget tegnap fröccsnek kipróbáltam, annak kiváló, üdítő, kellemesen savanykás ( 2020-as évjáratból hoztam végül, lehet ez könnyedebb kicsit, mint a 2022-es)

    Ezenkívül még ittunk az Ősi Pincénél is Olaszrizlinget, pici sava nekem volt, de amúgy az is kellemes. Wunderlich Királyleánykája is jó volt.

    Régebbi tapasztalat -

    Balatonlelle - Garamvári Lellei Pinot Gris - szürkebarát, nagyon kellemes , frissítő bor, tisztán is és fröccsként is jól működött számomra.

    Amit nagyon megkedveltünk - Balatonszárszó - Ösztön Pince, Olaszrizling nagyon tuti, tavalyelőtt még volt a Leány nevezetű, amiben több cukor maradt, nagyon könnyű, finom fehérbor, ennek az erősebb - szárazabb kiadása a Legény, ami szintén jó bor.

    Emellett nagy kedvenc a Jó Kaland, ami ha jól rémik Furmint és Zöldveltelini azt hiszem.

    [ Szerkesztve ]

    EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

Új hozzászólás Aktív témák