- Itthon is kapható lesz a kerámia Xiaomi Band 10
- Szívós, szép és kitartó az új OnePlus óra
- A Nothing Headphone (1) is a dizájnról szól
- Apple iPhone 4S - az amerikai pajtásod
- Magisk
- Google Pixel topik
- Motorola Edge 60 Fusion - nem csak a forma időtálló
- Milyen GPS-t vegyek?
- Na, még egyszer, csak ezúttal OnePlus Open néven
- OpenRock S2 - a második évad jobb
Új hozzászólás Aktív témák
-
King Unique
titán
Abba a csatlakozóba dugom a pendrive-ot, amibe belemegy, ami standard pendrive-oknál jellemzően USB-A port szokott lenni, ami ugye max. 10 Gb/s adatátviteli sebességet tud. Az pedig ki lett vesézve hosszasan az imént, hogy az USB-A, USB-C és Thunderbolt 3 / 4 portokat általában be lehet azonosítani a csatlakozóbetét színe, az "SS" vagy "SS 5 / 10 / 20 / 40" felirat, a villám logó stb. alapján, vagyis az sem feltétlen jelent gondot.
Egy iroda nem a legjobb példa a minél gyorsabb adatátviteli sebesség eléréséhez, mivel ott jellemzően nem feltétlen csúcskategóriás, 20 és 40 Gb/s portokkal szerelt asztali PC-k szoktak lenni, sőt jó ha egyáltalán 5 Gb/s USB 3.0 illetve USB 3.2 Gen 1 portok vannak azokon, laptopoknál szintúgy. Ha Mac illetve MacBook, vagy egy komolyabb felsőkategóriás laptop villám logós Thunderbolt 3 / 4 porttal, akkor ott meg köztudott, hogy az USB-nél max. 10 Gb/s adatátviteli sebességet támogat.
Az USB-C csak a fizikai csatlakozószabvány, ami mögött lehet 480 Mb/s USB 2.0, 5 / 10 / 20 Gb/s USB 3.2, valamint 40 Gb/s USB4 és Thunderbolt 3 / 4 vezérlő is, vagyis a "minimum 10, de sokszor inkább 20Gb" állítás nem feltétlen helytálló. Laptopoknál meg gyakran csak 5 Gb/s vagy némelyiknél max. 10 Gb/s USB-C portok szoktak lenni, annál gyorsabb a 40 Gb/s Thunderbolt 3 / 4 port szokott lenni, de az utóbbi kihasználásához eleve Thunderbolt 3 / 4 interfészes külső SSD kell, mivel az USB 3.2-nél max. 10 Gb/s adatátviteli sebességet támogat, mint már említve lett az előbb.
A standard pendrive ≠ külső SSD.
-
King Unique
titán
Te hoztad szóba a pendrive-okat a #6 számú hsz-ben, arra reflektáltam, linkeltem gyors típusokat.
Az viszont igaz, hogy a 20 és 40 Gb/s, meg majd a 80 vagy akár 120 Gb/s Thunderbolt 5 és USB4 v2 adatátviteli sebességnél nyilván csak a külső SSD-k játszanak, mivel a pendrive-oknál megállt 10 Gb/s USB 3.2 Gen 2 szinten a tudomány, de már azok is inkább pendrive szerű külső SSD-k, mintsem hagyományos pendrive-ok. -
King Unique
titán
• De hát ezeknél is eleve az van ami az előbb le lett írva, a Gigabyte alaplapnál a 10 Gb/s USB 3.2 Gen 2 port eleve piros csatlakozóbetétes és már nyilván az alapján is meg lehet különböztetni + ott a specifikáció amiben eleve le van írva melyik milyen.
• Az ASUS alaplapnál az csak egy dolog, hogy mindegyik USB 3.X port kék csatlakozóbetétes, ellenben a specifikáció mellett az alábbi kép alapján ott van az "SS 10" jelölés is, ami a 10 Gb/s adatátviteli sebességre vonatkozik és kellően egyértelműsít.
• A Lenovo laptopnál eleve ott van a termék hivatalos weboldala, ahol le van írva melyik port milyen, ahol pl. ha csak "SS" jelölés van az USB-C portnál és nem "SS 10 / 20 / 40", akkor megint egyértelmű, hogy az 5 Gb/s USB-C port, vagyis USB 3.2 Gen 1 = USB 3.0 alapú.
• A Razer Blade 15 (2021) laptopnál a specifikációban szintén oda van írva, hogy azok az USB-A portok USB 3.1 Gen 1 = USB 3.0 típusúak, + van egy 40 Gb/s Thunderbolt 3 port és egy 10 Gb/s USB 3.2 Gen 2 port.
• Az Acer Swift 3 SF-314-41 laptopnál a linkelt weboldalon az "USB 3.0 / 3.1 Gen1" megnevezés nyilván az 5 Gb/s USB 3.0 portra utal, ami ugye más néven USB 3.1 Gen 1 és USB 3.2 Gen 1, azért írták oda olyan formában.
• USB 3.X portoknál az "SS" jelölés 5 Gb/s adatkapcsolatú portra vonatkozik, a gyorsabbaknál eleve fel szokták tüntetni a 10 / 20 / 40 tagokat, ami az ezen cikkből vett képen is jól látszik. Meg ugye USB-s vonalon az USB-A port max. 10 Gb/s lehet, ellenben a 20 és 40 Gb/s csak USB-C port.
• A 40 Gb/s Thunderbolt 3 és 4 portoknál eleve ott van a villám logó, arról lehet felismerni, a 20 és 40 Gb/s USB 3.2 és USB4 portok jelölése eleve más, lásd az előbb már linkelt cikkben.
Igen, sikerült is.
-
King Unique
titán
Ja, azt hittem az USB 2.0 vs. USB 3.0 port a téma, mert azoknál rendszerint meg szokták különböztetni.
USB 3.X portokon belül viszont valóban nem feltétlen mindig egyértelmű az USB-A és USB-C portok jelölése, bár pl. asztali PC-s alaplapoknál a 10 Gb/s USB 3.2 Gen 2 portoknál jellemző a piros csatlakozóbetét és az "SS 10" jelölés (példa), stb. Inkább a laptopoknál nehezebb ránézésre beazonosítani, de ha az nem megy, akkor a specifikációban eleve le szokták írni, hogy melyik port pontosan milyen típusú (példa).Egyébként ahogyan írják a másik válaszban is, mezei pendrive-oknál majdnem mindegy is, mert azoknál a leggyorsabbak is max. 10 Gb/s adatátviteli sebességet tudnak jelenleg, de sok csak 5 Gb/s értéket és ott nyilván már az is elég, hogy a port legalább 5 Gb/s típusú.
-
King Unique
titán
Hát nem tudom ez a sokszor mennyire sok és pontosan milyen alaplapoknál és laptopoknál, de eddig még nem nagyon találkoztam olyannal, aminél ne lett volna valamilyen formában megkülönböztetve, a régebbi eszközöknél meg pont hogy jellemző volt pl. a kék színű csatlakozóbetét az USB 3.0 portoknál.
-
King Unique
titán
Igen, de ha egy alaplapon van USB 3.X port, USB 3.0 esetén pl. kék / szürke / fekete / egyéb színű betétes és "SS (= SuperSpeed)" jelölésű, akkor az normál esetben tudni szokta azt az adatátviteli sebességet. Viszont az egyes asztali PC-knél jellemzően az előlapi portoknál lehetnek gondok az egyes gépházakon, ellenben a hátlapon lévő alaplapi port stabilabb lehet adatátviteli sebesség szempontjából is.
De egyébként az előbbi általában a ritkább eset és gyakoribb szokott lenni a nagyon lassú panaszoknál, hogy maga az USB 3.X pendrive alapból tetű lassú, mert mégsem nézett vásárlás előtt kellően utána a tulaj, az itteni pendrive-os topikok is tele vannak ilyen esetekkel még az átlagosnál elvileg hozzáértőbb és tudatosabb felhasználóknál is. -
King Unique
titán
Az csak egy dolog, de ugye maga az XY pendrive nem azért lassú, mert az USB 3.X szabvány egy katyvasz, hanem azért mert alapból egy lassú vacak maga az az XY pendrive. Ezért vásárlás előtt erősen javasolt lecsekkolni a termék hivatalos weboldalát (nem az XY webáruházét) és a különféle teszteket, ahol amelyeknél nem ad meg a gyártó az olvasási és főleg az írási sebességre elfogadható referenciaértékeket, azok alapból felejtősek, mivel jellemzően tetű lassú vackok, hiába az USB 3.2 felirat.
-
King Unique
titán
Itt nem feltétlen magával az USB 3.0 / USB 3.X szabvánnyal van a gond pendrive-oknál, hanem azzal, hogy sok gyártó rengeteg ipari hulladékot gyárt a konzumer kategóriában, amiknél kb. semmit nem jelent az adatátviteli sebességnél az USB 3.X felirat, mivel attól még lehet tetű lassú, USB 2.0 szintű írási sebességet tudó vacak. De szerencsére azért akadnak kivételek is, amik nemrég lettek újra kitárgyalva a téma topikjában.
Új hozzászólás Aktív témák
Hirdetés
- Itthon is kapható lesz a kerámia Xiaomi Band 10
- AliExpress tapasztalatok
- Mibe tegyem a megtakarításaimat?
- Vélemény: nem úgy tűnik, de Lip-Bu Tan most menti meg az Intelt
- Filmvilág
- Milyen TV-t vegyek?
- Vezeték nélküli fülhallgatók
- Szívós, szép és kitartó az új OnePlus óra
- MÁV topic
- TCL LCD és LED TV-k
- További aktív témák...
- WD Black SN850P 4TB M.2 NVME PCI-E 4.0 x4 - Új, bordás, PS5 - 7300-6600 MBs - Eladó!
- 512 Gb-os NVME-k
- Western Digital SN820 4TB PCI-E Gen4 SSD! 6500/5800MB/s
- Acer Predator GM7000 4 TB M.2 NVME PCI-E 4.0 x4 - Új - 7400-6700 MBs - Eladó!
- SK Hynix Platinum P41 2TB M.2 NVME PCI-E 4.0 x4 - Új - 7000-6500 MBs - Eladó!
- Bomba ár! Lenovo ThinkPad L480 - i5-8GEN I 8-16GB I 256GB SSD I 14" FHD I HDMI I Cam I W11 I Gari!
- Lenovo Thunderbolt 3 kábel (4X90U90617)
- Honor Magic7 Lite 8/512GB, Kártyafüggetlen
- Bomba ár! Lenovo ThinkPad X260 - i5-6G I 8GB I 256GB SSD I 12,5" HD I HDMI I CAM I W10 I Gari!
- Creative Sound BlasterX G5 (70SB170000000) (Sound Blaster) (DAC)
Állásajánlatok
Cég: Promenade Publishing House Kft.
Város: Budapest
Cég: CAMERA-PRO Hungary Kft
Város: Budapest