Xiaomi Mi Band 4 - úszómester

A legtöbb fejlesztés a nálunk sajnos nem elérhető, NFC-s verzióba került, de a nemzetközi forgalomba szánt Mi Band 4 is tud újat mutatni. Ráadásul elég magas fényerejű, színes AMOLED kijelzőn.

Hirdetés

Kialakítás, kezelés, üzemidő

A Mi Band 4 annyira hasonlít az elődmodellre, hogy a kapszula szerű óratest például tökéletesen kompatibilis a Mi Band 3 szíjaival, viszont szemmel láthatóan vastagabb és minimálisan nehezebb is. A gyártó ezúttal nem részletezte számszerűleg, hogy pontosan mekkora, azt viszont tudjuk, hogy 22,1 grammot nyom, és összességében még mindig igen apró. Cserébe nagyobb az akkumulátor és a kijelző. A szíj továbbra is 150 és 216 milliméteres hosszúság között állítható, a zármegoldás ugyanolyan, stabil és nagyon kényelmes.


Xiaomi Mi Band 3 és Mi Band 4

A töltő kicsit más lett, az órát viszont még mindig ki kell bányászni a szíjból. Az USB-A-ban végződő dokkolóegységet bármilyen áramforráshoz csatlakoztathatjuk, a készülék rendelkezik megfelelő töltésvezérléssel. A bölcső stabilan fogja az órát, gyenge mágnest is érezni, de főleg a perembe kapaszkodó két pöcök fogja. Kiesni mindenesetre nem tud, de egy csúszásgátló igazán elfért volna az alján. Tény, hogy csatlakoztatott állapotban nem valószínű, hogy leverjük, de akkor is. A 135 mAh-s akkumulátor a gyártó ígérete szerint 20 teljes nap, rendeltetésszerű, vagyis minden funkciót kihasználó használatot jelent.


[+]

Egy hónapig nem vártunk volna a teszttel, hogy ez kiderüljön, de annyi biztos, hogy 44%-os töltöttséggel kezdtem használni maximum fényerőn, minden értesítés megjelenítésével, ébresztéssel, öt percenkénti automatikus pulzusfigyeléssel és alvásmonitorozással, a készülék pedig négy nap után jelzett, hogy 15% alá merült. A négy napba két másfél órás edzés is belefért.


[+]

A teljes feltöltés körülbelül két óra, az azóta tapasztalt merülés alapján (továbbra is ilyen feltételekkel használva) két hét lesz a tényleges üzemidő. De akkor tényleg nem spóroltunk semmivel. 20 nap szerintem simán kihozható, ha beérjük visszafogottabb fényerővel és mondjuk csak harminc percenkénti pulzusméréssel. Ezek az értékek egyébként pont megfelelnek a Mi Band 3-nál tapasztalt üzemidővel. Persze az akksi itt nagyobb, de a kijelző és a fényerő is.


[+]

A kültéri láthatóságnak viszont nagyon jót tesz az akár 400 nites, manuálisan öt fokozatban szabályozható fényerő. A 0,95 hüvelykes, 120 x 240 pixel felbontású, érintésérzékeny Super AMOLED panel az erősen kontrasztos témákkal és rendszerfelülettel mérföldekkel jobban, sőt teljesen jól látható erős fényben is, ami kifejezetten erős érv a Mi Band 4 mellett azoknak is, akik éppen Mi Band 3-at használnak. Fényérzékelő továbbra sincs, de az időzíthető éjszakai mód megfelelő mértékben moderálja a kijelző fényerejét. Csak meg kell mondani, hogy ezt mettől meddig tegye.


[+]

A Mi Band 3-mal ellentétben a kijelzőt védő üveg ívelése lényegesen visszafogottabb, közel sík, a kapacitív vezérlőgombnak helyet adó mélyedés pedig eltűnt. Bizonyos körülmények és fényviszonyok között a panel határai elég jól láthatóak, az alatta lévő terület és halvány kör szolgál vissza érintőgombként. Navigálni egyébként a kijelző simításával és érintésével tudunk; jobbra és balra a zenevezérlő, felfelé vagy lefelé pedig az alkalmazások kerülnek elő. A felület érti a vissza érintőgomb hosszú megnyomását, ennek a funkciója mindig kontextuális, az adott felülettől függ, hogy mi fog történni. Például leáll az edzésprogram.


[+]

GPS még mindig nem került a szerkezetbe, ami ezen az árszinten abszolút nem is elvárható, a mozgáskövetés viszont fejlettebb lett a hattengelyes érzékelőrendszernek köszönhetően. A triaxiális gyorsulásmérőt már egy szintén háromtengelyes giroszenzor is kiegészíti. A Bluetooth 5.0-s verziószámra váltott, ami érezhetően nagyobb hatótávot és stabilabb kapcsolatot eredményez. Az optikai (fotopletizmografikus) pulzusszenzor sem maradt ki (az a két villogó négyzet az a készülék hátulján), a töltés pedig az alatta található réz csatlakozókon keresztül történik.


[+]

Természetesen megmaradt a teljes körű vízállóság is, a legjelentősebb új funkció is ehhez kapcsolódik. Úszni a Mi Band 3-mal is lehetett, az alkalmazás viszont hírből sem hallott erről a mozgásformáról, a mozgáskövető algoritmus pedig még nem volt felkészítve a részletes statisztika készítésére, főleg a szenzoros felszereltség hiányában. Az IP68-as minősítés mellett meghatározott 5ATM nyomástűrés és a továbbfejlesztett szoftver viszont most már egész komoly elemzéseket tud csinálni a medencében való úszásról is. (Azért csak medencében, mert ehhez kell neki egy fix táv.)

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés