Motorola Moto G5 Plus - nomen est omen

Megint ott figyel a Motorola márkanév egy Moto előtt. Ezzel picit meg is ugrott az erősebbik G5 ára, amely fejlett kamerával igyekszik kompenzálni.

Bevezető

Mielőtt a feltörekvő kínai gyártók elárasztották a piacot az olyan veszettül jó, középkategóriás ajánlatokkal, mint a Redmik vagy egyik-másik Meizu, a nyugati világban a Motorola Moto G széria volt az egyik legkapósabb megfizethető, mégis jól felszerelt széria. Még akkor is kitartott a lendület, amikor az ár/érték arány kelet felé kezdett elbillenni, és a háttérben a márkát komoly változások érték.


[+]

A Motorola Mobility ugyanis előbb a Google kötelékében találta magát, majd a Lenovo családjába került, aztán a Motorola név szép lassan kikopott a termékjelölésből, és miközben a Lenovo a saját brandes termékeit kezdte csökkenteni, úgy bukkant fel egyre több, szimplán csak Moto előtagú ketyere. Mondjuk a moduláris Moto Z Play, esetleg főszereplőnk elődmodellje, a Moto G4 Plus.

A Moto G5 (felül) és a G5 Plus
A Moto G5 (felül) és a G5 Plus [+]

Jelenleg elég nehéz átlátni külső szemüveggel, hogy egészen pontosan ki, milyen mértékben és felügyelettel felel melyik Lenovo kötelékébe tartozó mobil tervezéséért, gyártásáért és szoftvereléséért, mindenesetre a legújabb fordulat az, hogy visszatér a Motorola név, hiszen a legendás amerikai gyártó örökre összefonódott a mobiltelefóniával, kár lenne eltemetni.


[+]

A zöld fedelű doboz alig célozgat felmenőire: csak a Moto G5 Plus elnevezés olvasható le a fedeléről egy apró Lenovo felirattal a szélen, és a kissé sérülékeny kartonszerkezetet megnyitva a főszereplő is csak egy Moto nevet visel elöl, illetve a denevéres M-logót hátul. Kibújik ugyanakkor a Motorola a zsákból a beállítások között (Motorola Biztonság), plusz egy Motorola.com link is elolvasható a dobozról, tehát a patinás gyártó szelleme továbbra él, és innentől marketing oldalról is rá fognak erősíteni. A csomagolás még egy M-logós SIM-tűt, egy 5-9V / 1,6A, 12V / 1,2A-es TurboPower gyorstöltőt, egy microUSB kábelt, némi leírást és egy jótállási jegyet rejt.

Külső és kijelző

Az, hogy a Motorola Moto G5 Plus szebb lett az elődjénél, nem egy nagy fegyvertény, de azért érdemes elismerni. A G4 Plus formavilágába ugyan nem lehetett belekötni, a képernyő alatt kiálló, négyzetes ujjlenyomat-olvasó viszont ocsmány volt, amit ovális, süllyesztett darabra cseréltek. Ez pedig akár a vissza, a home és az alkalmazásváltó érintőfunkciókat is letudja, erről később.


[+]

Meg lehet dicsérni az anyaghasználatot is: bár érzésre az oldalkeret műanyagból van, a hátlap tekintélyes része alumíniumból készült, az illesztések tökéletesek, a lekerekítések komfortosak, és ember legyen a talpán, aki kiszúrja, hogy az oldalélek és a hátlap egy-egy keskeny sávja plasztik. A fakóarany festés ráadásul mutatós, a vízlepergető kivitelt pedig nanoborítás garantálja, bár a G5 Plus IP-szabványnak nem felel meg és nem vízálló, így nem szabad alámeríteni. Könnyen kitapintható a jobb oldali, recézett bekapcsoló, a mutatóujj pedig ágaskodás nélkül eléri a kissé lötyögős hangerőszabályzót.


[+]

De azok a fránya kávák! Akad most olvasó, aki a vállát vonogatja és simán elvisel ennyi felesleget az 5,2”-es, 1080p-s panel körül, ám a virtuális gombsorral megrövidítve nem éppen előnyös az előlapi képernyőarány. 150,2 x 74 x 7,7 milliméterével a G5 Plus magasabb és szélesebb az 5,8”-es Galaxy S8-nál, így nyújtózkodni kell a felső képernyőtartalmak eléréséért, ami majdnem phabletté teszi. A 3000 mAh-s, kezektől elzárt telep nem indokolja ezt a formát vagy a 155 grammos tömeget.

Kijelző-teszt
Mérés Motorola Moto G5 Plus Sony Xperia XA1 Huawei P10 Lite Samsung Galaxy A5 (2017)
Képátló 5,2 hüvelyk 5 hüvelyk 5,2 hüvelyk 5,2 hüvelyk
Felbontás 1080 x 1920 720 x 1280 1080 x 1920 1080 x 1920
Technológia IPS LCD IPS LCD LTPS LCD Super AMOLED
Fehér fényerő 408 nit 549 nit 545 nit 349 / 695 nit
Fehér fényerő (min.) 4,9 nit 8,2 nit 3,2 nit 2,0 nit
Fekete fényerő 0,36 nit 0,48 nit 0,39 nit 0 nit
Kontrasztarány 1166:1 1144:1 1398:1 végtelen
Színhőmérséklet 7182 K 6715 K + kézi 7665 K + kézi 7807 / 6834 K

Hogyan mérjük a kijelzőt?


[+]

A Gorilla Glass 3-mal védett kijelző IPS típusú, tűéles, elég jól kalibrált és a színei is megfelelően élénkek, jó ránézni. Legalábbis szobabelsőben, mert napfény alatt alig látni valamit a megjelenített tartalmakból, bár legalább a betekintési szögek nem rontanak tovább a dolgon. Az érintési érzékenység remek, a rezgőmotor erőssége megfelelő. Az ujjlenyomat-olvasó két oldalán ne keressünk gombokat, a beszélgetési hangszórónak viszont akad társasága a fénymérő, a közelségérzékelő és az 5 megapixeles kamera személyében. Értesítési LED ugyan nincs, a képernyő felemeléskor viszont felvillan.


[+]

Hátul méretes kamerarendszer vonzza a tekinteteket f/1,7-es rekeszértékű lencsével, 12 megapixeles szenzorral és dupla ledes villanóval, sokat is várunk tőle. Kártyaügyileg a G5 Plus felültöltős: az innét kipiszkálható SIM-tálca egyik oldalára két nanoSIM, a másikra pedig egy microSD kártya helyezhető, azaz egyszerre akár mindhármat benyeli. Létezik egy SIM-es kiszerelés is. A bőség remek hír, csak kell némi ügyesség, hogy ennyi plasztik lappal együtt sikerüljön a fiókot visszatolni. Alul a port maradt régi, microUSB típusú, és szerencsére megmaradt a jó öreg 3,5 milliméteres audiokimenet is. Mikrofonból itt és a hátlap tetején is akad egy, multimédiás hangszóróból viszont egy sem, mert a beszélgetési szólal fel.

Hardver, szoftverek

A Snapdragon 625 az egyik legkedveltebb középkategóriás SoC, és bár a nyolc, 2 GHz-en futó Cortex-A53 magnál erősebbet gurít egy Snapdragon 650 vagy Helio X25, a 14 nanométeres gyártástechnológia alacsony fogyasztást, a kitűnő szoftveroptimalizálást pedig villámgyors működést eredményez. Elegendő a közel érintetlen Android 7.0-nak a 3 GB RAM, a 32 GB-ból megmaradó 23 GB tárhely pedig ha megtelne (a fájlrendszer F2FS), microSD-vel lehet megtoldani (max. 128 GB, belső tárhelyként formázható). Oké, a legkomolyabb 3D-s játékok nem futnak el úgy, mint egy csúcsriválison, ebben az Adreno 506-nak jár némi megrovás, de még így is minden bátran elindítható, túlmelegedés nélkül.

Teljesítmény-teszt
Benchmark Motorola Moto G5 Plus Sony Xperia XA1 Samsung Galaxy A5 (2017) Moto Z Play
Rendszerchip Snapdragon 625 MediaTek Helio P20 Exynos 7880 Snapdragon 625
AnTuTu Benchmark 6.x 64897 pont 62571 pont 61054 pont 62987 pont
Vellamo Browser 3348 pont 5123 pont 3480 pont 2906 pont
Vellamo Metal 1510 pont 1381 pont 1324 pont 1502 pont
Geekbench 4 (single / multi) 851 / 4303 pont 880 / 3747 pont 770 / 3963 pont 759 / 2450 pont
GFXBench Manhattan onscreen 10 fps 19 fps 15 fps 10,0 fps
GFXBench Manhattan offscreen 10 fps 9,5 fps 15 fps 9,8 fps
GFXBench T-Rex onscreen 23 fps 32 fps 33 fps 23 fps
GFXBench T-Rex offscreen 23 fps 27 fps 30 fps 23 fps


[+]

A Nougat a jelenlegi legfrissebb Android főverzió, és a bevált recepten a Moto nem változtat, csak egy-két ikon és háttér, illetve a pluszfunkciók térnek el. A főoldalon 4 x 5-ös az ikonkiosztás, a menüt az öt tálcaikon felől lehet felsimítani, az asszisztens kártyák balról bújnak elő. Az értesítések és az öt főkapcsoló egy ujjal, a többi és a fényerőcsúszka kettővel húzható le. Alapból ugyebár aktív a három virtuális kezelőgomb, de beállítható, hogy mindent az egyébként remek hatékonyságú és villámgyors, érintésalapú ujjlenyomat-olvasó végezzen.


[+]

Ezt a Moto Műveletek közt kell kérni, és máris eltűnik a fekete sáv. Az olvasót megérintve lehet visszajutni a főoldalra, balra simítva visszalépni, jobbra pedig az alkalmazásváltót előhívni. Hosszan lenyomva indul az Asszisztens, nyomva tartva és vízszintesen húzva pedig aktivál a képernyőzár. A gombbal egyébként akkor is fel lehet ébreszteni a kijelzőt, ha ujjminta nincs regisztrálva, sőt: a telefont felemelve is felvillannak fekete-fehérben az értesítések, csak a Moto X-féle képernyő előtti hadonászásra nem reagál a G5 Plus. Ezen felül felemeléssel elnémíthatók az értesítések, dupla hús kloffoló mozdulattal indul a zseblámpa, dupla csuklóforgatással pedig a kamera.


[+]

Témázás vagy ikonrács variálás ugyan nincs, a megjelenített méret és a betűméret viszont állítható, van osztott képernyős mód, sőt: egykezes képernyőtartalom-lekicsinyítés is. Kár, hogy az utóbbi kettő csak a virtuális kezelősáv visszaállításával érhető el, hiszen onnan lehet őket aktiválni. Minimálisra fogta a Moto a nem Google- és AOSP-típusú szoftverfelhozatalt, bár azért egy fájlkezelő beleférhetett volna. Akad egy készüléksúgó és a már említett Motorola adatvédelem. Hála az égnek ez nem valami teljesen felesleges rendszererőforrás-felügyelő, csak a szoftver naprakészen tartásáért összegyűjtött beállításokat listázza. Mondjuk, a januári biztonsági csomag pont nem naprakész, illene ezt havonta frissíteni.


[+]

A gyári telefonkönyv átlátható, behívja a két SIM, az online fiókok és a telefon névjegyeit, van többféle szűrési és rendezési elv, a tárcsázóban pedig működik a gyorskeresés. A Gboard szuper virtuális billentyűzet teljes magyar nyelvi támogatással, QWERTZ kiosztással, számsorral, témázással, ujjhúzós bevitellel és kapcsolódó Google-szolgáltatásokkal. A Chrome is a jól ismert minőséget hozza, csak most már kevesebb memóriát és energiát használ, mint korábban. Zoomalapú sortörés ugyan nincs, de 5,2 hüvelyken ez nem akkora probléma, van viszont teljes Google-szinkronizálás, akad inkognitó mód, a böngészés pedig akadozásmentes. Az egész szoftverről lesüt, hogy odafigyeltek a fluid működésre, és egyáltalán nem bánjuk, hogy a szükséges minimum telepítése után elengedték a felhasználó kezét: tegye csak fel magának azokat az extrákat, vírusirtókat és közösségi programokat, amiket csak akar.

Multimédia

A G5 Plusnak a hátlapi kamera a legfőbb megkülönböztető jegye a középkategóriában, ugyanis a Galaxy S7/S8-hoz hasonlóan 12 megapixeles modult kapott dual-pixel PD-autofókusszal és f/1,7-es blendéjű, kiemelkedően jó fényerejű lencsével. Azért ez nem pont azt a kamerarendszert, nincs például optikai képstabilizátor, van viszont dupla ledes villanó. Az előlapra 5 megapixeles szenzor került f/2,2-es rekeszértékkel, és egy olyan tulajdonsággal, ami a drágább mobilok között is ritka: van profi mód, azaz a szelfiképek zárideje, érzékenysége, fehéregyensúlya és expozíciója is állítható. A rendszer fixfókuszos, de decens képet lő, akár arcszépítő funkciókkal, és ha kell, a képernyőt vakuként felvillantva, íme, egy példa. A hátlapi kamerához még panoráma és lassított felvétel funkciók érhetők el, plusz HDR mód, vaku, időzítő és egy-két apróság.


[+]

Erős alapok ezek 100 ezer forintért, és nappal a vonalélesség igazolja is a dolgot: ha nem is ezek a legrészletesebb 12 megapixeles felvételek, (ebben a HTC U11 és a Google Pixel az etalon), nagyon is rendben van a dolog, nem vészes a zajmentesítés, nincs túlélesítés, elfogadható a lencsetorzítás. A fehéregyensúly mindig pontos, viszont szembetűnő a dinamikatartomány szűkössége. A dolog nem kétségbeejtő, de lehúzza a jófajta összképet, és a HDR gyakran nem kompenzál eléggé ahhoz, hogy a kiégett részleteket visszanyerje. A fókusz tényleg gyors, bár nincs a Galaxyk szintjén, és már nappal előfordult egy-egy ritka fókuszhiba. Mondjuk, amikor a kereső közepén nem egy épületrészlet vagy faág, hanem az ég volt. Kellemesen szűk az élességtartomány a jófajta makrók lövésére, viszont itt érdemes rászokni az érintőfókuszra, mert nélküle gyakran megy félre az élesítés. Expozíciókorrekcióra is szükség lesz.


[+]

Este is akad itt-ott fókuszhiba, ami azért sajnálatos, mert a nagy fényerejű lencsének köszönhetően „jól lát a sötétben” a G5 Plus, igaz, az automatika optikai képstabilizátor hiányában rövidebb záridőt és magasabb érzékenységet választ az ideálisnál. Sokat nyom a latba a kézi mód, a hosszabb záridőhöz persze állvány kell. Videofelvétel legfeljebb 4K-ban lőhető, 30 fpssel és remek részletgazdagsággal (katt). 1080p-ben, 60 fpssel már kevesebb részlet rögzül (katt), de rendben van ez és a szűkösebb látószögű, de szoftveresen egész jól stabilizált 1080p/30fpses felvételek minősége is (katt). A sztereó hang inkább átlagos tisztaságú, a kamerás összképességek mindenesetre felülemelkednek az árszint átlagán. Akad persze jobb kameramobil a kifutók között (Nexus 5X), és a hardveralapoktól picit többet vártunk, például DNG RAW mentést. De ne legyünk telhetetlenek.


[+]

A Play Zene listák, előadók, albumok, dalok és műfajok szerint rendszerezi a helyben tárolt dalokat, plusz megjeleníti a Google fizetős katalógusát. Akad hangszínszabályozó és a füles csatlakoztatásával munkára bírható FM-rádió, headset nincs a dobozban. Az ismert formátumok közül csak a WMA nem tetszik neki, a galériával egyenértékű videolejátszón pedig a DivX, az Xvid, az AC3 hang és a feliratok fognak ki. Cserébe nem gond az HEVC kodek és a 4K-s videók visszajátszása, de már csak a zéró szoftveropció miatt is érdemes telepíteni egy BS Playert, ami mindent elvisz.


[+]

A fülesre a G5 Plus kategóriájának megfelelő hang jut, egész combos erősítéssel (már a mobilok között). A részletesség és a dinamika a 100 ezer forintos átlagnak megfelel, alapvetően jó a minőség, frekvenciaátvitel vagy zaj szempontjából nem füleltünk le elhajlást. Mindezt szépen el lehet felejteni, amikor a beszélgetési hangszórón osztozkodó multimédiás hangleadó megszólal. Tud az ilyen szépen szólni, és volt már sztereó Moto G. Sajnos ez a régmúlt homályába vész: a hangerő csak átlag feletti és torzít, 2-3 lépéssel lejjebb véve pedig csak annyira szép a produktum, mint a látványtervekből dobozzá vedlett Duna Aréna.

Adatkommunikáció, üzemidő, végszó

A nálunk járt G5 Plus (XT1685) két nanoSIM-et fogadott be dual standby technológiával, de létezik egy nanoSIM-es kiszerelés is. A beszélgetési hangminőség jó, és köszönhetően a közös multimédiás hangszórónak, a hangerő zajos környezetben is kielégítő. A „vonal” másik végén sem volt panasz, értették a szavunkat. A legnagyobb elérhető adatsebesség 300/50 MBps Cat.6-os LTE hálózaton, a hazai frekvenciatámogatás teljes. A kétcsatornás WiFi 802.11a/b/g/n szabványú jó érzékenységgel, Directtel és hotspottal. A Bluetooth 4.2-es (A2DP, LE), az USB pedig 2.0-s (microUSB, MTP). A navigáláshoz a földi antennák és routerek mellett bevetetők a GPS és a Glonass műholdak, a BeiDou és a Galileo csoportot a G5 Plus viszont nem használja. A navigálás gyors és pontos, viszont kimaradt az iránytű, ami roppant furcsa. Van viszont NFC, gyorsulásmérő és giroszkóp. Nincs infra.


[+]

A 3000 mAh-s akkumulátor átlagos üzemidőt ígér, a takarékos hardver és az ügyesen optimalizált szoftver pedig átlag felettit nyújt, mintegy ötórás képernyőidőkkel. Intenzív használattal azért érdemes a G5 Plust a nap végén töltőre tenni, de addig mindenképpen kibírja, visszafogottan nyomogatva meg kijöhet akár a két nap is. Az 5-9V / 1,6A, 12V / 1,2A-es TurboPower gyorstöltő ráadásul két órán belül megeteti a telepet, a gyártó 15 perc töltéssel pedig 6 órás működést ígér. Akkumulátorkímélésből egy alapvető opció van, amely korlátozza az antennákat és a teljesítményt. Böngészni és videózni, egy-egy töltésről, 150 niten 14-14 órán át lehet, ezek remek értékek.


[+]

Értékelés: Motorola Moto G5 Plus
Külső
Ergonómia 8 pont
Anyaghasználat 8 pont
Összeszerelés minősége 9 pont
Kijelző mérete, minősége 7,5 pont
Belső
Kezelhetőség 8 pont
Sebesség 8 pont
Szoftver rugalmassága, bővíthetősége 9 pont
Felhasználói felület élménye 9 pont
Alapfunkciók
Hangminőség, vételi stabilitás 8 pont
PIM funkciók 10 pont
Adatkommunikációs képességek 8 pont
Multimédia
Vizuális 8 pont
Audio 7 pont
Egyebek
Üzemidő 7,5 pont
Ár/érték aránya 7 pont
Hogyan értékelünk?

A Motorola egy jól csengő márkanév, aminek üdvözöljük a visszatérését, Moto G5 Plus pedig egy jó kis készülék. Bár nem minden fém, ami fénylik, az összeszerelés szuper lett, az IP-védelemmel nem rendelkező burkolat pedig vízlepergető. Sajnos a kávák meghíztak és a képernyő nem elég fényes odakint, ezt leszámítva viszont nem lehet belekötni az elülső oldalába. Ügyesek a villámgyors ujjlenyomat-olvasóhoz kapcsolódó gesztusfunkciók, és nemcsak takarékos, a megfelelő optimalizálással akadásmentes a rendszerműködés. Csak a játékoknál fordul elő dadogás, az is csak egy-kettőnél, a Snapdragon 625-öt térdre ezek sem kényszerítik.

Ha megfordítjuk, még mindig akad ok az örömre: ugyan a Galaxy S8-közeli kamerarendszer messze nem olyan jó, főleg a szűk dinamikatartomány és az optikai képstabilizálás hiánya jelent különbséget, ám mégsem azzal fair összemérni a G5 Plust, hanem a 100 ezer forintos konkurenciával, ahol ez a Lenovo/Motorola versenyez. Ott teljesen valid a képminőség, jó hír a 4K felvétel (kiszerelésfüggő), az előlapi kamerához is akad pár extra. Ez így nem is rossz, bár az iránytű kihagyása elég necces, a sokkal olcsóbb, 720p-s Redmi 4X sem spórolt ezen, és még tovább is bírja egy töltéssel. A Redmi Note 4-hez is kedvezőbb áron hozzá lehet jutni, és 5,5 hüvelyken sem sokkal nagyobb méreteiben. De ma már a remek Honor 8 is kifogható 100 ezer forintért, ami azért elmegy egy kvázi-csúcskészüléknek. Galaxy A-vonalon is akad választék, komoly por- és vízállósággal. Itthon tehát picit felülárazták a Motorola Moto G5 Plust, az Egyesült Államokban például a harmadával olcsóbb, és annyiért szuper választás. Az viszont elvitathatatlan, hogy sok dolgot csinál jól, keveset rosszul, és még mindig érezni rajta a patinás amerikai gyártó keze nyomát. Így aztán jó hangulatban váltunk meg tőle, és várjuk, merre lép tovább a Moto(rola).

Motorola Moto G5 Plus

Bone123

A cikk elkészítését a Telenor Hipernet Blog támogatta, ahol további mobilos érdekességekről lehet olvasni.

Specifikáció

Motorola Moto G5 Plus
Moto G5 Plus Általános
Technológia GSM/UMTS/LTE
Méret 150,2 x 74 x 7,7 milliméter
Tömeg 155 gramm
Színvariációk ezüst, fakóarany
SIM-foglalat 2 x nanoSIM
Kijelző
Kijelző átlója 5,2 hüvelyk
Kijelző felbontása 1080 x 1920 pixel (424 ppi)
Kijelző típusa Kapacitív IPS-LCD
Színárnyalatok száma 16 millió
Hardver
SoC típusa Qualcomm Snapdragon 625 (MSM8953)
Processzor típusa 8 x 2 GHz-es Cortex-A53
Processzor csíkszélessége 28 nm
Processzor utasításkészlete ARMv8
Grafikus chip Adreno 506
RAM mérete 3 GB
Memória
Telefonkönyv kapacitása korlátlan
SMS memória korlátlan
Belső tárhely 32 GB (23 GB elérhető)
Memória bővíthetősége microSD (max. 128 GB)
Adatátvitel
Frekvenciasávok GSM 850/900/1800/1900 MHz
UMTS 850/900/1900/2100 MHz
LTE 700/800/850/900/1700/1800
2100/2600 MHz
GPRS / EDGE van / van
UMTS / HSDPA / HSUPA / LTE van / 42 Mbps / 5,76 Mbps / 300 Mbps
IrDA / Bluetooth nincs / 4.2 (A2DP, LE)
WiFi 802.11a/b/g/n, dual band, hotspot, Direct
USB microUSB 2.0 (MTP)
Push-to-talk / RSS nincs / nincs
GPS van (GPS, Glonass)
NFC van
Alapfunkciók
Profilok néma/rezgés
Vibra funkció van
Kihangosítás van
Hangtárcsázás / hangvezérlés nincs / nincs
Hangrögzítés van
Ébresztés van
Prediktív szövegbevitel van
Szoftverek
Platform Android 7.0
WAP / HTML böngésző nincs / van
E-mail kliens van
Java van
Játékok telepíthető
Valutakonverter telepíthető
Extra szoftverek Moto Display, Moto Műveletek, Súgó
Multimédia
Fő kamera 12 megapixel, dual pixel PD-autofókusz, dupla LED villanó, f/1,7-es optika
Másodlagos kamera 5 megapixel, fixfókusz
Videófelvétel 4k@30fps, 1080p@60fps
Zenelejátszó szoftver van
Hangszínszabályzó van
FM-rádió van
Üzemidő
Alap akkumulátor 3000 mAh-s lítium-polimer
Készenléti idő ? óra
Beszélgetési idő ? óra
Zenelejátszási idő ? óra
Egyebek
3,5 mm-es audio kimenet, aktív zajszűrés másodlagos mikrofonnal, fény- és közelségszenzor, ujjlenyomat-olvasó, giroszkóp, gyorsulásmérő

Azóta történt

  • Motorola Moto G5 - meglepetések helyett

    Semmi különleges extra, de ez nem baj. A G5 megbízható, nem okoz meglepetést, de sokan inkább ezt szeretik, mint a telepakolt szoftvert.

  • Renderképen a Moto Z2 Force

    A Moto Z széria idei verzióiról eddig nem sok információnk akadt, leszámítva néhány kiszivárgott, állítólagos sajtófotót.

  • Fotókon a Moto G5S Plus

    Amelyek mellesleg teljesen egybevágnak a korábban kiszivárgott renderképekkel.

  • Bemutatkozott a Moto Z2 Force

    A Motorola márkanév alatt futó phablet egyelőre Amerikában kerül piacra, de mivel nem Verizon-exkluzív lesz, talán európai bevezetésre is számíthatunk.

Előzmények

Hirdetés