Alcatel A3 - két tűz között

Az ötvenezer forintos árkategóriában már ujjlenyomat-olvasóra, HD kijelzőre és 13 megapixeles kamerára is számíthatnak az Alcatel-vásárlók, de vajon mire elég ez a piacon?

Hirdetés

Adatkommunikáció, akkumulátor, összegzés

A TCL gyártósairól érkező Alcatel A3 két darab nanoSIM-et fogad be, a hagyományos dual standby technológiával, ahol a két hálózati kártya addig aktív párhuzamosan, amíg az egyikkel hívásba nem kerülünk. A leggyorsabb, mobilnetes adatkapcsolat LTE-n keresztül valósul meg, a 150/50 Mbps elméleti sebesség 800/1800/2100 és 2600 MHz frekvenciatámogatással érkezik, tehát természetesen adott a B20. Az internetezés másik útja továbbra is a WiFi, ebből 802.11b/g/n szabványú jár, átlag alatti érzékenységgel, viszont hatótávon belül megfelelő stabilitással.

Két darab nanoSIM mellett is elfér a microSD, ez dicséretes
Két darab nanoSIM mellett is elfér a microSD, ez dicséretes [+]

A Bluetooth 4.0-s, az USB-átvitel sebessége pedig 2.0-s, OTG-re ez utóbbival kapcsolatban ne számítsunk. Aki navigációs eszköznek használná a mobilt, lehetőleg ne ezzel a kütyüvel próbálkozzon, bár az iránytű a pozitívumok listáján szerepel, tesztkészülékünk a GLONASS, a BeiDou és a Galileo műholdakat sem látta, így nem csak lassú, olykor pontatlan és instabil is volt a végeredmény. A beszélgetési minőség megüti az elfogadható szintet, a hangszóró eléggé nyersen szólal meg, viszont zajos környezetben is hallani a másikat, a hangerővel egyik irányba sincs gond, a mikrofonos zajszűrés csekély.

Gyakran jöhet jól, hogy tudjuk rögzíteni a telefonhívásainkat Gyakran jöhet jól, hogy tudjuk rögzíteni a telefonhívásainkat
Gyakran jöhet jól, hogy tudjuk rögzíteni a telefonhívásainkat [+]

Értékelés: Alcatel A3
Külső
Ergonómia 7 pont
Anyaghasználat 6 pont
Összeszerelés minősége 8 pont
Kijelző mérete, minősége 6 pont
Belső
Kezelhetőség 6 pont
Sebesség 5 pont
Szoftver rugalmassága, bővíthetősége 6 pont
Felhasználói felület élménye 6 pont
Alapfunkciók
Hangminőség, vételi stabilitás 7 pont
PIM funkciók 10 pont
Adatkommunikációs képességek 7 pont
Multimédia
Vizuális 6 pont
Audio 6 pont
Egyebek
Üzemidő 6 pont
Ár/érték aránya 5 pont
Hogyan értékelünk?

Ha akkumulátorról van szó, a kínai gyártók hajlamosak túl nagyot állítani, ezzel azonban az Alcatel semmiképp nem vádolható, egy közepes méretű készülékházba, 155 grammos tömeg mellett is csak 2460 mAh-nyi kapacitás már papíron is nagyon kevés, a gyakorlat pedig igazolja az elméletet: ugyanúgy egynapos üzemidőre számíthatunk, mintha egy jóval komolyabb készüléket használnánk, jóval intenzívebben. Videót körülbelül 6,5 órán keresztül tudtunk lejátszani a lemerülés előtt, ami elég fájdalmas, viszont a normál használatban előforduló kijelzőidők sem rosszabbak, körülbelül 3-4 órásak. A töltés körülbelül ugyanennyi időt vesz igénybe, ha délelőtt 9-kor csatlakozunk a töltőhöz lemerült állapotban, körülbelül délre fogunk 100%-os értéket olvasni az akkumulátornál.

Az Alcatel A3 lényegében semmivel nem teljesített rosszabbul annál, amit a belépőkategóriás, androidos gépek előnyösebbik fele tud. A mindennapi használathoz elegendő hardver, gyenge betekintési szögekkel és fényerővel bíró, de legalább HD felbontású kijelző, béna anyagokból, ugyanakkor jól összerakott készülékház, és a legfontosabb pillanatok megörökítésére alkalmas kamera. Nem produkált érthetetlen fagyásokat, a legtöbb alkalmazás elfogadható minőségben futott rajta, és ha internetünk van, akkor még egy-egy navigálás is bele fog férni. Manapság azonban megtehetjük, hogy ezt ne egy 50 000 forint körüli eszköztől – mint például az Alcatel A3 – várjuk, hanem egy jóval olcsóbb LG Spirittől, Xiaomi Redmi 4A-tól, Meizu M5-től, HomTom HT16 Prótól, esetleg Huawei Y6 II Compacttól. Szignifikánsan jobb vételek jelenleg kevésbé vannak az 50 000 forint körüli mezőnyben, az imént felsorolt mobilok sem mindig és mindenben jobbak az A3-nál, ha azonban kicsit több pénzt áldozunk az új okosmobil megvásárlására, akkor belefutunk olyan ajánlatokba, mint a minőségi sztenderdet hozó, villámgyors Moto G5, a 4/64 GB-os tárolóval szerelt Xiaomi Redmi Note 4, illetve a kifutó Sony Xperia XA, Alcatel Idol 4 vagy Samsung Galaxy J7 (2016). Nem feltétlenül elvetendő tesztünk alanya, de jelenlegi árazásával nem sok eséllyel indul a kártyafüggetlen piacon.

szentkuti11

A tesztkészülék az XXL GSM jóvoltából jutott el hozzánk. Vásárláshoz kérem, kattintson ide!

A cikk elkészítését a Telenor Hipernet Blog támogatta, ahol további mobilos érdekességekről lehet olvasni.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Előzmények

  • Alcatel Shine Lite - a Ragyogás egy horror

    Az Alcatel új, alsó-középkategóriás készüléke valóban fényes, és tényleg meglehetősen Lite. Mondjuk többet nem ígért senki, csak az árazásnál akadtak problémák.

  • Alcatel Pop 4 Plus - 32 bites tévedés

    Koros hardverkörnyezettel, ám relatíve friss Androiddal és kellemes árcédulával keres magának közönséget az Alcatel Pop 4 Plus a hazai, olcsó phabletek között.

  • Alcatel One Touch Pop Star - nem futott be

    A többféle hátlappal érkező Pop Star egy ízig-vérig belépőkategóriás mobil, amelynek nálunk járt változata sajnos nélkülözte a 4G-s adatkapcsolatot.

  • Alcatel OneTouch Idol 3 (5.5) - körhinta

    A vállalat újdonságának nagyobbik változata nem csak képernyőméretben és felbontásban különbözik, hanem hardveres téren is, a dizájn viszont szerencsére megmaradt.

Hirdetés