Alcatel Pop 4 Plus - 32 bites tévedés

Koros hardverkörnyezettel, ám relatíve friss Androiddal és kellemes árcédulával keres magának közönséget az Alcatel Pop 4 Plus a hazai, olcsó phabletek között.

Külső, kijelző, tartozékok

A phablet, mint okostelefonos méretkategória az elit ársávban született meg, aztán a gyártók felismerték az igényt az olcsó nagy képernyős mobilokra, és jelenleg elég sok árkategóriában egyszerűbb egy ütős phabletet megnevezni egy igazán jó, kompakt zsebkészülék ellenében. Belépőszinten azért továbbra is az öthüvelykes képátló a meghatározó, a legolcsóbb phabletek ára ugyanis jellemzően becsúszik a középkategória alsó szegmensébe, miután a hazai terheket felrótták nekik. Az Alcatel Pop 4 Plus határeset: van bolt, ahol épphogy rásüthető a belépőszintű jelző, van pedig, ahol a középkategóriás ajánlatokkal kell versenyeznie. Mondanom sem kell, nem mindegy, melyik ársávba esik.


[+]

Elnézve a ma már poros Snapdragon 210-es SoC-t, a 32 bites Android rendszert vagy a vastag kávákat, a Pop széria méretes tagjának azért elég nehéz lesz a Vernee vagy más kínai gyártó hardveres licitversenyébe beleszólnia. Ehelyett komplett hazai 4G támogatást nyújt, teljesen magyarított szoftverfelülettel és jól ismert márkanévvel, még ha idő közben Alcatel mobilok franciából kínaiak lettek. Ázsia egyébként a hatalmas telefonok földje, imádják arrafelé a phableteket, és az 5,5 hüvelykes tesztmasina kiérdemli az óriás jelzőt. 151 × 77 × 7,99 milliméterével a műanyag szerkezetet a gyakorlatilag lehetetlen egy kézzel kezelni (még akkor is, ha határozottan nincs 8 milliméter vastag), bár a 156 grammos tömeg éppenséggel nem húzza le a zsebet. Az biztos, hogy bőven van anyag a 720 x 1280 pixeles megjelenítő körül, ez pedig hozzájárul a remek összeszereléshez, műanyagból is lehet várat építeni.

A OnePlus 3 társaságában
A OnePlus 3 társaságában [+]

A 267 ppi-s képpontsűrűség nem éppen kiemelkedő, de azért a képek és a karakterek jóval élesebbek a régi, WVGA-s kijelzőkkel összemérve. A mezei IPS panel közepes betekintési szögekkel rendelkezik, viszonylag gyorsan csökkentő kontrasztokkal, ha oldalról tekint rá az ember, minimális színváltozással és felül megfigyelhető fényszivárgással. A színek kissé fakók (a kalibráció nem rossz), a napfény alatt pedig kevés látszódik a tartalmakból, érdemes tehát valamelyik levelét hullató fa árnyékába húzódni a kezeléséhez. Kár, hogy a pozitív összeszerelés nem jelent ízléses megjelenést: a batár nagy, halovány háttérvilágítású érintőgombok elég idétlenül néznek ki, és ezen az oldalon egyéb sajátossága nincsen a telefonnak. Akad viszont 5 megapixeles kamera és ledes villanó, továbbá fénymérő, közelségérzékelő és beszélgetési hangszóró.

Kijelző-teszt
Mérés Alcatel Pop 4 Plus Vernee Thor Meizu m3 note Honor 5X
Fehér fényerő (max.) 424 nit 432 nit 403 nit 481 nit
Fehér fényerő (min.) 13,7 nit 20 nit 4,8 nit 8,2 nit
Fekete fényerő 0,37 nit 0,2 nit 0,19 nit 0,48 nit
Kontrasztarány 1147:1 2160:1 2121:1 1002:1
Színhőmérséklet 6727 K 8535 K + kézi 8286 K 8136 K + kézi

Hogyan mérjük a kijelzőt?


[+]

Megfordítva mindjárt szemrevalóbb a helyzet: a szálcsiszolt fém megmunkálást utánzó hátlap elegánsan töri meg a ráeső fényt (a vörös vagy a zöld variáns pedig vagányan), az elem ráadásul lepattintható. Ilyen módon lehet a két microSIM és a microSD foglalatokhoz hozzáférni, a 2500 milliamperórás telep viszont nem csak szűkös, el is lett zárva a gyors csere lehetőségétől. A hátlap stabilan visszapattintható, az egységességét egyébként csak a 8 megapixeles kamera, a ledes villanó, az ezüstös márkafelirat és a mono hangszóró rácsa zavarja meg.


[+]

Ha megversenyeztetnénk a gyártókat, hogy melyikük tudja a hangerőszabályzó és bekapcsoló gombokat a legelérhetetlenebb helyre rakni, az Alcatel dobogóra állna: jobb hüvelyujjal lehetetlen fogásváltás nélkül a jobb oldali billentyűzet elérni, csak ne akard ezeket nyomogatni, gondolhatták a tervezőmérnökök. Felülre megy a füles, alulra pedig a microUSB kábel, egy-egy mikrofonfurat mindkettő mellett fellelhető.


[+]

A színes dobozkán a fehérek és a kékek dominálnak, és persze a fedél alól előbányászható phablet renderképei. Az ismerkedés a masinával furcsa érzéssel indult: a Pop 4 Plust kiemelve egyenetlenebbnek tűnt a hátlap a megszokottnál, megfordítva aztán kiderült, hogy miért: nem is volt rajta fedőelem, a hátlap ugyanis külön lett csomagolva. Dantéhoz hasonlóan, az egyre mélyebb bugyrok felé haladva szembe jött Vergilius az 1 amperes töltőfej, a microUSB kábel, a hagyományos kialakítású mikrofonos füles és a leíráscsomag, egy epikai mű bőbeszédűségével.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés