Alcatel A3 - két tűz között

Az ötvenezer forintos árkategóriában már ujjlenyomat-olvasóra, HD kijelzőre és 13 megapixeles kamerára is számíthatnak az Alcatel-vásárlók, de vajon mire elég ez a piacon?

Hirdetés

Hardver, szoftverezettség

A hardvert régóta ismerjük, a MediaTek MT6737 ebben a készülékben is azt a minimálprogramot teljesíti, ami 2017-ben szinte kötelezően elvárt egy androidos okostelefontól. Ennek megfelelően egy alapvető stabilitást hoz, az egyszerűbb alkalmazásokkal gond nélkül elbánik, két-három háttérben futó program közt képes váltani, és bár lassan, de szinte mindent elvégez, amit ép ésszel elvárhatunk tőle. A 64-bites, négymagos lapka mögött 1,3 GHz-es Cortex-A53 processzor, Mali-T720 MP2-es grafikai egység, 2 gigabájt RAM és 16 gigabájtos belső tároló áll, és a microSD-bővítési lehetőség is adott, a dual SIM-képességektől függetlenül. A készülékház nem melegedett jelentősen a legkomolyabb tesztek alatt sem, viszont lehet látni a lenti eredményeken, hogy a teljesítmény is visszafogott.

5,52 GB-ot foglal a rendszer, a többi a mienk 5,52 GB-ot foglal a rendszer, a többi a mienk
5,52 GB-ot foglal a rendszer, a többi a mienk [+]

Teljesítmény-teszt
Benchmark Alcatel A3 Xiaomi Redmi 4A Meizu M5 Vernee Thor
Rendszerchip MediaTek MT6737 Snapdragon 425 MediaTek MT6750 MediaTek MT6753
AnTuTu Benchmark 6.x 29318 pont 35877 pont 40898 pont 37679 pont
Vellamo Browser 1775 pont 2196 pont 2079 pont 2838 pont
Vellamo Metal 882 pont 1027 pont 1071 pont 1059 pont
Geekbench 4 (single / multi) 544 / 1555 pont 658 / 1756 pont 598 / 2174 pont 663 / 1806 pont
GFXBench Manhattan onscreen 4,2 fps 5,6 fps 10 fps 9,1 fps
GFXBench Manhattan offscreen 2,1 fps 2,8 fps 5,2 fps 4,5 fps
GFXBench T-Rex onscreen 10 fps 14 fps 21 fps 19 fps
GFXBench T-Rex offscreen 5,5 fps 7,6 fps 13 fps 12 fps

A rendszer sebessége a konkurencia legjobb tagjaihoz képest harmatos, de aki egy többéves, hasonló kategóriájú mobilról vált, jó eséllyel gyorsnak fogja érezni, így alapvető gondunk nincsen vele, ahogy maga a szoftveres háttér is rendben van, két apró bénaságon kívül: az egyik, mikor hosszabb pihenő után hívjuk elő a menüt, ilyenkor rendkívül lassú az első pár másodperc, nagyon komótosan tér vissza mélyalvásból a mobil. A másik a gyárilag telepített rendszerfigyelő, ami gyakran bombáz minket értesítésekkel, de ritkán tesz csodát, leginkább csak az erőforrásokat éli fel, és néha egy cache-törléssel javítja az állapotokat. Nem sok embernek hiányozna, ha nem lenne.

Van egy-két szép és jól összerakott téma, de a legtöbb sajnos nem üti meg a szintet Van egy-két szép és jól összerakott téma, de a legtöbb sajnos nem üti meg a szintet
Van egy-két szép és jól összerakott téma, de a legtöbb sajnos nem üti meg a szintet [+]

Android 6.0 Marshmallow főverzióra épül az az Alcatel-féle kezelőfelület, ami egyébként nem tér el jelentősen a gyári rendszertől. A témázhatóság hasznos lehetne, de sajnos sok probléma van az utólagos megjelenésekkel – a legtöbbet talán ki sem próbálták élesben, olyan szinten tűnnek kezdetlegesnek, legfeljebb bétásnak. Szerencsére az ujjlenyomat-olvasóról ez nem mondható el, tízből hétszer talált elsőre, és ami jó, hogy nem csak a mobil feloldásához, hanem különféle szoftverek elindításához is használhatjuk a biometrikus szenzort, akár minden ujjunkra (összesen 5-öt adhatunk hozzá) külön funkcióval.

A rendszerkezelő szoftver nem kimondottan hasznos A rendszerkezelő szoftver nem kimondottan hasznos
A rendszerkezelő szoftver nem kimondottan hasznos [+]

Egyébként könnyű a kezelhetőség, a kijelzőn lévő funkciógombok használata egyértelmű, minden Marshmallow-extra jelen van, és az előbb említett rendszerkezelőn kívül nem is vagyunk extra alkalmazásokkal nyomasztva, van SwiftKey-billentyűzet a GBoard mellett, WPS Office a dokumentumoknak, egy külön program a frissítéseknek, a többi pedig vagy AOSP, vagy a Google-szoftvercsomag része. Minden másra ott a Play Áruház.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Előzmények

  • Alcatel Shine Lite - a Ragyogás egy horror

    Az Alcatel új, alsó-középkategóriás készüléke valóban fényes, és tényleg meglehetősen Lite. Mondjuk többet nem ígért senki, csak az árazásnál akadtak problémák.

  • Alcatel Pop 4 Plus - 32 bites tévedés

    Koros hardverkörnyezettel, ám relatíve friss Androiddal és kellemes árcédulával keres magának közönséget az Alcatel Pop 4 Plus a hazai, olcsó phabletek között.

  • Alcatel One Touch Pop Star - nem futott be

    A többféle hátlappal érkező Pop Star egy ízig-vérig belépőkategóriás mobil, amelynek nálunk járt változata sajnos nélkülözte a 4G-s adatkapcsolatot.

  • Alcatel OneTouch Idol 3 (5.5) - körhinta

    A vállalat újdonságának nagyobbik változata nem csak képernyőméretben és felbontásban különbözik, hanem hardveres téren is, a dizájn viszont szerencsére megmaradt.

Hirdetés