Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Ren Hoek

    veterán

    válasz Kazimír #128 üzenetére

    Simán van ilyen, szerintem... Beparázik aztán lő összevissza, nem érdekli ki van előtte és ki nincs.

    [link]

    Itt pl élesben, amikor ordítja, hogy FUUUUCK YOUUU! ... Ezekből a videókból sokszor az jön le, hogy a snipereken kívül a sima M16-os és golyószórós katonák általában szinte csak supress fire-t lőnek, aztán vagy talál, vagy nem... Persze élőben teljesen más mint a játékokban. Háborúban sokszor azt sem lehet tudni ki és honnan lő, és szerintem simán előfordulhat, hogy friendly fire áldozata lesz valaki a csata hevében.
    (Ezért jó a modern technika, ahol pontosan lehet tudni, hol vannak a saját egységek, honnan lő az ellenség, és fedezékből is lehet lőni, mert a fegyver scope-ja látható a sisakkijelzőben.)

    Amúgy játékhoz visszatérve, a régi XCOM játékokban kicsit reálisabb volt a lövés rész. Itt ugye bármivel lősz, mindig csak egy lövésed van, (mint a sakkban). A régiekben pedig időegység, célzási szint és lövedék függvényében alakult, hogy mennyit tudtál lőni. Ha az ellennek már alig volt élete, elég volt egy célzott lövés és vége is volt. Kár, hogy ezt nem másolták le teljesen 1:1-ben.

  • wednesday

    őstag

    válasz Kazimír #128 üzenetére

    Ezt az saját katonákra lövöldözést a régi részekből örökölte a játék. :)
    Érdekes, hogy az idő tényleg megszépíti a dolgokat. Ha nosztalgiaként emlegetik a régi XCOM-ot, erre pozitívként emlékeznek inkább. Milyen kihívás volt a játékban, a bepánikolt katona gránáttal még több embert is megölhetett stb. Egyébként van benne valami, a pánikoló mindenre lő, már teljesen eszét vesztette. Tényleg zavaró, ha a csapat legjobb tagját lelövi és a küldetés is veszélybe kerül ez áltat.
    Szerencsére nálam még nem puffantották le egymást. Van idegenre lőtt, vagy lehúzódott és kimarad a következő körből. Akkor néznék aztán nagyot, ha egy VIP küldetésnél egyszerűen lekapná a VIP személyt. :D
    Igen lehetne ilyen benne, hogy pl célzás nélkül kilövi a tárat, vagy kiszalad a fedezéke mögül egy véletlen helyre (talán ilyen van) és ezzel hozza magát talán hátrányba a következő körnél, vagy az overwatch-ban lévő ellenségnek kínál fel kedvezőbb lövési lehetőséget.

Új hozzászólás Aktív témák