Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • BlackWoOd

    aktív tag

    .NET futtatási környezet ügyben érdemes lehet meglesni ezt a linket: Bővebben: link (Mono Project)

    Tulajdonképpen egy Linuxos .NET fejlesztő / futtató környezet, ami a C# és CLI szabványára épül. A Mono mögött a Ximian (mostmár a Novell) áll, elég jól haladnak, ha jól látom már a System.Windows.Forms támogatása is megoldott.

    Ez persze nem jelenti azt, hogy minden maximálisan hordozható, de dolgoznak rajta. :)

    Aki nem szereti a VS.NET-et, annak itt egy jól használható ingyenes fejlesztőeszköz (én ebben ismerkedem a lehetőségekkel C#Builder meg VS.NET helyett): Bővebben: link (#develop)

    Jó topic, megpróbálom nyomon követni, bár én keveset foglalkozom ezzel a nyelvvel.

    < ..kevés az ember, sok az emberszerű lény... >

  • BlackWoOd

    aktív tag

    válasz Miracle #28 üzenetére

    Khmm.

    A kőfaragó is vésőt meg kalapácsot használ, meg a szobrász is.
    Ugye nem gondolod, hogy a végeredményt az eszköz egyértelműen meghatározza?

    Aki tud programozni, annak mindegy, milyen ''eszközt'' adsz a kezébe, elsajátítja a sajátosságokat és _nagyon_rövid_idő_alatt_ ugyanolyan produktívan képes azt használni, mint az eddig használt eszközeit.

    Ugyan úgy lehet Delphiben, Javaban, C#-ban, C++-ban, VB-ben is gányolni mint szinvonalas programot, rendszert összehozni. Az object pascal meg pont egy általános célú és valóban egyszerűen tanulható nyelv.

    Akit ismerek és programozói vénával van megálddva, az a delphi-t ugyan úgy kezeli, mint a fent említett szobrász (vagy kőfaragó) a vésőt/kalapácsot. Kap egy új eszközt, megnézi a kezelésbeni eltéréseket és használja. Teccik érteni... :)

    (Igen, főképp Delphi-ben programozok már sok éve (1.0 óta). Ez nem jelenti azt, hogy megilyedek akár a C-től, akár a C#-tól akár a Java-tól. :U )

    Egyébként meg nyilván figyelemmel követed a Delphi verzióinak fejlődését és Te is elismered, hogy a legtöbb modernnek számító szoftver-technológia megfelelően támogatott a részéről. Innentől kezdve meg minden a RAD-n múlik ( _Rapid_ Application Development ), legyen akár egyszerű szoftverről szó, akár komplex rendszerről. A Delphi meg RAD-ban elég erős.

    < ..kevés az ember, sok az emberszerű lény... >

  • BlackWoOd

    aktív tag

    válasz Miracle #33 üzenetére

    A Delphire/object pascalra szerintem hozzáértő sosem mondta, hogy tisztán objektum-orientált nyelv... :P

    Abban teljesen egyetértek, hogy nem Dephiben kell megtanulni az objektum-orientáltság mibenlétét, de ez legalább annyira igaz más nyelvekre is.

    Az objektum-orientáltságot papíron, elvi alapfogalmakon keresztül célszerű megérteni, majd a gyakorlatba átültetni. Erre az ember fia vagy eleve tisztán objektum-orientált nyelvet használ, vagy saját bőrén megtapasztalja, hogy mit és hogyan célszerű megcsinálnia (ez természetesen pascalt használva tovább tart).

    A ''jól programozni'' egy erősen szubjektív fogalom, nem tudom, hogy te mit értesz alatta. Az én értelmezésemben a jól programozni inkább algoritmus-szintű jóságot feltételez, csak másodrendű a nyelvi sajátosságok maximális kihasználása (persze ez a két dolog gyakran összefonódik, természetesen).
    Én sem arról írkáltam, hogy ha delphiben tud valaki programozni, akkor ugyan olyan szinvonalú (frappáns, elegáns megoldások, stb) forrást hoz össze C*-ben, minden nehézség nélkül, de a probléma-megoldás és a tanult/_tapasztalt_ algoritmusok alkalmazása vitathatatlan előnyt jelent számára.
    Valóban szemléletváltás szükséges a régi jó moduláris / struktúrált programozás módszereihez képest.
    Szerintem amire te utalsz (delphiről átnyergelt programozók) ezen az ''apró'' lépésen nincsenek megfelelő módon túl, talán átugorták (esetleg az általad említett kényszerképzet okán), talán sosem ismerték fel.

    Szvsz programozni ''megtanulni'' nem nagyon lehet, tapasztalati úton sokkal több/hasznosabb tudást lehet begyűjteni.

    Mindegy, nem akarok vérre menő vitába bonyolódni, főleg nem off-ban.
    Szerintem valami nagyon hasonló dologról beszélünk mindketten, csak az ellentétes oldalról.

    Apróság, de szerintem RAD alatt nem egyszerűen a GUI összehányása értendő.
    (Arra meg tényleg csak kíváncsi lennék, mi a ''gúzsba köti az ember kezés'' jelentése pascal vonatkozásban.)

    mod.: offba akart menni...

    [Szerkesztve]

    < ..kevés az ember, sok az emberszerű lény... >

  • BlackWoOd

    aktív tag

    válasz Miracle #36 üzenetére

    A GC (bármilyen, akár Java-szerű módszer is) nekem személy szerint nagyon hiányzik op-ből. :O

    A delphi programozókról meg csak annyit, hogy a cégnél, mielőtt felveszünk valakit, akkor egy egyszerű ''beugró'' feladatot kap. Ez nem bonyolult, de a forrást is oda kell adnia és az tanulságos tud lenni... Meg hogy azt a roppant bonyolult kb. 1000 soros programot a jelentkezők hány százaléka adja egyáltalán be. (durva becslés, max 25%)

    (Netbeans-et szeretem én is, de az Eclipse még nem lopta be magát a szívembe.)

    Na, de tényleg ne offoljunk ennyit.

    C#-ra, VS.NET-re fel, fiatalok!

    [Szerkesztve]

    < ..kevés az ember, sok az emberszerű lény... >

  • BlackWoOd

    aktív tag

    válasz paramparya #38 üzenetére

    Akkor te a szerencsésebbek (és valószinüleg a fiatalabbak) közé tartozol. :)

    < ..kevés az ember, sok az emberszerű lény... >

  • BlackWoOd

    aktív tag

    Egy kis olvasnivaló angolul tudóknak .NET ügyben. Csak érdekességképpen.
    Bővebben: link

    Meg egy UP corm-nak. :)

    < ..kevés az ember, sok az emberszerű lény... >

Új hozzászólás Aktív témák