Hirdetés
- Apple iPhone 13 Pro Max - őnagysága
- Google Pixel topik
- Samsung Galaxy S23 és S23+ - ami belül van, az számít igazán
- Egy picit olcsóbb lesz a Google Pixel 10a
- Magisk
- Fotók, videók mobillal
- IDC: 2025-ben a Huawei megnyerte Kínát, az Apple a világot
- Huawei Watch GT 5 Pro - egészség + stílus
- iPhone topik
- OnePlus 15 - van plusz energia
Új hozzászólás Aktív témák
-
MartinIsti
csendes tag
-
MartinIsti
csendes tag
válasz
[HUN]Zolee
#393
üzenetére
Köszi a segítséget, végül én a következőt találtam ki kedden a sorok számának megállapítására (persze ehhez az kell, hogy az első üres cella alatt már ne legyen több nem üres cella):
Sub elsourescella()
' Hogyan kell megállapítani az első üres sor helyét
Dim i As Integer ' változó definiálása
i = 3 ' változó alapértékének meghatározása
While Cells(i, 2) <> '''' ' i-dik oszlop vizsgálata az első üres celláig
i = i + 1
Wend
End Sub -
MartinIsti
csendes tag
A múltkori problémámat sikerült megoldanom. Mondjuk sejtettem, hogy egy egyszerű ciklus-utasítás révén menni fog a dolog, csak jól meg kellett ''fogalmazni''.

Most viszont egy olyan átfogó kérdésem lenne, hogy miként lehet az egyes Excel táblák határait megállapítani? Érthetőbben kifejezve: az adott munkalapon szereplő táblázat hány soros és hány oszlopos? Ez ugye ránézésre simán megy, de ha automatizálni akarom a folyamatot, akkor már gondban vagyok, mert makrórögzítés révén nem tudom kisilabizálni a dolgot. Ezenkívül van valamilyen függvény vagy utasítás, amely megállapítja, hogy az adott fájl hány munkalapból áll?
Ha nem teljesen világos a kérdésem, szívesen leírom a segíteni szándékozó kedves emberkének, mi is a pontos feladat, aminek a részeként ezek kellenek.
-
MartinIsti
csendes tag
Sziasztok!
Nagyon kezdő vagyok még a Visual Basicban, és most még csak az Office-ba épített változatával ismerkedem. Két kérdésem volna:
1) Tud valaki tanácsot adni, hogy miként kezdjem el elsajátítani a VB-t (a próbálgatáson kívül, mert most még csak a makró rögzítése alapján ügyeskedem az Excellel)? Esetleg létezik valami jó könyv erről? (A Visual Basic és Excel programozás címűt néztem, az nem az igazi.)
2) Egy egyszerű függvényt akarok létrehozni, amely egy Excel tábla második oszlopában azt figyeli, hogy hányadik sortól kezdve üresek a cellák, ezt az értéket megjegyzi, és az oszlop elemeit az elejétől eddig a sorig másolja át egy eltérő munkalapra.
Ciklusokkal még régen, C64 Basicjénél találkoztam, és bár valamennyire emlékszem rájuk, most valahogy nem sikerül összehoznom a dolgot. A logikája már megvan a fejemben, de nem tudom utasításokba önteni.
Új hozzászólás Aktív témák
Hirdetés
- Kínai és egyéb olcsó órák topikja
- AMD K6-III, és minden ami RETRO - Oldschool tuning
- Le Mans Ultimate
- Gumi és felni topik
- sziku69: Szólánc.
- Videós, mozgóképes topik
- Milyen belső merevlemezt vegyek?
- Apple iPhone 13 Pro Max - őnagysága
- Az elmúlt 30 év legjobb processzorai
- BestBuy topik
- További aktív témák...
- Creative Sound BlasterX G6 fejhallgató erősítő (DAC)
- CSERE IS! BONTATLAN 3 év garancia Honor 400 Lite 8/256 Velvet Black
- Asus Tuf Gaming A15 Ryzen 7 7735HS 16Gb ram 1TB SSD RTX 4060 6 hó garancia!
- HP Victus 16 Core i7 13700H 16Gb ram 1TB SSD RTX 4070 6 hó garancia!
- iPhone 14 pro max 256gb, független,akku 100%
- Dell és HP szerver HDD caddy keretek, adapterek. Több száz darab készleten, szállítás akár másnapra
- Playstation 4 Slim 1 TB kontroller 6 hó garancia, számlával!
- BESZÁMÍTÁS! Apple Macbook Air 15 2025 M4 16GB 256GB SSD macbook garanciával hibátlan működéssel
- ÁRGARANCIA!Épített KomPhone Ryzen 7 7800X3D 32/64GB RAM RX 9070 16GB GAMER PC termékbeszámítással
- Doxa férfi óra - 166.90.101.20 - D-Sport férfi karóra
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest
Cég: Laptopműhely Bt.
Város: Budapest




