- Fotók, videók mobillal
- Samsung Galaxy S24 Ultra - ha működik, ne változtass!
- iPhone topik
- Kijelző került a kamerasávra a Xiaomi 17 Pro és 17 Pro Max hátulján
- Motorola Edge 50 Neo - az egyensúly gyengesége
- Telekom mobilszolgáltatások
- Google Pixel 10 és 10 Pro összehasonlító gyorsteszt
- Újradefiniálja a Xiaomi 17, milyen egy kompakt csúcstelefon
- Samsung Galaxy S25 - végre van kicsi!
- Milyen okostelefont vegyek?
Új hozzászólás Aktív témák
-
RetepNyaraB
veterán
válasz
sakkay #40560 üzenetére
Ott azért már mást is kelleni fog piszkálni...
Nem tudom most mi az llc beállítás, ez már komolyabb tuningnak számít; told fel a vezérlést.(#40559) Rocko66@ ha nem multizol, akkor a 2500k alapon is elég a 7870-nek, de 4ghz-en mindenképp. Az meg jó eséllyel megy szinte alapbeállításon, emelt llc-vel.
Én mindig offsettel húzok; minek zabáljon, ha épp nem kell neki... Beállításaim nincsenek, mert laptopról vagyok még hetekig... de 4,5Ghz-re is olyan -0,100V offset jó lehet. llc 1 mellett. -
RetepNyaraB
veterán
válasz
sakkay #40554 üzenetére
Elég komplikált téma és sok vélemény van. Az enyém:
-alapon a minél kisebb fogyasztás érdekében a lehető legnagyobb stabil droop a cél (tehát a legalacsonyabb llc vezérlés, ez cégenként eltérő és félrevezető számozással történik. Jó nagyon zuhanjon a feszültség terhelésre, az a fő).
-Ezt kisebb mértékű tuningnál is lehet követni, ha összedől a mocsok, akkor más piszkálása helyett csavarni kell az llc-n egy kicsit felfele és nézni megy-e.-Komolyabb tubinghoz nem kell pöcsölni, max vezérlést neki, hadd szóljon. Ez ugyan az idle fogyasztást növeli kicsit, viszont nem fog feszültség hiányában összedőlni terhelés alatt.
Ennyi
-
Edy92
tag
válasz
sakkay #39461 üzenetére
1.3500-on viszi nekem a 4ghz-et.
Nem tudni nálad mennyin fogja, mint írtam minden proci más és más. Van akinek alapfeszen vagy felette minimálisan viszi van akinek nem. AMD OverDrive-ot töltsd le Clock/Voltage fülön tudod "menet közbe" emelni a feszt. Ha prime nem dobja le 10 perc után akkor is hagyd futni még 30-40 percig. HT=HyperTransport -
Edy92
tag
válasz
sakkay #39451 üzenetére
Nagyon oda kell figyelni gyári hűtővel hogy húzod...adok pár képet és magyarázatot. Nekem fx6100-asom van az órajel és a fesz az én procimra van méretezve.
OC moda: Manual-ra rakod
Overclock Mode: Manual
Cpu frequency: alapon hagyod
PICE ------ : alapon hagyod
Spead Spectrum: Auto
CPU Active Core control: ALL cores(vagy disable) ha van olyan opció nekem nem volt.
AMD Turbo core: Disabled
AMD APPlicaton ... : DisabledMultiplier/Voltage Change: MANUAL
Cpu Frequency Multiplier: (Na ez jelenti a tuningot a procinál, elég ha ezt a szorzót emeled emellé majd a feszültséget kell csak beállítani. Annyira emeled amennyire gondolod, de légy óvatos mert nem árt egy magasabb órajel és feszültség mellé a gyári hűtő lecserélése mert eléggé meglódul terhelésnél a melegedése.CPU VOLTAGE: itt emelsz rajta vagy nem, ezt akkor tudod meg, ha a Prime95 pl: 4ghz és 1,350V mellett 20-30 futtatás mellett nem dob vissza egy magot sem. HA nem dob vissza akkor szerencsésen eltalátad az órajel mellég a feszültséget, ez kísérleti jelleggel kell kivitelezni minden processzor más és más.
következő értékeket érdemes auto-n hagyni nem fog semmi változni.
Egyedül a HT Bus Speedet húzd fel maxra. Nálam a max 2600mhz.
CPU Config-ra katt.
Képen látható módon állítsd az értékeket.
Ha kész vagy mindennel akkor hagy egy kicsit fusson a Prime95 60fok fölé ne engedd a procit mert az a limit. Figyeld a hőmérsékletet Aidaval és számolj rá 10fokot tehát ha 40 fokos akkor az 50 stb... Remélem érthető volt minden ha nem írj aztán segítek.
Új hozzászólás Aktív témák
- Telekom otthoni szolgáltatások (TV, internet, telefon)
- Fotók, videók mobillal
- Samsung Galaxy S24 Ultra - ha működik, ne változtass!
- Gumi és felni topik
- iPhone topik
- eBay-es kütyük kis pénzért
- Bejelentették a Forza Horizon 6-ot, irány Japán!
- Kuponkunyeráló
- Mibe tegyem a megtakarításaimat?
- Autós topik
- További aktív témák...
- BESZÁMÍTÁS! AMD Ryzen 9 3900X 12 mag 24 szál processzor garanciával hibátlan működéssel
- Intel I5 13600 k (1 év Garanciával )
- BESZÁMÍTÁS! Intel Core i9 14900KF 24 mag 32 szál processzor garanciával hibátlan működéssel
- Intel Core i5 4590S 4 mag 4 szál processzor garanciával hibátlan működéssel
- Intel Core i9-9900K - Garancia - Ingyen posta
- Újra Akcióban!!! Ducky One 2 Mini és SF billentyűzetek a bolti ár töredékéért! Számla+Gari
- Telefon felvásárlás!! iPhone 14/iPhone 14 Plus/iPhone 14 Pro/iPhone 14 Pro Max
- GYÖNYÖRŰ iPhone 12 mini 128GB Blue-1 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, MS3415 94% Akkumulátor
- Apple Pad 5.generácio / 32GB / Wi-fi / 12Hó garancia
- RÉSZLETRE .OPCIONÁLIS. G.SKILL Trident Z5 Neo RGB 96GB (2x48GB) DDR5 6000MHz
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest
Cég: CAMERA-PRO Hungary Kft.
Város: Budapest